דלג לתוכן העמוד

דוקטור יצחק ליפשיץ - קירוב לבבות וסובלנות

ד"ר יצחק ליפשיץ נולד ב- 1951 בחיפה. הוא שירת ביחידה מסוּוגת בחיל האוויר ובתום שירותו למד בבית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים. תחילה היה רופא משפחה ביישובי חבל עדולם ורופא בניידות טיפול נמרץ במגן דוד אדום. 40 שנה היה רופא משפחה בשכונת קרית היובל בירושלים וטיפל במגוון אוכלוסיות, בהן קשישים וניצולי שואה, נוער במצוקה, משפחות עניות ועולים חדשים. ב- 1987 התמנה לרופא של הכנסת ואת התפקיד הזה מילא במשך 32 שנים. ב- 2015 התמנה גם לרופאו האישי של נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין.

במהלך עבודתו נפגע ונותר מרותק לכיסא גלגלים, אבל המשיך לטפל בחולים וכן ביוזמות של פרויקטים למען החברה בשכונת קטמון שבה הוא מתגורר. הוא גם מטפל במשפחות ערביות משכונת בית צפאפא, מדיר רפא ומשועפט. נוסף על כך, הוא עוסק בפעילות מגוונת למניעת עישון ולקידום הבריאות באמצעות הפקת ימי בריאות בנושא גילוי מוקדם של מחלות, קבוצות בריאות, הליכה ודיאטה. על פעילותו כרופא בשכונת קרית היובל זכה בתואר יקיר יובלים.

בשנת 2008 שכל את בנו זיו בנסיבות טרגיות. לזכרו הקים את מפעל ההנצחה אפרוחי קולנוע במרכז כגן לתקשורת קהילתית בעיר. במרכז ילדים ממוצא אתיופי עוסקים בהפקת סרטונים על מורשתם, על סביבת מגוריהם ועל הטבע והנוף.

נימוקי הוועדה

על עבודתו המסורה כרופא משפחה בשכונות רבות בעיר, עלשנות כהונתו כרופא של הכנסת ועל תרומתו לקהילה באמצעות פעילות מגוונת לקידום הבריאות מוענק לו עיטור הכבוד יקיר ירושלים