עצרת הזדהות עם המאבק באלימות כלפי נשים עיריית ירושלים

עצרת הזדהות עם המאבק באלימות כלפי נשים

אלפים מילאו את כיכר ספרא כדי למחות על האלימות המופנית כלפי נשים על רקע המחאה בכל רחבי הארץ. ראש העיר, משה ליאון: "נתוני האלימות כנגד נשים הם בלתי נתפסים. אני מתחייב לא להרפות מנושא זה"


 

ללא תאריך

05/12/2018

01/01/1970 00:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

​אלפי נשים וגברים נאספו אתמול (שלישי) ומילאו את כיכר ספרא בעצרת שערכה עיריית ירושלים בשיתוף עם נעמ"ת ובהשתתפות ארגונים רבים ובהם ויצ"ו, אמונה, לוט"ם, מכינת "עלמה", מועדוני נשים וארגוני ספורט.


 

משה ליאון, ראש העיר ירושלים, הדגיש כי "זהו האירוע הראשון שלי בתפקידי כראש העיר ירושלים, ואני רואה בכך חשיבות עליונה ולכן ביקשתי לקיימו. נתוני האלימות כנגד נשים הם בלתי נתפסים. אסור לאף מדינה להשלים עימם, בוודאי לא בחברה נאורה וערכית כמו ישראל.  'לא תעמוד על דם רעך'. כראש העיר ירושלים אני מתחייב לא להרפות מנושא זה. כל עובדי עיריית ירושלים מחויבים להירתם למשימה בכל הכלים העומדים לרשותנו. נשקיע תקציבים בקידום מודעות והסברה, נרתום את מערכת החינוך, נכנס את צוותי המקצוע הרלוונטיים בעירייה כדי לעשות כל אשר לאל ידנו לעצור את שפיכת הדם הזו. אני קורא מכאן לכל ראשי הרשויות בישראל להצטרף אלי למאבק. די לאלימות!"


 

אמנון מרחב, מנכ"ל עיריית ירושלים, הסביר כי "המאבק באלימות נגד נשים הוא לא נושא פרטי הנוגע למקרה זה או אחר. זהו עניין חברתי המוטל על כולנו. חפשו אותן במקום העבודה, בשכונה, במוסדות החינוך, הושיטו להן יד לעזרה. תמכו בהן. סייעו בהגנתן, הילחמו להצלתן."


 

אריאלה רג'ואן, ראש מינהל תרבות חברה ופנאי בעיריית ירושלים, ציינה כי "התכנסנו היום כדי לומר לא עוד. אלימות נגד נשים בשל היותן נשים אין לה גיל, עדה, או לאום. זהו מאבק חוצה מגזרים, מחנות ושבטים. זו יכולה להיות האמא, הבת, האחות, הדודה או הסבתא של כל אחת ואחד מאיתנו. כולנו נדרשים לא להעלים עין ולעשות כל שביכולתנו כדי להציל נפשות. כל אישה זכאית לחיים שלמים ושלווים."


 

בנוסף, הקרינה עיריית ירושלים את שמות הנשים שנרצחו בשנה האחרונה על חומות העיר העתיקה.


 


חזור