דלג לתוכן העמוד

"קרן לי" העניקה למעלה מ- 250 אלף שקל למיזמים בעיר

הקבוצה הישראלית של הקרן לירושלים, "קרן לי", החליטה לאחרונה להעניק כ-270 אלף ש"ח לארבעה מיזמים חדשים בעיר, במטרה לעודד את המשך מגוריהם של צעירים בעיר ולחזק את מעמדה של ירושלים כבירת התרבות והאומנות של ישראל.

הטקס התקיים היום במעמד ראש העיר ירושלים ונשיא הקרן לירושלים

ראש העיר ירושלים, משה ליאון ונשיא הקרן לירושלים, שי דורון, העניקו ביום ראשון 28.11, כ-270 אלף ש"ח למיזמים חדשים בנושא התרבות והאומנויות, בטקס שנערך ב"מפעל" - פרויקט אמנות שבו הפך מבנה נטוש בלב ירושלים להיכל תרבות זמני ולבית פתוח ליצירה.

לאחר הענקת הפרסים, התקיים טקס הדלקת נר ראשון של חנוכה במעמד ראש העיר, נשיא הקרן לירושלים והזוכים.

ועדת ההיגוי, שכללה את נשיא הקרן שי דורון, ואת אנשי העסקים והתעשייה רן טוטנאור, אריק גרבלסקי, עמיר בירם ויובל קורן, בחרה בארבעה פרויקטים אשר הציעו פעילויות שיתקיימו בעיר על בסיס מודל כלכלי בר-קיימא הכולל הכנסות עצמאיות.

הפרויקטים שקיבלו מענקי הזנק הם "המפעל", האכסניה הירושלמית, "סיפור ישראלי" והברים החברתיים שהוקמו בשכונות ארמון הנציב, קריית היובל ופסגת זאב ("בארמון", "המפלצת" ו-"זאביק"). הכסף ישמש, בין היתר, להקמת אולפן הקלטות עבור הקלטת הפודקאסט המצליח 'סיפור ישראלי', הקמת גלריה ראשונה מסוגה למכירת אמנות מקומית בירושלים שתקום ב"המפעל", מיזם רזידנסי אמנים באכסניה הירושלמית בבניין שערי צדק הישן במרכז העיר לבוגרי בתי הספר לאמנויות וקיום אירועים לצעירים תחת מיזם 'המפלצת הצעירה' של פאב המפלצת בקריית היובל.

ראש העיר, משה ליאון בירך את המיזמים שזכו הערב בהוקרה ובפרס כספי וציין כי "עיריית ירושלים מעודדת פיתוח עסקים והאגף לקידום עסקים בעירייה פיתח מודלים ותוכניות תומכות לעסקים בעיר. פרס "קרן לי" משקף את המגמה והפעילות העירונית, שנעשית במטרה לעודד את היזמות המקומית, לסייע לבעלי העסקים ולחזק את הכלכלה, את התרבות ואת האומנות בבירה. נמשיך יחד להאיר את העיר. חג חנוכה שמח!"

"קרן לי היא בדיוק מה שחלמנו עליו: מצד אחד מתן תמיכה לפרויקטים של צעירים שתשאיר אוכלוסייה צעירה בירושלים, ומצד שני מעורבות של פילנתרופיה של ישראלים שמבינים את החשיבות של ירושלים כעיר שמושכת צעירים, תוססת ומעוררת השראה", אומר נשיא הקרן לירושלים שי דורון.

קרן לי  קרן לי

קרדיט לתמונות: ששון טירם

01/12/2021