דלג לתוכן העמוד

הגברת מרים בן דוד - התנדבות, צדקה וחסד

מרים בן-דוד נולדה בירושלים בשנת 1941 ובהיותה בת חמש עזבה עם משפחתה לארצות הברית. היא בוגרת החוג לסוציולוגיה ועברית באוניברסיטת לוס אנג'לס בקליפורניה ובוגרת קורסים מגוונים להנחיית הורים, למדריכי קו סיוע לנשים, לגישור קהילתי ועוד. בת 20 נישאה לנגֹה בן-דוד, מנכדיו של שלמה מוסאיוף ממייסדי שכונת הבוכרים, וב 1969- עלתה לארץ.

לצד תמיכתה בעשייתו של בעלה החלה לעסוק במפעלי חסד והתנדבות בתחומי רפואה, ביטחון, ילודה, רווחה, קירוב לבבות, גישור ואהבת הזולת. שנים רבות היא מתנדבת בארגונים שונים (ברבים מהם היא פעילה במקביל). 25 שנה היא יושבת ראש נשים למען פוע"ה, ובשנים האלה ליוותה זוגות חשוכי ילדים בין טיפולי הפוריות לחדרי הלידה. על פעילותה במכון הוענק לה אות הנשיא למתנדב. 38 שנים סייעה לצוותים הרפואיים בחדרי הלידה במרכז הרפואי שערי צדק, ועל כך זכתה באות הוקרה מטעם בית החולים. בעת האינתיפאדה סייעה למשפחות שבאו לבקר את יקיריהן שנפצעו. כמו כן היא מסייעת לאימהות לטפל בילדיהן הראשונים באמצעות פעילותה בטיפת חלב. 48 שנים היא תומכת במשפחות שכולות במסגרת התנדבותה באגף השיקום במשרד הביטחון, ו 30- שנה היא פועלת בארגון שׂר-אל ומסייעת בקליטתם של מתנדבים בישראל. כ-20 שנה הדריכה בהתנדבות קבוצות שונות במוזאון מגדל דוד בירושלים ו- 35 שנים התנדבה במכון מאיר, שבו עסקה בקירוב לבבות. בפעילותה בסניף ירושלים של ארגון אמציה סייעה וייעצה בהתאמת משפחות לאימוץ ילדים, ובמחלקת שי"ל בעיריית ירושלים ייעצה וגישרה במחלוקות ובסכסוכים בין שכנים. עד היום היא מארחת בביתה בשכונת רמות משפחות ויחידים שהכירה בפעולותיה המגוונות בעיר.

נימוקי הוועדה

על שנים של פעילות התנדבותית מגוונת בארגונים ובמוסדות שונים בעיר למען נשים ומשפחות ולמען שלום בית וקירוב לבבות מוענק לה עיטור הכבוד יקיר ירושלים