דלג לתוכן העמוד
פרטים נוספים

בחזרה אל הטבע

תערוכת אמנות עכשווית חדשה בגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים

מ-19/10/2020 עד- 30/11/2020 הגן הבוטני

האמנים המשתתפים (לפי סדר א-ב): איתן בן משה, ציבי גבע, אלי גור אריה, מאיה דוניץ, יעקב דורצ'ין, גיא זגורסקי, אלה ליטביץ, סיגלית לנדאו, סאהר מיעארי, יהודית סספורטס, יערה צח, מנשה קדישמן, דני קרוון, משה רואס.

אוצרת: הדס מאור

התערוכה מתקיימת בין התאריכים 19 באוקטובר-30 בנובמבר 2020

'בחזרה אל הטבע' היא תערוכת אמנות עכשווית חדשה ביוזמת הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים ובשיתוף קרן אאוטסט לאמנות עכשווית.

לאור התקופה הנוכחית ומשבר הקורונה הופכות אפשרויות הבילוי במקומות פתוחים לאטרקטיביות במיוחד. הגן הבוטני, המשתרע על פני 120 דונם, הינו הגן הגדול ביותר בישראל והיחיד מסוגו במזה"ת. אי לכך, הקהל הרחב יכול להסתובב בגן בחופשיות מבלי לחשוש, כאשר השהייה בטבע מאפשרת התבוננות, ומספקת מרגוע, שלווה ואיזון לנפש.

התערוכה החדשה שאצרה הדס מאור, כוללת כ-15 עבודות פיסול גדולות של אמנים עכשוויים מובילים שהותאמו במיוחד לתנאי התצוגה בגן. בין העבודות יצירות איקוניות של אמנים כמו מנשה קדישמן או דני קרוון, עבודות של אמנים ותיקים כמו ציבי גבע, יהודית סספורטס או סיגלית לנדאו, ועבודות של אמנים צעירים יותר כמו אלה ליטביץ, יערה צח, סאהר מיעארי, משה רואס ועוד.

סיור וירטואלי בתערוכה

מתוך התחשבות בסיכון הגעתו של גל נוסף במגפת הקורונה והרצון לאפשר לנמצאים בבידוד לחוות את התערוכה יבנה בימים הקרובים סיור וירטואלי ויוצעו פעילויות חיונכיות לילדים ללא תשלום באתר התערוכה. הסיור והפעילויות החינוכיות יאפשרו גם לאלו הנמצאים מחוץ לישראל להנות ולהפיק ערך משיתפול הפעולה עם אמנים ישראלים המציגים בטבע ובכך לעודד שיח בינלאומי סביב סוגיה אוניברסלית המשפיעה על חיינו.

תכניות חינוכיות

במקביל לתערוכה, תיבנה תכנית מפורטת של פעילויות חינוכיות לקבוצות ובתי ספר. שילוב תכנים חינוכיים בתערוכה וקידום השיח סביב אמנות במרחב הפתוח, יאפשר לנו להעצים את הקשר ההכרחי בין טבע, אורח חיים בריא ומקיים ואמנות. חשוב לציין כי הגן הבוטני עובד עם מעל ל-250 בתי ספר וגני ילדים מכל רחבי ירושלים ומכל המגזרים בהקמת גינות לימודיות, ומכשיר צוותי הוראה בפן החקלאי כמו גם הפדגוגי. העבודה בגינות מעודדת את הילדים ואת משפחותיהם לגידול מזון, הכרה ושימור מינים נכחדים ועבודה באדמה.

 

שעות פתיחה: ימים ראשון עד שבת, בין השעות 18:00-9:00

עלות: הכניסה לתערוכה כלולה במחיר הכניסה לגן

עלות כניסה 35 ₪ למבוגר, ילדים ירושלמים חינם, 28 ₪ למחזיקי כרטיס ירושלמי

סיורים מודרכים ופעילויות בתערוכה יתקיימו בהמשך


לפרטים נוספים:

הגן הבוטני גבעת רם 02-6794012

אתר הגן הבוטני - לחצו כאן

דף הפייסבוק של הגן הבוטני - לחצו כאן

 

פרטים נוספים

מיקום האירוע

הגן הבוטני