דלג לתוכן העמוד

הפארק הגדול בירושלים: נחנך פארק 'פתחת קדרון' בוואדי ג'וז

גודלו כ-30 דונם, ובתוכו גן משחקים, מגרש קט-רגל עם דשא סינטטי בסטנדרט לאומי, מגרש כדורסל, שולחנות פינג-פונג ומתחם מתקני כושר

הקמת הפארק היא יוזמה נוספת של עיריית ירושלים ומשרד ירושלים, באמצעות הרשות לפיתוח ירושלים ובביצוע חברת מוריה. זאת כחלק ממהפכת התשתיות שעוברת העיר ירושלים ומזרח העיר בפרט, בו הושקעו בחמש השנים האחרונות כ-2.2 מיליארד שקלים במסגרת תוכנית החומש בתחומי התשתיות, חינוך, תעסוקה, מבני ציבור ועוד.

פארק פתחת קדרון ממוקם מעל שכונת ואדי ג׳וז ועתיד לשמש את כלל תשובי מזרח העיר. במסגרת העבודות להקמת הפארק, הוקמו מגוון אטרקציות ומתקנים כגון מסלול אופניים, מזרקה, מגרשי ספורט, הכנת תשתית להקמת בתי קפה וכן אזורי פיקניק ומבני שירותים ציבוריים לטובת משתמשי הפארק.

מדובר בפארק הגדול ביותר במזרח העיר, עם פינות ישיבה, מסלולים שונים ומתקני ספורט, שיוכלו להנות ממנו גם משפחות וגם כל העסקים באיזור. יחד עם פרויקטים נוספים שיצאו לדרך לאחרונה, זהו צעד נוסף לחיזוק האיזור וקידום תושביו.

הפארק תוכנן כחלק מהמרקם העירוני מסביב והוקם לצד מתחם התעסוקה, המלונאות והדיור העתידי, ה"סיליקון וואדי" ולצד מוסדות חינוך אשר יוקמו באזור. המתחם מהווה בשורה של ממש לציבור המזרח ירושלמי, אשר במשך שנים סבל ממחסור בפארקים וגנים. החלק הארי שהוקצה להקמת הפארק, מומן ע"י משרד ירושלים ומסורת ישראל והשאר מתקציבי העירייה.

פארק 'פתחת קדרון' החדש בוואדי ג'וז שבמזרח העיר ירושלים נחנך היום (ה', 16.2) בטקס במעמד ראש עיריית ירושלים משה ליאון, שר ירושלים ומסורת ישראל מאיר פרוש, שר ירושלים ומורשת לשעבר ח"כ זאב אלקין, מנכ"ל העירייה איציק לארי, מנכ"ל המשרד אסף יזדי, מנכ"ל חברת מוריה גלעד בר אדון, מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים אייל חיימובסקי, ובהשתתפות הנהלת העירייה, ראשי מינהלים, נכבדי השכונה ותושביה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "חניכת פארק פתחת קדרון היא צעד גדול נוסף בצמצום הפערים בין מזרח למערב העיר. לכל תושב מגיעה הזכות לשטחים ציבוריים לפנאי וספורט קרוב לבית, ופארק זה, הראשון מסוגו, משפר את איכות החיים ואת שעות הפנאי של התושבים. אנו ממשיכים את גל ההשקעות האדירות בכל חלקי העיר למען התושבים והמבקרים".

שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש: "מול טרור שאין לו גבולות וקווים אדומים – אנחנו פועלים כאן היום בעשה טוב. התכנסו כאן לחנוך את 'פארק קדרון' – שמטרתו לחבר בין תושבי ירושלים, ולהעניק להם את היכולת לעצור רגע את שאון החיים, ולחוות יחד עם ילדיהם רגעים של שקט ושלווה, רגעים של איכות חיים ומנוחה. הפארק שאנחנו חונכים כעת, הוא בעזרת ה' רק ההתחלה. מחובתינו לקדם את כל ירושלים, על שלל שכונותיה ומגזריה. לכולם מגיע עיר טובה יותר".

שר ירושלים ומורשת לשעבר, ח"כ זאב אלקין: ״הפארק הזה הוא חלק ממהלך אסטרטגי שהובלתי כשר ירושלים לשינוי החיים בשכונות הערביות בעיר. על כל מי שמאמין בירושלים מאוחדת מוטלת החובה לפעול בכל הכוח לשינוי המציאות בחיי האוכלוסיה הערבית בירושלים בכל תחומי החיים, לכן העברנו החלטת ממשלה תקדימית עם השקעה של יותר מ2 מיליארד שח בחלק הזה של ירושלים על פני חמש שנים. האתגר השנה הוא להביא החלטת ממשלה חדשה לחומש הקרוב כדי להמשיך את התהליך החשוב הזה. זאת הריבונות האמיתית שלנו בכל חלקי ירושלים מאוחדת.״

צילום: ארנון בוסאני

אולי יעניין אותך