דלג לתוכן העמוד

הרבנית דבורה שטיינברגר - הוראה מעוררת השראה

הרבנית דבורה שטיינברגר - הוראה מעוררת השראה

הרבנית דבורה שטיינברגר נולדה בשנת 1951 בפיטסבורג שבארצות הברית, בתם של הרב ד"ר ברנרד פופקו ז"ל וגילדה נובוסלר-טוארסקיפופקו ז"ל. בסוף שנות השישים, טרם עלייתה ארצה, סיימה כמצטיינת דיקן את לימודיה הגבוהים ב- Stern College בניו יורק וערכה (עורכת משותפת) את כתב העת 'פרספקטיבות'. במרוצת השנים סיימה גם תואר ראשון ושני בספרות אנגלית.

בשנת 1970 עלתה לארץ. כמעט ארבעים שנה משמשת רבנית ברמת שרת ודניה (שכונה מעורבת) ומלמדת במוסדות דתיים וחרדיים. שנים רבות מלמדת דורות של תלמידים. אוהבת את הבריות ומזהה את הפוטנציאל בכל אחד ואחת. איננה שוכחת שמות, ואינה שוכחת את פניהם של תלמידיה ומעולם לא החסירה יום עבודה בחייה. מלמדת את כל הסובבים אותה שיעור בהתמדה, אהבת אדם ואמונה עצמית.

היא מרצה במגוון רחב של נושאים - מאנגלית, דרך אוריינות, חקר הספרות האמריקנית, חקר הספרות האנגלית, ספרות עולם, אנגלית אקדמית, ספרות עברית מודרנית, חקר ספרות היידיש וכלה בדרמה לאורך הדורות.

אם לחמישה ואשת הרב ישעיהו שטיינברגר, מרצה בכיר לתלמוד בישיבת הכותל, מייסד ודיקן מכון זיו להכשרת מרצים בתלמוד, רבה של שכונת רמת שרת ודניה בירושלים ומחברם של שלושה ספרים על תלמוד, הלכה ופילוסופיה יהודית.

לאורך השנים השתתפה בהנחיית אירועי התרמה בהתנדבות בעבור עמותות שונות הפועלות במגוון תחומים חברתיים, והיא ידועה בזכות ביתה הפתוח בפני אנשי הקהילה והתלמידים. תורמת מזמנה וממרצה לארגוני חסד שונים ומשמשת אוזן קשבת לכל אדם הנמצא במצוקה. בגישתה, בחוש ההומור ובאנרגיות הבלתי נדלות שבה, היא משמשת מקור של השראה לכל תלמידיה לאורך השנים ולעמיתיה במגוון המוסדות והארגונים שבהם היא פעילה.

נימוקי הועדה

על פעילותה לאהבת הארץ ולעידוד עלייה בקרב יהודי ארה"ב ועל עשייה חינוכית ענפה ופעילות בקהילה מוענק לה עיטור הכבוד יקיר ירושלים.