דלג לתוכן העמוד

מידע לתושבים

עדכונים שוטפים בנושא נגיף הקורונה

הודעות דוברות והסברה

 • עודכן ב:
  28/06/2020 09:38

  פקחים יגבירו אכיפת הנחיות משרד הבריאות

  פקחי עיריית ירושלים יאכפו את הנחיות משרד הבריאות בהן, עטיית מסכות, שמירת מרחק ואיסור התקהלות

  החל מהיום בבוקר (ראשון, 28.6) תתוגבר אכיפת הנחיות משרד הבריאות והתו הסגול, במטרה לצמצם את ההידבקות בקורונה.

  על רקע העלייה במספר הנדבקים וחולי הקורונה, יפעלו עשרות פקחי העירייה לאכוף את הנחיות משרד הבריאות בהן חבישת מסכות, שמירת מרחק ואיסור התקהלות וכן את הנחיות התו הסגול בעסקים.

  הפקחים יתפרסו ברחבי העיר ויאכפו את ההנחיות הללו, במטרה להציל חיים ולמנוע הידבקות והתפשטות הקורונה.

  בעירייה קוראים לכל התושבים להקפיד על הנחיות משרד הבריאות, מדובר בהנחיות ששומרות על בריאות כולנו.

 • עודכן ב:
  04/06/2020 09:20

  חיטוי בגמנסיה העברית

  בעקבות הקורונה בגימנסיה העברית, ביצעה הבוקר (רביעי 3.6) עיריית ירושלים חיטוי במבנה בית הספר שברחוב קרן קיימת לישראל 

  את החיטוי ביצע אגף התברואה בעירייה על ידי אנשי צוות מהיחידה לביעור מזיקים, בראשם מנהל היחידה להדברה משה גבריאל. החיטוי התבצע בתוך מבנה בית הספר ובמתקנים החיצוניים באופן שיטתי על כל משטחי המבנה והחצר. החיטוי התבצע עם חומר הנקרא 'אונדה' - חומר המאושר לשימוש גם במפעלי מזון ומפעלי הייטק - רכיבים אלקטרוניים ועוד. החומר הוא אנטי סטטי ומתייבש לאחר מספר דקות.

  הצוותים המבצעים את החיטוי עטו מיגון מלא הכולל סרבלים, מסיכות מיוחדות, קסדה עם אוויר מאולץ וכפפות וכיסויי לנעליים. ועבדו ע"פ כל הנחיות משרד הבריאות. מדובר בצוותים מיומנים שביצעו חיטוי במבנים עירוניים ומתקנים עירוניים כולל גינות משחקים, חיטוי לצי רכבי העירייה, מבנים וחצרות של מוסדות החינוך בעיר

 • עודכן ב:
  02/06/2020 12:17

  החוגים בבתי הספר מבוטלים

  מובהר כי החוגים שמתקיימים במתחמי המתנ"סים ממשיכים כרגיל, לעומת זאת, בשל החשש מהתפשטות הקורונה ועל מנת לשמור את בתי ספר סטריליים ככל הניתן - כל החוגים המתקיימים במבני מוסדות החינוך בעיר מבוטלים

  ההחלטה האם לשלוח את הילדים לחוגים או לא תתקבל על-ידי ההורים

 • עודכן ב:
  27/05/2020 21:25

  עיר המדרחובים של ישראל

  המסעדות נפתחות ואלה הרחובות שיהפכו למדרחוב

  עיריית ירושלים ממשיכה לסייע לעסקים בעיר ותתיר לעסקי המזון להתרחב למרחב הציבורי - מסעדות, ברים ובתי הקפה ומופעי רחוב ססגוניים, תוך כדי שמירה על כללי הריחוק החברתי

 • עודכן ב:
  07/05/2020 11:58

  אין הנחות, נשמעים להנחיות!

  החל מהיום, יום חמישי ה- 7.5 ניתן להגיע לקניונים ולשווקים העומדים בהנחיות.

  • יש להקפיד על שמירת מרחק של 2 מטר לפחות בין אנשים שלא גרים ביחד ולמנוע צפיפות של אנשים במקום אחד, לרבות התקהלות בכניסה לקניון.

  • בכל עת יש לעטות מסכה.

  • הקפידו על היגיינה ורחיצת ידיים לעיתים תכופות.

  • מעלית – עד 2 נוסעים אלא אם אלו אנשים שגרים באותו הבית.

  • חל איסור לאכול בשטח הקניון.

  על המעסיקים יש לפעול עפ"י ההנחיות בפורטל החירום הלאומי

  פיקוד העורף זמין לרשותכם בפורטל חירום לאומי במוקד מידע בטלפון 104, באמצעות הודעת טקסט (sms)לטלפון 052-9104104 וברשתות החברתיות.

 • עודכן ב:
  01/04/2020 19:04

  עיריית ירושלים תפעיל טלמסר מידע לציבור החרדי בעברית וביידיש

  רוצים לקבל מידע חיוני בתקופת הקורונה אבל אין אינטרנט? יש לכם טלפון כשר? מהיום מתעדכנים בטלמסר מידע על הקורונה למגזר החרדי. עיריית ירושלים באמצעות הרשות לאיכות השירות תפעיל טלמסר מידע לציבור החרדי בעברית וביידיש. הטלמסר מיועד לתושבי המגזר החרדי ללא גישה לאינטרנט, או טלפון כשר. בטלמסר ניתן יהיה ללמוד על הנחיות משרד הבריאות, אופן המנעות מהדבקה, מקומות לבדיקה ועוד. הודעות חיוניות יש להתקשר למספר: 02-5001333

+ עוד מידע

הודעות רווחה ושירותי בריאות הציבור

 • עודכן ב:
  28/06/2020 10:18

  טיפות חלב בזמן קורונה

  טיפות החלב פתוחות ופועלות על פי הנחיות משרד הבריאות אין להגיע עם תסמיני מחלה - חום שיעול וכדומה מומלץ להגיע עם הילד המתחסן והורה אחד בלבד הנדרשים לבידוד בעקבות הוראות משרד הבריאות, מתבקשים לא להגיע לטיפת החלב.

  יש להגיע עם מסכה! כך נשמור על ירושלים בריאה

 • עודכן ב:
  26/03/2020 14:44

  קווים מנחים להורים גרושים/פרודים ובתהליכי פרידה ליישום קשר הורה ילד

  בעת הזו, מתמודדת כלל האוכלוסייה עם האיום בהידבקות בנגיף הקורונה והשלכותיה על מגוון תחומי החיים של משפחות. במשפחות בהן ההורים גרושים/פרודים יש חשיבות בהבטחת הקשר בין הורים וילדיהם באמצעים המתאימים לתקופה, תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות.

  • זכותו של ילד להמשיך לקיים קשר עם הוריו בשגרה כמו במצבי חירום, אלא אם נקבע אחרת על-ידי בית המשפט.

  • יש לפעול ככל הניתן להסכמות בין ההורים באשר לקיום זמני השהות ושמירה על הקשר של הילד עם הוריו.

  • מציאת האיזון בין יציבות וקביעות בחייהם של ילדים ושמירה על רצף הקשר, לבין החובה להבטיח את בריאותם בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

  • במצבים בהם מתקיימים הסדרי קשר בין הורים וילדיהם, בהתאם להחלטת בית המשפט, באחריות ההורים להבטיח המשך קיום הקשר ולהבטיח את מעבר הקטין בין שני הוריו.

  • ככל הניתן, רצוי להגיע להסכמה על הצמדת ימי השהות באופן שיקטין את מספר המעברים שעל הקטין לעבור. לצורך העברת הקטין בניהם, מומלץ שההורים יצטיידו בהחלטה שיפוטית המעידה על הצורך בניודו של הקטין בין שניהם, על מנת להציגה במקרה של מהלכים לאכיפת הגבלות תנועה.

  • במצבים בהם יש מניעה לקיים ביקור הילד אצל אחד ההורים בשל חשש מהפרה של הנחיות משרד הבריאות כגון, הורה הנמצא בבידוד, חשיפת הקטין לקבוצת סיכון וכדומה יש לפעול לקיים קשר באמצעי תקשורת חלופיים כגון שיחות טלפון, שיחות וידאו (כגון ווטסאפ, zoom שיחות סקייפ). אמצעי התקשורת יותאמו לגיל ומאפייניו של הילד/ה ,יש לעשות מאמץ שתדירות הקשר תישמר.

 • עודכן ב:
  20/03/2020 07:59

  רשימת קווי החירום וסיוע לנפגעי אלימות:

  ויצו - קו לזכויות נשים בעבודה של ויצו פועל בטלפון: 03-6923825 קו הגברים ליציאה ממעגל האלימות פועל בטלפון: 1-800-393904 קו הייעוץ להורים פועל בטלפון *6968 בימים א'-ה' בין השעות 9:00-22:00.

  נעמת – מוקד אלימות במשפחה – 03-6492469 ל.א. לאלימות נגד נשים 1-800-353-300

  תהל – מרכז הסיוע לנשים וילדים דתיות וחרדיות נפגעות תקיפה מינית 02-6730002/ גברים דתיים 02-5328000

  שדולת הנשים בישראל – קידום מדיניות וחקיקה knesset@iwn.org.il

  משרד הרווחה – מוקד ארצי לדיווח על אלימות במשפחה - 118

  אמונה – תנועת האישה הדתית לאומית – 03-6179239

  נשים נגד אלימות – 04-6566813

  איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ולנפגעי תקיפה מינית בישראל - 1202/3

  עמותת בת מלך – סיוע לנשים דתיות וחרדיות הסובלות מהתעללות על ידי בעליהן – 1-800-292-333

  להלן רשימת קווי החירום וסיוע לנפגעי אלימות

הודעות היועץ המשפטי לעירייה

הודעות מינהל חינוך ירושלים

 • עודכן ב:
  07/05/2020 16:30

  צהרוני ניצנים יפתחו עד סוף שבוע הבא

  עיריית ירושלים מביאה לידיעת ציבור ההורים כי צהרוני ניצנים יחזרו לפעול עד סופשבוע הבא במתכונת מלאה (13:00-16:00), חמישה ימים בשבוע בצמוד למסגרות הבוקר גם בבתי הספר היסודיים וגם בגני הילדים. צהרוני ניצנים פועלים מראש בקבוצות למידה קטנות ועל כן הפעלתם מתאפשרת.

 • עודכן ב:
  20/03/2020 07:59

  קו חם להתמודדות רגשית

  תלמידים, הורים, אנשי חינוך

  השירות הפסיכולוגי חינוכי עומד לרשותכם במוקד 106 בין השעות 8:00 עד 22:00

  מוזמנים לפנות אלינו באמצעות מוקד 106, ושם יפנו אתכם לכונן השירות הפסיכולוגי

  מחכים לכם

הודעות אוכלוסיות מיוחדות

 • עודכן ב:
  22/04/2020 08:01

  הורים מיוחדים ירושלמים כלל גורמי עיריית ירושלים לשירותכם גם מרחוק 

  פועלים למען כלל סוגי המוגבלויות, מגיל לידה ומעלה

  כאן רכזנו עבורכם מידע שיסייע לכם בימי הקורונה 

הודעות קהילה והתנדבות

 • עודכן ב:
  31/03/2020 08:08

  מוקד באמהרית

  המוקד יסייע בנושאים שונים הבטחת הכנסה/דמי אבטלה/זיקנה ועוד ቢቱሀ ልኦሚ አዲስ የስልክ መሥመር ለአማርኛ ቋንቋ ተናጋሪ ተጠቃሚዎቹ ክፍት አድርጓል። አዲስ ገቢዎችና በእድሜ የገፉ ሰዎች ከቢቱሀ ልኦሚ መቀበል የሚገባቸውን የአስቤዛ ከፍያ፣ የሥራአጥ ክፍያ፣ የአረጋውያንና ሌሎችም ከፍያዎች ባስመለከተ

הודעות עסקים

 • עודכן ב:
  11/05/2020 09:22

  ירושלים למען בעלי העסקים

  לראשונה במדינה – ירושלים תפתח מרכז סיוע חדש לבעלי עסקים שנפגעו בתקופת הקורונה המרכז החדש, שיפתח היום, יעניק שירותי לווי, ייעוץ ותמיכה, ללא בירוקרטיה וייתן פתרונות במקום.

  ראש העיר ירושלים, משה ליאון: 'העסקים בירושלים הם המנוף הכלכלי של העיר והלב הפועם בה. השבועות האחרונים היו מאד מאתגרים לכולנו בשל הקורונה, ובמיוחד לעסקים. כעת הזמן לחזרה מסוימת לשגרה, והאצת הפעילות העסקית בעיר. ולכן, הנחתי על הקמת 'מרכז עסקים', אשר יסייע לעסקים שנפגעו בעת הקורונה להכיר ולממש את הסיוע הממשלתי לעסקים. מדובר ב'מרכז העסקים', הראשון במדינה שהוקם לצורך זה, ויסייע לכל בעל עסק שיבקש בהגשת הטפסים הנדרשים לרשויות הרלוונטיות, כדי להקל על התהליך. אני מאמין ש'מרכז העסקים' יקצר את התהליכים מול הממסד ויביא לשגשוג מחודש של העסקים שלנו. אנו כאן בשבילכם תמיד!'"

  מרכז סיוע לבעלי עסקים שנפגעו בתקופת הקורונה יפתח היום (ב') במתחם התחנה בירושלים. המרכז ייתן מענה לכל בעלי העסקים בעיר, והוקם כיוזמה משותפת של משרד ירושלים ומורשת, עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים. מרכז העסקים, עומד בכללי 'התו הסגול' ופועל בהתאם להנחיות משרד הבריאות, ויהיה פתוח לציבור הרחב בימים א'-ה' בין השעות 9:00-16:00. הייעוץ במרכז יהיה אישי מול הנציגים במקום, וגם טלפוני, במגוון רחב של נושאים כגון: רישוי עסקים, פתיחת בתי עסק, הנחות והחזרים בתשלומי הארנונה, סיוע מול משרדי הממשלה והעירייה ועוד. בנוסף יינתן ליווי של רואי חשבון שיסייעו בקבלת ההטבות והקלות שהובטחו מול משרדי הממשלה. במקום יפעל גם מרכז לטיפוח יזמות שיתן ייעוץ עסקי ללא עלות לכל בעל עסק שמבקש זאת.

  ראש העיר ירושלים, משה ליאון: 'העסקים בירושלים הם המנוף הכלכלי של העיר והלב הפועם בה. השבועות האחרונים היו מאד מאתגרים לכולנו בשל הקורונה, ובמיוחד לעסקים. כעת הזמן לחזרה מסוימת לשגרה, והאצת הפעילות העסקית בעיר. ולכן, הנחתי על הקמת 'מרכז עסקים', אשר יסייע לעסקים שנפגעו בעת הקורונה להכיר ולממש את הסיוע הממשלתי לעסקים. מדובר ב'מרכז העסקים', הראשון במדינה שהוקם לצורך זה, ויסייע לכל בעל עסק שיבקש בהגשת הטפסים הנדרשים לרשויות הרלוונטיות, כדי להקל על התהליך. אני מאמין ש'מרכז העסקים' יקצר את התהליכים מול הממסד ויביא לשגשוג מחודש של העסקים שלנו. אנו כאן בשבילכם תמיד!'"

  חבר מועצת העיר ירושלים ומחזיק תיק העסקים, יהודה בן יוסף:'עיריית ירושלים חלוצה בפרוייקטים לבעלי העסקים, הקמת מרכז סיוע ועזרה למיצוי זכויות בעלי העסקים והסוחרי ירושלים בא על מנת למצות את המגיע להם בתוך סבך הברוקרטיה ולהנגיש עבורם את הסיוע הן מהמדינה והן מהבנקים והן מהעירייה מרכז יחודי זה במתחם הרכבת ממחיש את העשייה שלנו למען כלכלת בירת ישראל , אנו נפעל בכל דרך אפשרית להחזיר את כלכלת העיר למסלול החיים הנורמלי !'

 • עודכן ב:
  22/04/2020 15:08

  אושר פטור מארנונה לעסקים לשלושה חודשים

  ראש העיר ירושלים, משה ליאון :'אני נרגש על הבשורה החשובה לפיה העסקים יקבלו פטור משלושה חודשי ארנונה. פעלתי נמרצות מול רוה"מ ומשרדי הממשלה כדי שהחלטה כזו תתקבל, ואני שמח שבקשתי אומצה, ואף הוחלה על כל המדינה. אמשיך לעשות כל שניתן למען העסקים בירושלים ולמען תושבינו'

  בקשת ראש העיר ירושלים, משה ליאון, לפטור לעסקים משלושה חודשי ארנונה בשל הקורונה, התקבלה ואף הושתה על המדינה כולה. הפטור מארנונה הוא לתקופה של החל מ- 1.3.20 ועד 31.5.20. הפטור יחול על עסקים כדוגמת, חנויות, שירותים, מסחר, מפעלי תעשיה, בתי מלאכה, חניונים וכד'. הפטור יוענק בהתאם לנקבע בתקנות משרד הפנים. חלק מהעסקים לא יהיו זכאים לפטור, כדוגמת משרדי ממשלה, חברות ממשלתיות, מוסדות להשכלה גבוהה, עסקים לממכר מזון, בתי מרקחת ואופטיקה, מעבדות לתיקון מחשבים וכד'. והכל לפי תקנות משרד הפנים שפורסמו הלילה. עיריית ירושלים פועלת לעדכון חשבונות הארנונה של הזכאים לפטור שלושת החודשים הללו בארנונה והודעה מתאימה תשלח לזכאים. עיריית ירושלים תמשיך ליזום מהלכים למען העסקים בעיר, למען איתנותם לעתיד ולמען התושבים.

   למסמך התקנות של משרד הפנים בנושא - לחצו כאן

 • עודכן ב:
  31/03/2020 14:51

  הקניון הווירטואלי הירושלמי הראשון מסוגו

  בתקופה זו, אנחנו רוצים להביא לכם את העסקים עד הבית!!! אנחנו גאים להשיק את הקניון הוירטואלי הראשון מסוגו של העיר ירושלים. בקניון - ניתן להכנס למגוון של חנויות וירטואליות ולקנות באופן ישיר מבעל העסק, כולל משלוח עד בית הלקוח

 • עודכן ב:
  27/03/2020 09:34

  הודעת עסקים: תרשים זרימה לעסקים

  3 שאלות שיסייעו לך להבין באילו תנאים אתה רשאי להמשיך לפעול


 • עודכן ב:
  24/03/2020 13:56

  האגף לקידום עסקים בעיריית ירושלים יזם עבורכם שירות ייחודי לתקופת משבר הקורונה מאגר יועצים לעסקים ללא תשלום. מחפשים ייעוץ משפטי, ייעוץ עסקי-כלכלי/חשבונאי או ייעוץ בתחום השיווק הדיגיטלי? היכנסו למאגר היועצים הייעודי לעסקים ירושלמיים להתמודדות בזמן משבר הקורונה, השאירו פרטים ונתאם עבורכם את היועץ הנכון עבורכם! *כלכלנים, רואי חשבון, עורכי דין ויועצי שיווק דיגיטלי המעוניינים לקחת חלק במיזם זה ולהצטרף למאגר היועצים המתנדבים שלנו, אנא פנו אלינו בפרטי.

  זו הזדמנות נהדרת להודות לכל היועצים שהתנדבו עד כה. אתם מרגשים ומעוררי השראה! 

 • עודכן ב:
  24/03/2020 13:52

  סדרת הרצאות וובינריות בנושא התמודדות עסקית בעקבות משבר הקורונה

  האגף לקידום עסקים בעיריית ירושלים יחד עם מטי ירושלים - איתך בדרך לעסקים. מזמינים אתכם לסדרת הרצאות וובינריות בנושא התמודדות עסקית בעקבות משבר הקורונה. דאגנו לכם למיטב המרצים בכדי לעזור להתמודד עם המשבר הנוכחי וכן בכדי להביא אתכם לנקודת פתיחה טובה יותר ליום שאחרי.

  מוזמנים להירשם להרצאות הבאות בלינק המצורף להלן וכן לצפות בהרצאות המוקלטות אותן פספסתם.  

 • עודכן ב:
  24/03/2020 13:22

  הסדר דחיית תשלום הארנונה לעסקים

  בעלות ובעלי עסקים יקרים אנו פונים אליכם בהמשך להודעת ראש העיר לפני כעשרה ימים בנוגע לדחיית תשלום הארנונה לחודש אפריל 2020 הסדר דחיית תשלום הארנונה לעסקים המשלמים בהוראת קבע מחודש אפריל לפריסה של שמונה תשלומים שווים החל מחודש מאי ועד דצמבר , יחול רק לאחר אישור מועצת העיר ביום חמישי הקרוב ה- 26/3/2020. ההסדר הינו כדלקמן: על כל הנכסים המסווגים בסיווגים הבאים: "משרדים, שירותים ומסחר" ששטחם עד 150 מ"ר, וכן עסקים בכל גודל מסוג: בתי מלון, אולמות שמחה, באולינג, חדרי כושר, אולמות ספורט, מועדוני ריקודים, בתי קולנוע ותיאטראות והכל בהתאם להגדרת תתי הסיווגים בצו המיסים של עיריית ירושלים. בעסקים אלו הדחייה תבוצע אוטומטית, כך שבעלי עסקים העונים על הקטגוריות הנמנות לעיל ושאינם מעוניינים בדחיית תשלום הארנונה עליהם לפנות באופן אקטיבי למוקד הטלפוני של אגף השומה והגבייה – 02-6296333 ולשלם את התשלום של חודש אפריל בכרטיס אשראי. הסדר זה יחול גם על מסעדות ובתי קפה ששטחם מעל 150 מ"ר אשר יפנו באופן אקטיבי ובכתב לאגף קידום עסקים בכתובת מייל: kidum_asakim@jerusalem.muni.il וזאת עד ליום ראשון 29.3.2020 בשעה 14:00

  במייל הנשלח לאגף קידום עסקים יש לציין את הפרטים הבאים:

  מספר החברה/מספר ת.ז / מספר חשבון בארנונה כפי שמופיע בהוראת התשלום

  שם בית העסק

  שם החברה המנהלת/ העוסק המנהל

  כתובת בית העסק

  מספר תיק ברישוי עסקים


+ עוד מידע

הודעות תושבים ותיקים

 • עודכן ב:
  16/04/2020 13:12

  הדרכות בשיחת וידאו מרחוק

  מוזמנים להדרכות בשיחת וידאו מרחוק, מטרת היוזמה היא לקדם ידע דיגיטלי ולאפשר ערוץ הידברות ישיר וחזותי עם קרוב ובן משפחה

הודעות תרבות ופנאי

הודעות תורנות בתי מרקחת

הודעות כל זכות

 • עודכן ב:
  28/04/2020 10:29

  זכויות לירושלמים בזמן קורונה

  משבר הקורונה בעיצומו וגם בירושלים משפחות רבות מתקשות לסגור את החודש. ריכזנו עבורכם רשימה של זכויות ופעולות שניתן לעשות כדי להקל על המצב

 • עודכן ב:
  12/04/2020 09:19

  נקלעתם לקושי כלכלי בעקבות הקורונה?

  כמיליון (!) עובדים יצאו לחופשה ללא תשלום (חל"ת) או פוטרו מאז ראשית משבר הקורונה. וזה עוד לפני מאות אלפי עצמאים שעסקיהם נסגרו או סובלים מירידה דרסטית בהכנסותיהם, כנסו למדריך המרכז מידע בנושא

הודעות הגיחון

 • עודכן ב:
  14/04/2020 09:56

  תאגיד הגיחון וחברת מבט"י קוראות לתושבי ירושלים ובסביבה

  אנא השליכו את המגבונים, הכפפות והמסכות לפח ולא אל האסלה!

  במהלך ימי הקורונה וימי הסגר, בהן המשפחות נמצאות כל שעות היום בבתים, נצפתה עליה של מגבונים, וכן מסכות וכפפות, מוצרים שבעבר לא ראינו במערכת הביוב העירונית ובמכוני טיהור השפכים של העיר ירושלים.

  העלייה של מוצרים אלו במערכת הביוב ובמערכת טיהור השפכים מסכנת את התפקוד התקין של המערכות ואף מייצרת תקלות חמורות שניתן למנוע אותן.

  לאור התופעה יצאו אבי בלשניקוב יו"ר תאגיד הגיחון וחברת טיהור השפכים של ירושלים והסביב ה -מבט"י ומנהלי החברות בקריאה לציבור תושבי ירושלים, לשמור על איכות הסביבה ועל מערכות המים והביוב, כתמיד ודווקא בימים אלה, לא להשליך לאסלה מגבונים, מסכות וכפפות אלא לפח האשפה!

  לפרטים נוספים : רחלי גולדבלט 052464666