דלג לתוכן העמוד

מר חיים זקן - בנייה

חיים זקן נולד בעיר זכו שבעירק בשנת 1943 הוא עלה לארץ במבצע עזרא ונחמיה ובילדותו התגורר במעברת תלפיות. הוא למד בבית הספר גאולים וסיים לימודים בתיכון ערב בית חינוך. בתקופת לימודיו סייע למשפחה
בפרנסתה ועסק בעבודות מזדמנות. ב 1960- התגייס לצה"ל ושירת בגדוד 890 של הצנחנים ובהמשך היה מדריך צניחה. כחייל מילואים לחם במלחמת ששת הימים, במלחמת יום הכיפורים ובמלחמת ובמבצע שלום הגליל. 30 שנה היה מדריך צניחה בשירות מילואים, ובמרוצת השנים השתתף ביותר מ 500- צניחות – בין היתר, צניחה חופשית וצניחות לים.

עם שחרורו מצה"ל פתח חנות בשר, וכעבור שש שנים החליט להיות עצמאי ולעסוק בבנייה. יחד עם אחיו הקים את חברת הבנייה האחים זקן, וכ 15- שנים עסקו בבניית מאות יחידות דיור בעיר – בין היתר, בשכונות בית וגן, בבקעה ובבית הכרם – וגם מחוצה לה. ב 1985- נפרדו דרכיהם של האחים והוא הקים את חברת חיים זקן בניין והשקעות בע"מ, שאותה הוא מנהל עד היום. החברה בנתה בערים רבות בארץ.

לצד פעילותו המקצועית הוא עוסק בפעילות ציבורית. בשנת 2006 נבחר לחבר הנהלה בארגון בוני ירושלים והסביבה ובשנת 2014 נבחר לסגן יושב ראש הארגון. על פעילותו הוענק לו אות רב קבלן. באותו מעמד הוענק לו פרס מצוינות על פרויקט שבנה בשכונת גילה בירושלים. בכל שנותיו במקצועות הבניין תרם מדי שנה לעשרות אגודות, ארגונים ועמותות, בהם איחוד הצלה, אור ירוק, שלווה, בית התבשיל וכן לבתי כנסת ולחיילים בודדים.

נימוקי הוועדה

על תרומתו רבת השנים לבניין ירושלים ושכונותיה, על פעילותו בהנהלת ארגון בוני ירושלים והסביבה ועל תרומתו לארגוני הצלה, צדקה וחסד מוענק לו עיטור הכבוד יקיר ירושלים