דלג לתוכן העמוד
לשידור החי

פסטיבל ג'אז גלובוס

מרכז התרבויות החדש ארט כורש של הרשות העירונית לעלייה וקליטה ומשרד העלייה והקליטה, מרכז לקליטת אמנים עולים ותושבים חוזרים מציגים: פסטיבל בינלאומי ג’אז גלובוס 2020

מ-22/11/2020 עד- 26/11/2020 אירוע מקוון

השנה, פסטיבל בינלאומי לג'אז ומוסיקה אלטרנטיבית Jazz Globus ה-16 יתקיים אונליין בהתאם לדרישות משרד הבריאות.

לצפייה חופשית החל מתאריך 22.11 - לחצו כאן

התכנית כוללת חמש הופעות של עשרה הרכבים, 37 מוזיקאים. ביניהם הפסנתרן הארגנטינאי המפורסם גבריאל פלאצ'י, הגיטריסט הווירטואוזי מברזיל מרסלו נמי, וגם העולים החדשים עם הופעות הבכורה בפסטיבל: הזמרת חסיד לידן, החלילנית לנה פולק, הפסנתרן סטניסלב צ'ומקוב ונגן כלי ההקשה ולדימיר (ביג) גלושקו. לצדם הופיעו מוזיקאים מאליטת הג'אז הישראלי: הסקסופוניסטים יובל כהן, אלברט בגר ולני סנדרסקי, החצוצרן גרגורי ריבקין, המתופפים יוגב שטרית וחיים פסקוף, נגן כלי ההקשה גלעד דוברצקי, נגני בס אהוד אטון וטל גמליאלי.

המנהל האמנותי של הפסטיבל הוא מייסדו, סלבה גנלין – רב אמן בעל שם בינלאומי, בין המובילים בעולם באלתור חופשי.

Jazz-Globus הוא הפסטיבל הראשון בעולם המוקדש לאחד מגדולי המוזיקאים של המאה העשרים, הסקסופוניסט צ'רלי פרקר. ב-29 באוגוסט ציינו 100 שנה להולדתו של מוזיקאי שחולל מהפכה בג'אז והפך אותו ממוזיקת בידור קלה לאמנות גבוהה. סגנון הביבופ, שנצר על ידי פרקר ומקורביו גילספי, מונק וקלארק, פנה להרכבים קטנים של מוזיקאים מהשורה הראשונה, שניגנו אלתורי סולו ארוכים. סגנון זה משך אוהבי מוזיקה רציניים ומוזיקאים אקדמיים, שנדהמו מהמיומנות של הבופרים, למועדוני ג'אז בניו יורק בשנות ה-40 של המאה הקודמת.

הפסטיבל ייפתח בהופעתה של חמישיית Bebop Quintet, ההרכב הישראלי של כוכבי הג'אז המסורתי. התוכנית כוללת יצירותיו של פרקר ותקופתו. במופעים אחרים יוצגו סגנונות שונים של ג'אז, אבל כל אחד מההרכבים יביע את התייחסותו לסגנון הביבופ ולמייסדו הגדול.