הרשות העירונית לתעסוקה, צעירים במרכז - עיריית ירושלים

מרכז פיתוח קריירה זכה באות השר לפיתוח הפריפריה

מרכז פיתוח קריירה של "צעירים במרכז" והרשות העירונית לתעסוקה זכו באות בתחרות מיוחדת שנערכה השבוע​

ללא תאריך

11/06/2017

31/12/1969 22:00

נגישות :

 

לפרטים נוספים :

תמונה1

המרכז לפיתוח קריירה של "צעירים במרכז" והרשות העירונית לתעסוקה זכה באות השר לפרויקט מוביל בתחום פיתוח קריירה ב"כנס ישראל לצעירים".

 

המרכז הרשותי לפיתוח קריירה של "צעירים במרכז" בראשות יעלה שקלאר ובשיתוף הרשות העירונית לתעסוקה מהווה את חוד החנית בפיתוח ובחשיבה בנושאי קריירה לאלפי צעירים מכלל המגזרים ושכבות האוכלוסייה.

 

המרכז מעניק לצעירים שירותים שונים וביניהם טיפול וייעוץ אישי, קורסים ברמה גבוהה, הכשרות ותכניות מיוחדות. הוא מלווה כ-3,500 צעירים בצורה פרטנית וארוכת טווח מעבר לשירותים הסטנדרטיים.  בנוסף, מעודד המרכז השתלבות צעירים בשוק העבודה בעיר ומכין אותם לעולם המבוגרים מתוך ראייה של פיתוח ההון האנושי בעיר וחיזוק חוסנה של ירושלים.

 

המרכז פועל מתוך הבנה והתחשבות במאפייניו הייחודיים של דור ה-Y, ומודע לעובדה כי לא ניתן להמשיך לדבר על פיתוח אישי כפי שנעשה עד כה. הוא מהווה מודל למרכזים נוספים ברחבי הארץ הלומדים ממנו את מתודת העבודה, שצמחה מתוך הבנה כי יש צורך לפתח שפה מקצועית חדשה אשר מתייחסת לקריירה כאל מכלול של החלטות, סט ערכים, התפתחות ולמידה מתמדת.

 

כמו כן, פועלות במרכז תכניות מיוחדות לעולים חדשים, חרדים ובני העדה האתיופית, יזמים חברתיים וסטארטאפיסטים. כל זאת ועוד מרוכזים במוקד "מידע'לה" המעניק מענה במגוון נושאים.

 

ראש העיר, ניר ברקת, הסביר כי "עיריית ירושלים פועלת כל העת על מנת לחזק את צעירי העיר מתוך הבנה כי הם חזונה ותקוותה של העיר. אנו רואים מגמה של צעירים שרוצים לבנות עתידם בירושלים, ואנו פועלים על מנת לחזק את המגזר העסקי בייצור מקומות תעסוקה, חינוך איכותי וחיי קהילה ותרבות. אלה יימשכו עוד ועוד צעירים לעיר שירצו להקים את חייהם בה".

שלמה לוי, מנהל רשות הצעירים בעיריית ירושלים, ציין כי "לפני 5 שנים מרכז הצעירים בירושלים היה הראשון להתחיל ולפתח את תחום פיתוח הקריירה לצעירים. היום, בשיתוף רשות התעסוקה העירונית, המרכז מספק מענה איכותי למעל 3,000 צעירים בשנה וממשיך לפרוץ דרך בהגדרת השפה הכלים והשירותים שהוא מעניק בתחום פיתוח הקריירה. זאת על מנת למצות את הפוטנציאל האישי של כל צעיר וצעירה בירושלים".


אלדד וייל, מנכ"ל "צעירים במרכז", הדגיש כי "זהו כבוד גדול לצוות האדיר של מרכז הצעירים ולרשות העירונית לתעסוקה. אנו מזמינים כל צעיר וצעירה בעיר למרכז הקריירה החלוצי והמתקדם שלנו לשירותים בליווי תעסוקה, מלגות, השכלה והכוונה מקצועית".


חיים עמר, מנהל הרשות העירונית לתעסוקה בעיריית ירושלים, אמר כי "אנו מייחסים חשיבות רבה לשיתוף הפעולה עם 'צעירים במרכז' בהקמת מרכז קריירה לצעירים בירושלים. הטיפול והליווי של ההון האנושי הצעיר בעיר יתרום בעתיד תרומה משמעותית לפיתוח וביסוס הכלכלי והחברתי בעיר ולשיפור איכות חיי התושבים".


 
 
חזור