גבולות הידע – מפגש 4 בסדרת מפגשים על גבולות בתחומי המדעים – עיריית ירושלים

גבולות הידע – מפגש 4 בסדרת מפגשים על גבולות בתחומי המדעים

"גבולות הידע", האירוע הרביעי בסדרת המפגשים על גבולות בתחומי המדעים המדויקים ומדעי הרוח והחברה, יתקיים באקדמיה הלאומית הישראלית למדעים בהשתתפות פרופ' נתי ליניאל, פרופ' רבקה פלדחי ופרופ' דוד הראל.

ללא תאריך

12/02/2019

01/01/1970 00:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

גבולות הידע – מפגש 4 בסדרת מפגשים על גבולות בתחומי המדעים

תמונה1

מהן המגבלות של הידע האנושי? היכן עוברים גבולות הידע? מתי ניתן לומר שאנחנו "יודעים" משהו? אם איננו יודעים משהו ברגע זה אבל נוכל במאמץ סביר לדעת אותו, האם זהו ידע? האם אפשר להבטיח שמישהו אחר לא יוכל לדעת משהו שאני יודע? מהו ידע "לגיטימי"? מי מוסמך לתרום לשדה מסוים של ידע ומי מודר ממנו? שאלות אלו ונוספות העסיקו את האנושות מקדמת דנא, ויש שפע של דוגמאות לסוגיות מדעיות שנחשבו בעבר ל"למעלה מיכולת ההבנה של בני אנוש", אך נענו לבסוף, אם במחקר תאורטי ואם בדרך של ניסוי ומדידה. נוסף על זה, בעשורים האחרונים הפך מושג הידע להיות מרכזי בתורת ההצפנה ובאבטחת מידע.

המפגש הרביעי בנושא "גבולות" של האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים יעסוק ב"גבולות הידע", הגבולות המתמטיים, המדעיים והתרבותיים של הידע האנושי.

האירוע הוא חלק מסדרת המפגשים השנתית של האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים – "בשערי האקדמיה" – המתקיימת זו השנה הרביעית, והמוקדשת השנה לנושא "גבולות". בכל שנה נבחר נושא אחר הנבחן במבט רב-תחומי, בהשתתפות חברי האקדמיה, חוקרים ואנשי רוח מובילים. הסדרה זוכה להצלחה רבה בקרב הציבור הרחב ואנשי אקדמיה, ובעיקר בקרב סטודנטים ותלמידי תיכון, שגם זוכים להיפגש עם המרצים לפני ההרצאות.

את המפגש  ינחה סגן נשיאת האקדמיה פרופ' דוד הראל ממכון ויצמן למדע, וישתתפו בו פרופ' נתי ליניאל, מתמטיקאי ומדען מחשב מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ופרופ' רבקה פלדחי, היסטוריונית של המדע מאוניברסיטת תל אביב.

המפגשים הבאים בסדרה יוקדשו לנושאים: "גבולות המשפט" ו"גבולות הנורמליות".

יום רביעי, ח' באדר א2 תשע"ט, 13 בפברואר 2019, בשעה 19:00 בבית האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, רח' ז'בוטינסקי 43

כל המפגשים פתוחים לציבור ללא תשלום, אך מותנים ברישום מוקדם.

לפרטים נוספים והרשמה באתר האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים לחצו כאן


חזור