פסטיבל הכתב הראשון במוזיאון ארצות המקרא - עיריית ירושלים

פסטיבל הכתב הראשון בישראל לכל המשפחה

מוזמנים לפסטיבל הכתב הראשון בישראל לכל המשפחה שייערך בחול המועד סוכות במוזיאון ארצות המקרא 25 עד 27 בספטמבר. הפסטיבל כולל יריד אמנים ופעילויות נוספות כמו סיורים בעקבות פיענוח כתבי סתרים ושפות עתיקות, התנסויות וחריטה בכתב יתדות ועוד.

ללא תאריך

02/09/2018

01/01/1970 00:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

פסטיבל הכתב

תמונה1

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים יקיים בחול המועד סוכות את פסטיבל הכתב הראשון בישראל לכל המשפחה עם יריד אמנים בנושא אותיות, סיורים בעקבות פיענוח כתבי סתרים ושפות עתיקות, התנסויות וחריטה בכתב יתדות, יצירת כתב מצרי עתיק, חתימה על קיר חותמות ענק ואטרקציות נוספות.

לרגל פתיחת שנת הלימודים מזמין מוזיאון ארצות המקרא בחג הסוכות את ילדי ישראל והוריהם לפסטיבל שכולו כתב, אותיות ומילים, שיתקיים בין הגלריות ובחצר המוזיאון. בפרויקט מיוחד וראשון מסוגו נתחקה אחר המצאת הכתב וצורותיו השונות. נגלה מקור משותף לכל אופני הכתב: אינפוגרפיקה של בעלי חיים, דמויות אנושיות, איברי גוף, מבנים, חפצים ועוד, שלימים התפתחה לכתב כפי שאנו מכירים כיום.

הפסטיבל, שיתקיים בחול המועד סוכות, 25 עד 27 בספטמבר, ט"ז עד י"ח בתשרי בין השעות 10:00 עד 16:00. יכלול סיורים מהנים וחווייתיים ברחבי המוזיאון בעזרת כתבי חידה והתנסויות בזיהוי של כתב העברי הקדום. בנוסף, יערכו משחקים ומשימות על שפות עתיקות, סדנאות יצירה ויריד אומנים בסוגי כתב שונים. נכיר שפות עתיקות, כתב ה"ערברית" הידוע, עברית קדומה, כתבים מומצאים, כתב יתדות, כתב חרטומים מצרי ועוד.

עוד ייחשפו המשתתפים, לעבודתו של סופר סת"ם שידגים את תהליך הכתיבה עם נוצה על קלף, ויאפשר התנסות בחריטת כתב יתדות על פני חימר וחתימה על קיר חותמות ענק בגינה. בגלריות השונות יתגלו כתבים אותנטיים שנמצאו עמוק באדמה, בין היתר כתבי הירוגליפים מקוריים שנמצאו במערות קבורה, כתבי יתדות בני אלפי שנים, שטר חוב שהוטל על שלמיהו בן נדביהו הכתוב על לוח טין בכתב יתדות וכתבים נוספים.

לילדי כיתה א' הפעילות בחינם!

הסיורים יתקיימו גם בשפה האנגלית.

מחיר כניסה מיוחד למשפחות הכולל את שלל הפעילויות 32 ₪ למשתתף. 22 ₪ לאזרח ותיק.
 

לפרטים נוספים

היכנסו לאתר מוזיאון ארצות המקרא - לחצו כאן

קרדיט: משה קן.קרדיט: משה קן

קרדיט צילום: גלי ביינר, קרדיט צילום: משה קן


חזור