דלג לתוכן העמוד

מליאת הוועדה המקומית, דחתה היום (ד', 6/9) את השגותיהם של מספר חברי מועצה על החלטת הוועדה המקומית לתכנון ובניה בעניין כביש הברך

הוועדה המקומית דנה בכל ההתנגדויות ובכלל זה בהתנגדויות אשר עלו עתה מחדש, ולאחר דיון חוזר בהן החליטה לדחות אותן.

למתנגדים ניתנה ההזדמנות להגיש התנגדות במועד והם אכן עשו זאת, אך טענותיהם לא התקבלו בעיקרן. עתה, לאחר שהתנגדותם החוזרת נדחתה מטעמים ענייניים, הם ניסו לעשות מעין "מקצה שיפורים" לטענות שכבר נטענו ונדחו, לגופם של דברים, בדרך שאינה קיימת כלל.
 
למליאת הוועדה הוגשה חוות דעת מפורטת של מהנדס העיר, אשר דוחה את טענותיהם של המתנגדים, תוך התייחסות לכלל הטענות השונות שהועלו על ידם ודחייתן, כאמור.
 
העירייה רואה בפארק המסילה אחד מהעוגנים החשובים של העיר ונמנעת מפגיעה בו. הפארק ישאר ואף יפותח כריאה ירוקה, וככזה שימשיך להיות הלב הפועם של האזור.
 
 כביש הברך חשוב לתוכנית תלפיות החדשה ותוכנית הגשר בפארק המסילה תאפשר המשך תנועה של הולכי רכב ורוכבי אופניים לאורך המסילה, תוך שמירה על הרציפות והתחשבות בעומס תנועת הולכי רגל ורוכבי אופניים, הכוללים את משתמשי פארק המסילה מהשכונות הסמוכות והבאים לתחנת הרכבת הקלה הסמוכה.
 
הכביש המתוכנן ישרת את תלפיות החדשה כציר מרכזי לתחבורה הציבורית ובכלל זה הרכבת הקלה. 
 
ציר פייר קניג יהווה את השדרה הראשית של השכונה המתחדשת,  ולוקח את השראתו מהמפורסמות שבשדרות העולם. הציר השני הוא הכביש המחבר את השכונה לצומת פת. 
 
תלפיות החדשה תהיה לשכונה חדישה ומתקדמת, עם עירוב שימושים אינטנסיבי ותשלב תחבורה ציבורית, מיקרומוביליות והליכתיות, בלב העיר ירושלים. 
 
הצורך בשני צירים מרכזיים קריטי להצלחת השכונה החדשה, ועל כן כביש הברך אשר לצידו קו רכבת קלה הכרחיים. 
יחד עם זאת, לאור התפיסה התכנונית וחשיבות פארק המסילה, עוד לפני סלילת הכביש המתוכנן, יוקם גשר שיאפשר לתנועה המיקרומובילית ולהולכי הרגל להמשיך לנוע לאורך פארק המסילה. זאת, ללא הפרעה, באופן שוטף וללא מפגש וחציה של כביש או קו רכבת קלה. סביבת הגשר תשודרג, תטופח ותשמור על האופי המיוחד של פארק המסילה.

אולי יעניין אותך