אכיפת חניה אסורה באמצעות מצלמות וידיאו – עיריית ירושלים
Skip Navigation Linksירושלים : תושבים : שרותי העירייה : חנייה ותחבורה : אכיפת חניה אסורה באמצעות מצלמות וידיאו

אכיפת חניה אסורה באמצעות מצלמות וידיאו

עיריית ירושלים מפעילה מערכות אכיפה מתקדמות המתבססות על צילום וידאו, במטרה למנוע עבירות חנייה קשות בצירי התנועה המרכזיים בעיר. מדובר בעבירות היוצרות סכנה ממשית לחיי אדם, משבשות את התנועה ומסכנות את המשתמשים בדרך.

 

במסגרת הפרויקט, מופעלת טכנולוגיה חדשנית של מצלמות אכיפה המוצבות באופן קבוע בנקודות מרכזיות בעיר, וכן בניידות עירוניות המבצעות אכיפה בצירים המרכזיים.

הפקחים בניידות האכיפה מונחים לבצע אכיפה בצירים ראשיים / רחובות ראשיים ועל עבירות חנייה קשות, כגון: חסימות נתיבים, חנייה על המדרכה או על מעבר חצייה, חנייה על חניות נכים, חנייה בתחום תחנת אוטובוס, חניות כפולות ועצירה במקומות אסורים. כמו כן, ניתן דגש מיוחד להבטחת זמינות חניה לנכים ולהפחתת עצירת כלי רכב בסמיכות לתחנות הרכבת הקלה המסכנים עוברי אורח.

מטרת הפרויקט, הינה למגר תופעות חמורות של עבירות חניה היוצרות מפגעים, פקקים ועומסי תנועה ומסכנות את הולכי הרגל והנהגים. לצד זאת, זהו חלק מתהליך הכנסת טכנולוגיות חדשות לשיפור החנייה ברחבי העיר במטרה לאפשר לתושבים ולמבקרים למצוא מקומות באופן יעיל וקל.

בסמיכות למצלמות הנייחות מוצב שילוט מתאים אשר מתריע על אזור מוגבר אכיפה. עבירות החניה האסורה מצולמות והדו"חות נשלחים לבתי התושבים.

העירייה ממשיכה לפעול כל העת לשפר את זמינות מקומות החנייה ברחבי העיר ובמרכזי המסחר והבילוי, מתוך התפיסה כי הכנסת טכנולוגיות חדישות תשפר את השירות העירוני, ותסייע לבטיחות התושבים.

לא
1

מצלמות נייחות

​האכיפה תתבצעה באמצעות מצלמות נייחות באזורים הבאים:

  1. קניון הדר
  2. רחוב אביזוהר
  3. רחוב בר אילן
  4. רחוב כנפי נשרים
  5. בית הדפוס 2 מצלמות ליד חנות פאלפון.
  6. שמגר 2 מצלמות ליד הקניון במקום.
  7. שד' גולדה מאיר (קניון רמות) 2 מצלמות.

 

צילום איזור האכיפה בתחום קניון הדר

אכיפת חניה מוגברת

 

צילום איזור האכיפה בתחום רחוב אביזוהר

 

 

צילום איזור האכיפה בתחום רחוב בר אילן

 

 

 

צילום איזור האכיפה בתחום רחוב כנפי נשרים

 

צילום איזור האכיפה בתחום רחוב בית הדפוס

 

 

 

צילום האכיפה בתחום רחוב שמגר

 

 

צילום האכיפה בתחום רחוב שדרות גולדה מאיר

 

 

 

חזור לראש הדף >>
2

ניידת אכיפה

​עיריית ירושלים החלה לאכוף כנגד חניה אסורה/חניה בניגוד לחוק המסכנת חיי אדם, בצירי תנועה ראשיים ועמוסים, באמצעות ניידת אכיפה אשר מצוידת באמצעים אלקטרוניים.

 

צילום מתוך ניידת האכיפה:

 

 

חזור לראש הדף >>