דלג לתוכן העמוד

החל משנת הלימודים הבאה גם ילדי גני הילדים ילמדו אנגלית

עיריית ירושלים מודיעה כי החליטה לשלב לימודי אנגלית מקצועיים כבר בגני הילדים (גני חובה).

הפרויקט יחל לעבוד במלואו בשנת הלימודים תשפ"ד עם 150 גני חובה, שהם כל גני החובה בעיר.

החל מחודש מרץ השנה תתחיל העייריה פיילוט במסגרתו כ- 50 גני ילדים (החובה) יחלו בלימודי אנגלית כשפה שניה בעלות של 2 מלשח כאשר כלל התכנית (משנה הבאה) תתקוצב בעלות של 6 מלשח.

את לימודי האנגלית בגני הילדים יעבירו סטודנטים מצטיינים וירושלמים בגיל פנסיה שמכירים את השפה על בוריה ויעברו הדרכה ע"י צוותי הגנים ומינהל חינוך ירושלים.

החיבור בין גני הילדים לבין הסטודנטים והגיל השלישי הם winwin מבחינת העירייה. ההעשרה והחיבור בין הקהילות והציבורים השונים בעיר מעניקה ערך מוסף לכלל המשתתפים.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: לימודי האנגלית הם מהותיים לחיים ועל כן החלטנו לצאת בתכנית שתעשיר את איכות החינוך של ילדי הגנים.
ילדי גני החובה, המיועדים לעלות לכיתה א' יגיעו עם ידע מקדים ויכולת מבוססת שתחזק את הביטחון העצמי והמסוגלות העצמית של כל ילד בעיר. החינוך בירושלים הוא חינוך מצוין ובכוונתנו להמשיך ולהשביח אותו גם בשנים הבאות".

סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך חגית משה: ״אחת היוזמות החשובות ביותר אותן יזמתי כמחזיקת תיק חינוך אך גם כאמא וכסבתא, השפה האנגלית היא מפתח להתפתחות בכל תחום אפשרי מלימודים אקדמיים ועד מיצוי פוטנציאל תעסוקתי. אני מקווה כי בעוד 15 שנה נראה את תלמידי הגנים הללו קוצרים את הפירות עם ידע ושליטה בשפה החשובה בעולם״

ראש מינהל חינוך, יואב זימי זמרן: ילדים בגני ילדים לפי כל המחקרים בשלים ללמידת שפה שניה. העיר ירושלים כמו בכל תחומי החינוך ממשיכה להיות פורצת הדרך והמובילה בחינוך במדינת ישראל.

אולי יעניין אותך