דלג לתוכן העמוד

עורך דין יהושע קרמר - פעילות ציבורית

עורך הדין יהושע (שוקי) קרמר נולד בקרית חיים ב- 1946 והגיע לירושלים בהיותו בן שבע. הוא בוגר הגימנסיה העברית, ובצה"ל שירת כקצין ביחידת המודיעין המרכזי 515 לימים (8200). בשירות המילואים היה קצין משפטים בתביעה הצבאית במִפקדת יהודה ושומרון. ב- 1971 סיים את לימודיו בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית והוסמך לעורך דין ונוטריון. משנת 1973 הוא עורך דין עצמאי ושותף במשרד עורכי הדין קרמר-שפירא-שניידר.

עוד מראשית עבודתו המקצועית נטל על עצמו מחויבות ציבורית התנדבותית ומילא אותה בהתנדבות. בין היתר היה, משנות ה 80- המוקדמות, יושב ראש אגודת ידידי קבוצת הפועל ירושלים בכדורסל. בתפקיד הזה סייע בגיוס תרומות, בהרחבת פעילותו של המועדון לילדים ולנוער ובמשיכת קהל ירושלמי מכל שכבות האוכלוסייה לתמיכה באגודה. בה בעת היה גם היועץ המשפטי של האגודה וייצג אותה והיה חבר בוועדת האתיקה של הוועד האולימפי. 15 שנים היה היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל בישראל.

שנים רבות הוא פעיל מרכזי בלשכת עורכי הדין והיה מראשוני המתנדבים בפרויקט שכר מצווה של הלשכה. בשנת 2010 נבחר בפעם הראשונה לכהן כראש ההרכב שדן בתיקים משמעתיים נגד עורכי דין במחוז ירושלים (ומאז נבחר פעמיים נוספות), והוא יושב ראש בית הדין המשמעתי של הלשכה בעיר. בשנת 2013 הוענק לו אות יקיר לשכת עורכי הדין.

בשנת 2008 נפצע קשה סמוך למשרדו ברחוב דוד המלך בעיר בעת שמחבל דהר לעברו עם דחפור, אך השתקם וחזר לחיים מלאים של עבודה והתנדבות.

נימוקי הוועדה

על פעילות התנדבותית באגודת ידידי קבוצת הפועל ירושלים בכדורסל ובאגודת הפועל בעיר ועל פעילות התנדבותית מגוונת בלשכת עורכי הדין ובפרויקט שכר מצווה מוענק לו עיטור הכבוד יקיר ירושלים