דלג לתוכן העמוד

כלבים

 

חיסון כלבת ורישיון

על פי החוק יש לחסן כל כלב החל מגיל 3 חודשים כנגד מחלת הכלבת ולחדש חיסון זה מידי שנה. כמו כן יש להשתיל בגופו של הכלב במועד החיסון הראשון שבב אלקטרוני לזיהוי הפעיל למשך כל ימי חיי הכלב. מידי שנה במעמד חיסון הכלב יש לשלם אגרת רישיון אשר גובהה משתנה בהתאם לגיל הכלב והאם הוא מעוקר או לא (ראה טבלה). החזקת כלב ללא חיסון ורישיון דינם קנסות בגובה 2000 שקל (כלב מגזע מסוכן גובה הקנסות הם 6500 שקל).

ניתן לחסן את הכלב בשירות הווטרינרי (לא נגבה תשלום נוסף על אגרת הרישיון) או במרפאות פרטיות תמורת תשלום נוסף.

כלב ברשות הרבים: על פי החוק כלב מוחזק ברשות הרבים על ידי אדם המסוגל לשלוט בו וכשהוא קשור לרצועה. אין חובת זמם לכלב ברשות הרבים מלבד לכלבים שהוגדרו ככלבים מגזע מסוכן.

כלבים מגזע מסוכן (פיטבול, אמסטף, רוטויילר ועוד) וכלבים המעורבים בכלב מגזע מסוכן יוחזקו על ידי בוגר מעל גיל 18, מחויבים בזמם ברשות הרבים, וברצועה שאורכה עד 2 מטר.

קנסות בגובה 500 שקל מוטלים על כלב המשוטט כשאינו קשור ברצועה ואינו מוחזק על ידי בעלים. קנסות בגובה 1500 שקל מוטלים על כלב מגזע מסוכן שאינו קשור לרצועה או מוחזק ללא זמם.

לכידת כלבים משוטטים

השירות הווטרינרי לוכד כלבים המשוטטים ברחבי העיר. כלב שנלכד והוחזק ברישיון ובעליו מאותר בעזרת הפרטים הרשומים בשבב, מוחזר לבעליו לאחר תשלום העלויות הרשומות בחוק. כלבים ללא בעלים או שהבעלים לא אותר מטופל על ידי רופאי השירות הווטרינרי (חיסונים, עיקור) ומועמד לאימוץ. 

אימוץ כלבים: ניתן לאמץ כלבים בשירות הווטרינרי בכל יום בזמן קבלת קהל. אימוץ כלב כרוך בתשלום סל אימוץ הכולל עיקור או סירוס ואת כל החיסונים והטיפולים הדרושים. הנחה תינתן לבעלי כרטיס ירושלמי.