פרסום משרות בירושלים

פרסום משרות בירושלים

הרשות העירונית לתעסוקה מעמידה לרשותכם מידע אודות משרות פנויות.

אנו מזמינים אתכם לנצל הזדמנות זו להשתלב בעבודה וליצירת קשר עם מעסיקים.

 

קורות חיים למשרות שלפניכם יש לשלוח לגב' עדי זקן - לדוא"ל לחצו כאן

 
 

להלן רשימת המשרות הפנויות:

 

לקהילה האתיופית בנווה יעקב דרושה מגשרת - משרה דחופה
דרישות: שליטה מלאה במחשב. שליטה מלאה באמהרית. בוגרת מכללה או 13 ש"ל
היקף משרה: 20 ש"ש
מנהל/ת לקוחות לבית ספר לשחייה -בהיקף של חצי  משרה
דרישות: אהבה גדולה לעולם הילדים ו/או לעולם המים. תקתקנות ואדיבות. ניסיון בניהול לקוחות.
זמינות לשעות אחה"צ. תנאי שכר והעסקה הולמים+ בונוסים.


איש/אשת תפ"י
תיאור התפקיד: ניתוח ובקרה של תהליך שרשרת האספקה במפעל. בקרה, ניהול ומעקב אחר עמידה ביעדים ולו"ז ללקוחות החברה. זיהוי בעיות בתהליכי עבודה והטמעת תהליכי עבודה משופרים. ניתוח רמות מלאי, תוך ניתוח מועדי אספקה ללקוחות . ביצוע תוכניות שיפור וההתייעלות ליעדים העסקיים שנקבעו ע"י הנהלת החברה. משרה מלאה א'-ה' 7:00-17:00, ימי שישי בסופי חודש
דרישות: ניסיון בתפ"י מתחום התעשייה רצוי תעשיית מתכת .תואר הנדסאי / מהנדס  תעשיה וניהול. מוטיבציה גבוהה לתפקיד דינאמי. תקשורת בין אישית גבוהה. אסרטיביות ויכולת להביא תוצאות.


רכז/ת תכנית "חומת שמואל" 
תיאור התפקיד: הובלת תכנית לקידום וחיזוק מערכת החינוך בראייה כוללנית המשלבת  חינוך- ורווחה. התכנית נמצאת בשלבי הגיבוש לה וכוללת את מערכת החינוך בגני הילדים, החינוך היסודי ותלמידי החינוך העל יסודי הגרים בחומת שמואל, הובלת תהליך יישום התכנית בהתאם לשלבי הפעלה והיעדים שיוצבו לתכנית, כולל מעורבות בשלבי בניית התכנית. ליווי ומתן מענה אישי  למנהלות בתי הספר שיכללו בתכנית. יצירת שיתופי פעולה בין הגורמים השונים ייקחו חלק בתכנית. ניהול תקציבי של הפרויקט כולל היבטים לוגיסטיים וכוח אדם. ריכוז הצוות המלווה של התכנית. היקף המשרה: מלאה 42 שעות שבועיות. העסקה באמצעות אגודת רנה קסין.
דרישות: תואר ראשון בתחומים של חינוך, רווחה, עבודה קהילתית. ניסיון בריכוז פרויקטים חברתיים-חינוכיים. יכולת לעבוד בשיתוף פעולה עם גורמים שונים. 


עו"ס תעסוקתי למרכז תעסוקה עירוני ירושלים – משרד הרווחה ועיריית ירושלים:
איתור גיוס ומיון משתתפים פוטנציאלים לתכנית מתעסוקה לרווחה. ליווי אינטנסיבי פרטני / משפחתי לתעסוקה. ביצוע תהליכים קדם תעסוקתיים כגון תהליכי העצמה והיערכות לטובת העלאת מספר לקוחות הרווחה הפונים לתעסוקה ולתוכניות מעודדות תעסוקה. יצירת מוכוונות תעסוקתית בקרב עובדי הלשכה והפנית משפחות ופרטים לתוכנית תעסוקתית במרכז התעסוקה העירוני. ניהול ממשק עם מרכז התעסוקה העירוני ליצירת מענה הוליסטי למשתתפי תוכניות התעסוקה. הפניית משפחות המלוות ע"י עו"ס התעסוקה לשירותים תעסוקתיים נוספים במרכז התעסוקה העירוני תוך הקפדה על ניהול התהליך. איתור צרכים תעסוקתיים בקרב לקוחות המחלקה והצפתם למרכז התעסוקה העירוני. יצירת תהליכי מעקב בקרה והמשך ליווי למשתתפים שסיימו את תכניות המסלול במרכז התעסוקה.
דרישות: מיומנות בעו"ס תעסוקתית – יתרון. מיומנויות בעבודת צוות. יכולת במתן הדרכה. יכולת הנהגה והובלה. יכולות אימוניות ואבחוניות. ניהול ממשקים והבניית תהליכי עבודה. מיומנויות תקשורת גבוהות, אינטליגנציה רגשית, יכולות הדרכה. יכולת להובלת תהליכי שינוי, יכולת הסתגלות לשינויים והתמודדות עם מצבי לחץ. אוריינטציה חברתית. הכרות עם תחום הרווחה ולקוחות משרד הרווחה. היכרות עם עולם העבודה ואמונה בתעסוקה ככלי מייצר שינוי. עו"ס בעל ניסיון של שנתיים. רצוי ניסיון בתחום התעסוקה. רישום כעו"ס כחוק.
היקף המשרה: 100% נכונות לעבודה אחה"צ, לפחות פעמיים בשבוע. ההעסקה באמצעות החברה העירונית אריאל. תחילת העסקה : מידי


מחסנאי/ת ממוחשב/ת
התפקיד כולל הכנת קיטים לייצור תוך עבודה עם תוכנה פנימית ודו"חות אקסל, אריזת מוצרים ע"פ הוראות ייצור, ביצוע ניפוקים להשלמות חוסרים, קיוט פקודות עבודה לזיווד, ביצוע ספירות מלאי, סידור וארגון המחסן. כפוף למנהל מחסן וראש צוות, עובד עם עובדי מחסן אחרים בצוות. 70% עבודה אינדיבידואלית, 30% עבודה בצוות (ספירות מלאי/פרויקטים מחלקתיים). דרישות: ניסיון= יתרון. סדר וארגון, נמרצות וראש גדול, עצמאות, יכולת תעדוף משימות וניהול זמן, יכולת הבנה מערכתית , התנהלות בממשקים מרובים, אחריות גבוהה. רקע בעבודה עם מחשב - הכרחי.


מנהל/ת מחסן
התפקיד כולל ניהול המחסן, תוך עמידה בתוכנית העבודה על פי הנהלים, ביעילות המקסימאלית והאיכות המוגדרת. אחריות על יעילות המחסנים, עמידה בתוכניות עבודה, יעדים תפעוליים ויעדי איכות. אחריות על תיאום הזרימה השוטפת של חו"ג המתקבלים במחסן וניפוקם לייצור, בהתאם לתוכנית האספקה. ניהול 10 עובדים, כולל אחריות על טיפול בבעיות פרט, בעיות משמעתיות ובעיות בטיחותיות בעבודה. אחריות על הדרכת והנעת עובדי המחלקה ושמירה על כשירותם לביצוע המשימות. קיום קשר עם המחלקות הרלוונטיות: רכש, איכות , תפ"י, ייצור וכספים, שיתוף פעולה עם עמיתים לצורך עמידה בתוכנית העבודה המפעלית. דרישות: ניסיון של כשנתיים בניהול מחסן. ניסיון בניהול צוותי עובדים. ניסיון עם מערכת ERP ויתרון להיכרות עם מערכת ה- BAAN וה- Agile . שליטה ביישומי אופיס לרבות אקסל- חובה. ניסיון בכלל תהליכי המחסן: קבלת סחורה ,קליטה, הנפקות, קיוטים , אריזות - חובה. תכונות נדרשות: כושר תכנון, דיוק וירידה לפרטים, יכולת עבודה תחת לחץ, ראייה מערכתית ולטווח ארוך, עצמאות, דינאמיות, יכולת הנעה ואחריות, יחסי אנוש, שירותיות, סדר וארגון, כושר אלתור, כושר מנהיגות.
מפעיל/ת מכונות למפעל לעיבוד שבבי
העבודה על מכונות CNC ברובה ויכולה לכלול עבודות ידניות שונות כמו ליטוש וגימור מוצרים מוגמרים. העבודה בשלוש משמרות של 8 שעות כל אחת. משרה מלאה בתלפיות. דרישות: ניסיון כמפעיל CNC  יתרון גדול. ניסיון בעבודה במפעל – יתרון. יכולת ביצוע משימות באופן עצמאי. גישה טובה בתפעול מכונות. ניסיון בהפעלת מכונות – יתרון.


נציגי/ות שירות לגיחון-מילגם:
מתן מענה טלפוני ללקוחות התאגיד וטיפול בנושאים צרכניים שונים כמו: קבלת תשלומים, בירורים בנושא חשבונות המים, מידע  על צריכה ועוד. עמידה ביעדים אישיים וסיוע לעבודת העורף של המחלקה. דרישות: יכולת עבודה בסביבה ממוחשבת. בגרות מלאה. מגורים בירושלים והסביבה. יכולת ביטוי טובה, טון דיבור נעים, אדיבות, סבלנות, יכולת עבודה תחת לחץ ויחסי אנוש מעולים. שעות עבודה: המוקד פתוח כל יום בין השעות 07:00-18:00 ובשישי עד 13:00 נדרשות 5 משמרות בשבוע (מתוכן 2 משמרות ערב) + ימי שיש לסירוגין.

 
 

קורות חיים למשרות הנ"ל  לשלוח לגב' עדי זקן - לדוא"ל לחצו כאן

 

 
הערה חשובה​ ​ ​
מובהר בזה כי עיריית ירושלים ו/או מי מטעמה לא יהיו צד בין מציע העבודה ובין מחפש העבודה, וכי לא יחויבו בכל אחריות כלפי המציעים או מחפשי העבודה מכוח חוק ו/או על פי כל דין.
עיריית ירושלים ו/או מי מטעמה אינה מתחייבת לספק עבודה למחפש העבודה ו/או דורשי עבודה למציעי העבודה, ואיננה צד להסכם כלשהו אשר ייערך בין מציעי העבודה ודורשי העבודה.

המציע נוטל על עצמו את כל החובות והאחריות המוטלת על המעסיק מכוחו של החוק ויהא אחראי כלפי דורש העבודה, לעמידה בהתחייבויותיו באשר לתנאי ההעסקה.
שימוש במידע זה מהווה הצהרה מטעם מציעי ודורשי העבודה כי הנ"ל ידוע להם וכי לא תהיה להם כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה ו/או תלונה כנגד עיריית ירושלים או מי מטעמה בכל הקשור לקובץ  זה.​ ​ ​