דלג לתוכן העמוד

היערכות העיר ירושלים לקראת האירועים הקרבים

ראש העיר, בתיאום עם משרד הבריאות, העביר הנחית היערכות מיוחדת לכלל המוסדות בעיר כדי להתמודד יחד בצורה המיטבית ביותר עם האתגר הבריאותי ומתוך אחריות לתושבי העיר. לפי שעה הוחלט לדחות את המרתון לאוקטובר

הודעת ראש העיר, משה ליאון לתושבי ירושלים, מבקריה ואורחיה: 

אני סמוך ובטוח שירושלים, עיר הנצח, שכבר עמדה בפני אתגרים רבים בעבר תדע לצאת חזקה ומחוזקת גם מהמשבר בצל הקורונה, דבר לא יעצור את הריצה קדימה של ירושלים והמרתון יתקיים. כרגע הוא מיועד לאוקטובר הקרוב. אחרי החגים. המרתון לא בוטל, הוא נדחה.

במקביל אנחנו בוחנים עם גורמי הרפואה והביטחון את אירועי חג הפורים בבירה. מתוך אחריות לשלום התושבים והחוגגים, קיבלתי החלטה, מצערת אך נכונה, לבטל את מסיבת הפורים המסורתית שתוכננה להתקיים ביום רביעי בנחלאות. לגבי שאר האירועים אנחנו נעשה הכול כדי שיתקיימו – תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות למניעת התכנסויות המוניות.

אנו נעדכן על כל החלטה שנקבל כאן בעיר. צוות העירייה בראשותי ערוך ומוכן ואנו עוקבים אחרי כל ההתפתחויות.

לפי שעה מערכת החינוך בירושלים פועלת כסדרה. עובדי מערכת החינוך מתורגלים וידועים ומכירים את הנהלים והצרכים.

כבר כעת מוקד הפניות העירוני 106 יתוגבר לפניות התושבים. אל תהססו לפנות, ההנחיות רשמיות הן הדרך הנכונה לפעול ולא על בסיס שמועות.

אני מבקש להזכיר כי ירושלים היא גם בירת התיירות של ישראל ועל כן גם בעת הזו עלינו להסביר פנים אל כל אורחי העיר מרחבי העולם ולכבד את בואם אלינו ולהקפיד על היחס ההוגן, הראוי אל תיירי העיר.

בהזדמנות זאת אני פונה אל כלל אזרחי ישראל לבוא לעיר, המשגשגת ולהינות מכלל האטרקציות והשירותים של בירת ישראל. העיר ממשיכה לפעול ולפרוח.

אני מבקש לפנות מכאן כראש עיר אליכם התושבים ולבקש מכם המשיכו בשגרת החיים, אנחנו כאן למענכם ואיתכם. ירושלים וירושלמים וירושלמיות – עומדים יחד מחוזקים.