דלג לתוכן העמוד

מנקים את העיר מזיהום אוויר

צמצום זיהום האוויר מכלי רכב המשפיע על הולכי הרגל ותושבי העיר ירושלים...היכנסו לבדוק האם אתם חייבים מסנן?

 

הפרויקט הנו חלק מהתוכנית לצמצום זיהום האוויר מתחבורה בעיר ירושלים. לצורך כך, נחקק חוק עזר עירוני האוסר על תנועה של כלי רכב מזהמים ברחבי העיר ירושלים, אלא אם יותקן ברכב מסנן להפחתת זיהום האוויר. החל מינואר 2020 יוצא לדרך השלב הראשון של התוכנית, במסגרתו מרכז העיר ירושלים מוגדר כאזור מופחת פליטות ותיאסר לאזור זה כניסת כלי רכב המונעים בדיזל, במשקל שמעל 3.5 טון וששנת הרישום שלהם היא 2005 או ישנים יותר, רכבים בהם הותקן מסנן חלקיקים יוכלו להיכנס לאזור זה.


שלב ראשון – החל מחודש ינואר 2020 תיאסר כניסת רכבי דיזל מסחריים מעל 3.5 טון, ששנת הרישום שלהם 2005 או ישנים יותר, אשר לא הותקן בהם מסנן חלקיקים להפחתת זיהום האוויר הנפלט. בשלב זה הכניסה תיאסר רק למרכז העיר (לתשומת ליבכם – גם הרחובות התוחמים את האזור הנקי אסורים לתנועת רכבים מזהמים) >>> היכנסו למפה


שלב שני – החל מיולי 2020, האיסור יחול על כלל רכבי הדיזל אשר ברישיון רכבם מסווגים כרכב מזהם, אלא אם הותקן בהם מסנן חלקיקים להפחתת זיהום האוויר. בשלב השני (החל מיולי 2020) הכניסה תיאסר לכל העיר ירושלים.


שימו לב!
• האכיפה תחל בתאריך 01.02.2020 בדקו אם רכבכם מוגדר כרכב מזהם- בקישור הבא>>
• החל מתאריך 01.07.2020 (השלב השני) האיסור יורחב לכל שטח העיר ירושלים, ויחול על כלל כלי הרכב המונעים בדיזל המסווגים כרכב מזהם ברישיון הרכב ולא הותקן בהם מסנן חלקיקים להפחתת פליטות מזהמים.


לפרטים נוספים – היכנסו לאתר