צעדת ירושלים 2017 – עיריית ירושלים

צעדת ירושלים הבינלאומית: יותר מ-60,000 משתתפים

עשרות אלפי צועדים מהארץ ומהחו"ל השתתפו השנה במסלולי צעדות לאורך יומיים, ובמצעד החגיגי שנערך היום במרכז העיר ​

תצוגת תאריך

05/09/2017

10/10/2017 12:00

נגישות :

 

לפרטים נוספים :

תמונה1

קיימנו היום את צעדת ירושלים המסורתית בשיתוף רשת "מתחברים לעתיד משותף", מרכז המועצות האזוריות, המועצה האזורית נחל שורק ומשרדי ממשלה שותפים. במצעד החגיגי נטלו חלק צועדים מהארץ ומ- 80 מדינות מכל קצוות תבל. ביניהם אלפי תיירים אוהבי ישראל מכל רחבי העולם, לוחמים מחטיבות צה"ל, נציגי כוחות הביטחון וההצלה, גוש דגלנים, מצעד מחולות מרהיב ביופיו, מיצגי ענק, אומני רחוב, תזמורות צעידה ועשרות קבוצות המייצגות גופים ציבוריים.

 

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הכריז כי "צעדת ירושלים היא מסורת של למעלה מ-60 שנה, ובכל שנה היא מרגשת מחדש. בשנה בה אנו חוגגים 50 שנה לאיחודה של העיר היא מרגשת מתמיד.  ירושלים מארחת בחג מאות אלפי מבקרים ותיירים שנהנים מקסמה של העיר, מהאתרים המדהימים שלנו ומהאטרקציות הייחודיות של ירושלים."

 

 

 

ראש המועצה האיזורית נחל שורק, אלי אסקוזידו אמר כי "צעדת מתחברים בצעדת ירושלים היא בשבילי שחזור ההיסטוריה של שנות ה-60, בה כל ההתיישבות וכל עם ישראל היו עולים לרגל לירושלים."

 

אביהו סופר ותא"ל (במיל) רם שמואלי, יושבי הראש המשותפים של "מתחברים לעתיד משותף", ה​סבירו כי "עם ישראל והחברה הישראלית זקוקים נואשות לחיזוק האחדות והחיבור בין שונים - אחדות ולא אחידות. הצעדה השנה עומדת בסימן החיבור בינינו, והחיבור לירושלים".​


 
צילום: פלאש 90

 
 
חזור