דלג לתוכן העמוד

אושרו הדוחות הכספיים של חברת מוריה לשנת 2021

גידול של 160% בהיקפי הביצוע בחומש האחרון

חברת מוריה – החברה לפיתוח ירושלים בע"מ סיימה את שנת 2021 עם היקפי ביצוע בסך של כ-2.4 מיליארד שקלים – גידול מרשים של כ-120% בשלוש השנים האחרונות

דירקטוריון חברת מוריה - החברה לפיתוח ירושלים בע"מ, בראשות יו"ר דירקטוריון החברה, ראש העיר ירושלים משה ליאון, אישר לאחרונה את הדוחות הכספיים של החברה לשנת 2021.

מהדוחות הכספיים עולה כי בשנה החולפת החברה ניהלה וביצעה בהצלחה רבה פרויקטים משמעותיים בתחום התחבורה והתשתיות, רכבות, תחבורה ציבורית, פיתוח אורבני, מבני ציבור ומבני חינוך, מבני דת ועוד, בהיקף כספי מרשים של כ-2.4 מיליארד ₪.

על פי נתוני החברה, חלה צמיחה משמעותית של כ-120% תוך שלש שנים, אל מול היקף הביצוע שלה בשנת 2017 שהסתכם בכ- 1.1 מיליארד בשנת 2018.

זו היא השנה השנייה ברציפות שבה חברת מוריה מציגה היקפי פעילות החוצים את רף ה-2 מיליארד ₪ בשנה, שמשקפים את ביצועם של מאות פרויקטים, בתחומים שצוינו, והניכרים באופן מהותי בכל רחבי ירושלים.

חברת מוריה, המנוהלת על ידי המנכ"ל גלעד בר-אדון, הינה החברה העירונית הגדולה בישראל ואחת מחברות התשתית הגדולות והמובילות בארץ.

החברה, הפועלת בירושלים ובמטרופולין, משמשת כזרוע הביצוע המרכזית של עיריית ירושלים ומשרד התחבורה ושל מזמיני עבודה נוספים, כגון חברת הרל"י, חברת עדן, רמ"י ועוד.

בין הפרויקטים המרכזיים אותם ביצעה וקידמה חברת מוריה בשנת 2021:
בתחום הרכבות - במהלך שנת 2021 הסתיימו עבודות התשתית של הרק"ל (אינפרא 1) בכל מקטעי הקו האדום וכן במקטעים נוספים של קו הירוק דוגמת מקטעים בשלוחת מלחה. בנוסף, החברה החלה לבצע פרויקטים של מקטעי הקו הכחול.

חניוני "חנה וסע" - שרובם מצויים בסמיכות לקווי הרק"ל ואמורים לשרת את הנוסעים בה, כגון חניון נחל צופים, חניון בייט וחניון 4/9 בצומת רמות.

פרוייקטי הכניסות השונות לעיר – פרויקט מחלף סחרוב החדש, הכולל גם פיתוח נופי מרהיב, שעיקר ביצועו הסתיים במהלך שנת 2021, פרויקט רובע הכניסה לעיר – פרויקט שז"ר, הכולל בין היתר חניון תת קרקעי בעל כ-1300 מקומות חניה והפרדה מפלסית לטובת הנכנסים והיוצאים מהעיר, פרויקט ההפרדה המפלסית בגבעה הצרפתית, וכן פרויקט כביש המנהרות – כביש 60.

החברה קידמה גם פרויקטים של חניונים ומסופים לאוטובוסים כדוגמת חניון ומסוף האוטובוסים בצומת רמות (חניון 4/9) בצפון ירושלים שיכלול כ-215 מקומות חניה וכן "תחנה מרכזית" נוספת בעיר וחניון בעטרות הכולל כ-60 מקומות חניה.

פעילות חטיבת התשתיות כוללת גם פרויקטים של נתיבי תחבורה ציבורית ברחבי העיר, ופרויקטים של כבישים משמעותיים במזרח העיר כגון פרויקט כביש אמריקאי דרום ואמריקאי מרכז שאף הם הסתיימו בשנת 2021.

בתחום חטיבת המבנים - נבנו, הוקמו ונמסרו במהלך שנת 2021 מבני ציבור וחינוך הכוללים 154 כיתות לימוד של בתי ספר, גני ילדים ומעונות יום הן במערב והן במזרח העיר, לטובת ולרווחת ילדי העיר ירושלים.

במסגרת פעילות חטיבת הפיתוח האורבני לשנת 2021, לצד פרויקטים רחבי היקף של המשך פיתוח שכונות חדשות, החטיבה ביצעה וסיימה עשרות פרויקטים של גני משחקים ברחבי העיר לטובת ילדיה, פרויקטים של הקמת פארקים ושצ"פים כדוגמת גן סאקר הנחנך במהלך השנה, הכולל מתקני משחקים ייחודיים וכן מתקני ספורט ונינג'ה, פרויקטים של מתקני ומגרשי ספורט, הקמת מערך שבילי אופניים ושבילי הליכה, פרויקט שדרוגי רחובות כגון פרויקט רחוב דוד המלך העתיק וההיסטורי שזכה לשדרוג משמעותי.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, יו''ר דירקטוריון החברה: "בשנה החולפת קידמו עיריית ירושלים וחברת מוריה פיתוח מהותי של תשתית בכל רחבי העיר, בהיקפי שיא של תקציבי פעילות. מדובר בחברת הקמת תשתית עירונית הנמצאת בחוד החנית של העשייה העירונית, במיוחד בעת זו. נמשיך לפעול לקידום התשתיות בכל העיר, לפתח ולהשקיע לרווחתם של כלל תושבי ירושלים והבאים בשעריה".

מנכ"ל עיריית ירושלים, איציק לארי: ''חברת מוריה היא זרועה ביצוע משמעותית לפיתוח העיר ובניינה. החברה מובילה עשרות פרוייקטים עירוניים בכל רחבי העיר, בהצלחה רבה, נחישות ראויה ותוצאות מרשימות. אין לי ספק כי תמשיך בעשייה מצוינת גם בשנת 2022''

גלעד בר-אדון, מנכ"ל חברת מוריה: "הדוחות הכספיים של מוריה לשנת 2021 שאושרו על-ידי דירקטוריון החברה, מבטאים את עוצמת והיקף פעילות החברה במאות הפרויקטים השונים שהיא מנהלת ומבצעת ברחבי העיר בכל התחומים. חברת מוריה גאה להיות חברה מובילה בתחומה ומעריכה את הזכות לקחת חלק כה משמעותי בבנייה של העיר, הניכרת לעיני כל. אנו מקווים כי גם בשנת 2022, נצליח עם שותפינו לדרך – עיריית ירושלים, משרד התחבורה ויתר המזמינים – להמשיך לבנות, לקדם ולעשות למען העיר ירושלים ותושביה".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, יו''ר דירקטוריון חברת מוריה צילום: ראובן קופיצ'ינסקי
לעד בר-אדון, מנכ"ל חברת מוריה צילום: חברת מוריה

אולי יעניין אותך