דלג לתוכן העמוד

מר אלי מזרחי - מקצועיות בונה עיר

מר אלי מזרחי - מקצועיות בונה עיר

אלי (אליהו) מזרחי נולד בירושלים בשנת 1936 וגדל בשכונת מחנה יהודה. בן 16 הצטרף לקבוצת כנרת, שם השלים את לימודיו התיכוניים. ב-1954 התגייס לצה"ל ושירת בחטיבת הצנחנים.

את דרכו המקצועית החל בשנת 1958 , כאשר החל לעבוד עם דודו במפעל בלוקים וחומרי בנייה בירושלים. לאחר שש שנים החל את צעדיו כקבלן מאז ועד היום הוא בונה את ירושלים. אלי מזרחי בנה מאות יחידות דיור כמעט בכל שכונות העיר וכן מבני ציבור, מסחר ובתי מלון. בשנת 1970 הצטרף לארגון בוני ירושלים והסביבה, ובשנת 1978 נבחר לחבר הנהלת הארגון. ב 1995- נבחר ליושב ראש הארגון וכיהן בתפקיד במשך שתי תקופות כהונה ברציפות. כאשר סיים את תפקידו התמנה ליושב ראש כבוד של הארגון בעיר ובשנת 2012 הוענק לו התואר "רב קבלן". שנים רבות היה חבר בוועדות מקצועיות בארגון והיה חבר התאחדות הקבלנים והבונים בישראל.

בעקבות גל העלייה הגדול ממדינות ברית המועצות לשעבר נענה לפנייתו של שר השיכון דאז, אריאל שרון, להגדיל את היצע הדירות בעיר. לשם כך רתם את חבריו בארגון לבניית דירות בפסגת זאב. בעקבות ההאטה בביקוש לדירות בירושלים הצליח לשכנע את בכירי משרד השיכון להעניק מענקי מקום והלוואות בעבור רוכשי הדירות בשכונות החדשות בעיר.

החדשות בעיר. בשנת 2013 הקים את חברת 'א.ר.מ מזרחי' וצירף את בנו הממשיך את דרכו. בשנת 2018 סייע לארגון בוני ירושלים והסביבה לאתר קרקע לבניית בית הקבלן – בית ועד לקבלנים.

בכל שנותיו תרם למוסדות רבים בעיר והיה חבר במועדון הכלכלי בירושלים ובוועד למען השוטר.

הוא יזם והוביל שיפוץ ושחזור של מבנים המשמשים נקודות ציון היסטוריים בירושלים, בהם תחנת הקמח של משה מונטיפיורי בשכונת ימין משה ומבנה לשימור ברחוב יואל משה סלומון במרכז העיר. בצמוד למבנה הזה בנה מלון בוטיק, המשלב בעיצובו את הישן והחדש.

נימוקי הועדה

על פעילותו ותרומתו לפיתוח ובניין העיר ועל פעילויות רבות למען תושביה וארגונים הפועלים בה מוענק לו עיטור הכבוד יקיר ירושלים.

יקיר בוני ירושלים