דלג לתוכן העמוד

קירוי בגין, העתיד של העיר ירושלים, כבר כאן!

תכנית קירוי בגין אושרה היום ע"י הוועדה המחוזית

בשורה גדולה לירושלים. היום (ב', 19.12) המליצה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה על אישור תכנית קירוי בגין, המהווה בשורה גדולה וחשובה לעיר. מדובר באחת מאבני הדרך החשובות ביותר בשינוי פניה של ירושלים לעתיד, ואחת התוכניות הגדולות והחשובות שיקדמו את העיר ויחברו את מערב העיר למרכזה וייצרו ציר אקולוגי חשוב בין דרום העיר לצפונה

התוכנית משלבת תעסוקה מתקדמת, מוסדות חינוך מהמעלה הראשונה, טבע עירוני, פארק רחב ידיים ומרחב ציבורי שוקקים, לצד תוספת מגורים.

התוכנית תהפוך את חלקו המרכזי של כביש בגין ממחסום עתיר מפגעים סביבתיים, אשר פוצע את הנוף, מזהם את הסביבה ומפריד בין חלקי העיר לפארק אינטראקטיבי רחב ידיים שישרת את אוכלוסיית העיר כולה ויחבר את שכונות המערב ובראשן בית הכרם אל האוניברסיטה העברית, אל פארק התעשייה המתקדמת (הוג'יטק) ואל מרכז העיר. הכל במרחק הליכה קצר, כאשר את הציר ישרת הקו הירוק של הרכבת הקלה.

תכנית קירוי בגין תיצור רצף אורבאני. מעל מה שהיום הוא כביש סואן וציר תחבורה העובר במרכזה של העיר, יוקם פארק ציבורי שיתחבר לרצף ירוק של אזורים ירוקים מדרום העיר ועד צפונה. קירוי בגין הופך משאב קרקע חשוב ממטרד ומפגע לאזור פורה ומפרה. פארק התעשייה המתקדמת של האוניברסיטה העברית (ההוג'יטק) יפגוש את הפארק במרכזו לצד גן אקולוגי שיקשר בין הפארק לבין המכון הגיאולוגי.

התוכנית משלבת בתוכה מעגל חיים שלם מהמעון וגן הילדים (6 גנים ו- 3 מעונות יום חדשים), דרך בית ספר יסודי, חטיבת ביניים ותיכון (בית הספר ליד האוניברסיטה), ועד לקמפוס האוניברסיטה בגבעת רם ולתעסוקה המתקדמת שהוא יציע. אוכלוסיית בית הכרם תמצא עצמה במרחק הליכה קצר מתחנות הרכבת הקלה שתעבור במסלול המשיק לפארק. שורות הבתים בשכונת בית הכרם ייהנו משינוי חיובי ומשמעותי ומסילוק מפגעי רעש וזיהום אויר המגיעים כיום מכביש בגין.

תוכנית קירוי כביש בגין, שתתפרש ממחלף וולפסון בצפונה ועד מחלף בייט (גבעת מרדכי) בדרומה, לאורך כ- 1.7 ק"מ, מנצלת באופן מיטבי את משאב הקרקע המוגבל תוך קיום רצף אורבאני והגדלת הנגישות בין שכונות העיר. במסגרת התוכנית יתקיים גם חיבור בין שכונת בית הכרם וקריית הלאום.

על פני שטח הקירוי יתקיימו מעברים לטובת הציבור ובפארק רחב הידיים שישתרע על כ-70 דונם ויכלול מסלולי אופניים, הליכה ושטחים ירוקים רבים. בנוסף, יוקמו במסגרת התוכנית שטחי מגורים, מלונאות, מסחר, דיור מוגן, מבני ציבור ומבני תעסוקה בדגש על תעשיות עתירות ידע. התוכנית תאפשר הוספה של כ-2000 יח"ד למשפחות ולצעירים, כ-250 יח"ד לדיור מוגן, כ-300 חדרי מלון וכן כ-10,000 מ"ר עבור מסחר.

במסגרת מדיניות העירייה להעדפת התחבורה הציבורית, כביש בגין עצמו יזכה, בתחומי הקירוי, לנתיב תחבורה ציבורית.

התוכנית היא פרי שיתוף פעולה אסטרטגי בין עיריית ירושלים, רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), הרשות לפיתוח ירושלים והוועדה המחוזית, אשר חברו וביחד מאפשרים להפוך חזון למציאות.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "תוכנית קירוי כביש בגין היא תוכנית אסטרטגית המהווה חלק חשוב ומרכזי במהפכה העוברת על ירושלים, כחלק מקידום העיר לעבר עתיד טוב יותר. התוכנית משפרת את הסביבה במיזם חשוב אשר מוסיף שטחים ירוקים רבים לעיר, לרווחת הציבור, תוך ניצול קרקע בצורה מיטבית. בנוסף, היא תגדיל את היצע הדירות, שטחי המסחר, התעסוקה המתקדמת והמלונאות, בדרך חדשנית ומתקדמת ואף תוסיף לעיר ריאות ירוקות".

הדמית הפרויקט צילום: דגן פתרונות ויזואליים, משרד קולקר קולקר אפשטיין אדריכלים
הדמית הפרויקט צילום: דגן פתרונות ויזואליים, משרד קולקר קולקר אפשטיין אדריכלים

אולי יעניין אותך