דלג לתוכן העמוד

עמותת 'יד ריבה'

עמותת 'יד ריבה'

'יד ריבה- סיוע משפטי לקשיש' הינה עמותה ארצית, ללא כוונת רווח, אשר שמה לה למטרה להעניק מידע וסיוע משפטי ראשוני לכל אזרח הוותיק, מעל גיל 60, ופועלת לסייע לאוכלוסייה זו בהכרת זכויותיה ובמימושן.

אזרחים ותיקים רבים נאלצים להתמודד לעיתים קרובות עם מצבים משפטיים שונים. כך לדוגמא, האזרח הוותיק יכול להימצא בסכסוך משפטי עם שכנו או משפחתו; יתכן והוא זכאי לזכויות כלשהן בתחום הבריאות, הדיור, בטחון סוציאלי ועוד, אך לא יודע עליהן או כיצד לממשן.

כמו כן ישנם אזרחים ותיקים החשופים להתעללות והזנחה וזקוקים להגנה משפטית. מצבים אלו עלולים לגרום תחושות של אוזלת יד, חוסר אונים וחרדה, הפוגעים באיכות חייהם. לעתים, אף קיימת סכנה ממשית לשלומם הנפשי והפיזי.

עלות הטיפול המשפטי גבוהה ולרבים מהאזרחים הוותיקים אין את האמצעים הדרושים למימונו. כמו כן אזרחים ותיקים רבים מרותקים לביתם, מאושפזים בבתי חולים או מתקשים בשפה העברית ואינם נגישים לשרות משפטי.

הסיוע המשפטי לקשיש, מוענק מידי שנה לאלפי אזרחים ותיקים, באמצעות עשרות עורכי דין המתנדבים בעמותה. השירות ניתן במעל 15 סניפי יד ריבה ברחבי הארץ, צפון מרכז ודרום.

השירות כולל:

  • מרכזי מידע וסיוע משפטי ראשוני חינם במגוון רחב של נושאים כגון: חברות ביטוח, אפוטרופסות, דיני משפחה, דיור, בריאות, צוואות וירושות ועוד.
  • ייפוי כח מתמשך.
  • סיוע משפטי לאזרחים ותיקים המאושפזים בבתי חולים או במסגרות מוסדיות אחרות.
  • סיוע משפטי לאזרחים ותיקים המרותקים לביתם.
  • סיוע משפטי לאזרחים ותיקים עולים חדשים שאינם דוברים עברית.
  • מערך הרצאות לאוכלוסיית האזרחים הוותיקים בכל הנושאים השייכים לזכויותיו של האזרח הוותיק.
  • מרכזי גישור לשם יישוב סכסוכים 

עורכי הדין של יד ריבה, מספקים יותר מאשר שירותים משפטיים. הם מציעים לב טוב, סבלנות, אוזן קשבת ותמיכה לאותם אזרחים ותיקים, אשר לעיתים קרובות חשים חרדה וחוסר אונים כאשר עליהם להתמודד משפטית מול גופים בעלי כח.

מרכזי המידע והסיוע המשפטי של עמותת יד ריבה פועלים מתוך סניפי יד שרה. כמו כן, פועלת העמותה בשיתוף פעולה עם שירותי הרווחה, וגורמי סיוע נוספים.

19/07/2021