סאמר סקול חינוך, לימודים, תכניות העשרה - עיריית ירושלים

מרחיבים את הסאמר סקול בירושלים

​​​כ- 1,600 תלמידים יזכו השנה ליהנות וליטול חלק בתכנית המוערכת למצוינות באנגלית. השנה נרשם ביקוש שיא מצד רשויות מקומיות שבקשו להשתתף בפרויקט המצליח, שיקיף עשרות כיתות מבתי הספר בעיר. 

ללא תאריך

21/06/2017

31/12/1969 18:00

תמונה1

הרישום לתכנית נערך בימים אלה ​​​

 

על רקע המחסור החמור במורים לאנגלית, מספר שיא של רשויות מקומיות בקשו השנה להצטרף לתכנית הלאומית למצוינות באנגלית- תלמ"א. ירושלים, ​בה מופעלת התכנית זו השנה השלישית, רשמה הישג כאשר 1,600 תלמידים מעשרות כיתות בבתי ספר בכל חלקי העיר, יוכלו להירשם לקייטנת קיץ ייחודית המביאה את מיטב המורים לאנגלית להוראה ולהדרכה בבתי הספר. התכנית משלבת מורים לאנגלית מארצות הברית ומרחבי העולם, המגיעים ארצה במטרה ללמד אנגלית במהלך חודש יולי בבתי הספר. 

 
עלות התכנית הינה 600 ₪  בלבד למשתתף, והיא תפעל ב- 37 בתי ספר ברחבי העיר. ​ 

ראש העיר, ניר ברקת, הדגיש כי "מאות תלמידים ייהנו השנה מקיץ של אנגלית. העמדנו את מערכת החינוך בראש סדר העדיפויות שלנו כדי לאפשר לילדי העיר חינוך איכותי על ידי טובי אנשי המקצוע, גם בחודשי בקיץ. לפרויקט תלמ"א חשיבות גדולה והוא מאפשר חינוך מצוין באנגלית בעלות מוזלת להורים."  

אלון פוטרמן, מנכ"ל התכנית, אמר כי "אני שמח שהצלחנו להגדיל את כמות התלמידים שיוכלו להירשם לתכנית השנה. אני מודה לראש העיר וגאה במודל הייחודי שיצרנו ובתוצאות הלימודיות והחברתיות שהושגו לאורך השנים. לשמחתי, כבר מספר שנים תלמ"א מצליחה להרחיב בעשרות אחוזים את היקף פעילותה בבתי הספר." 

תלמ"א נולדה כתוכנית הלאומית למצוינות באנגלית ב-2014, והיא ניתנת בעלות מוזלת במיוחד וזוכה לשבחים רבים בארץ ובעולם. ממצאי ראמ"ה (הרשות הארצית למדידה והערכה) מראים כי רוב מוחלט של המורים שנטלו בה חלק משוכנעים כי היא תרמה באופן משמעותי לחיזוק הוראת האנגלית והמיומנויות של התלמידים.  

היקפי הפעילות ומספר המורים הנוטלים בה חלק גדל מדי שנה תחת ניצוחו של מנכ"ל התוכנית. במסגרת התכנית מתכנסים תלמידים העולים לכתות ד'-ו' לחודש נוסף של לימוד אנגלית חוויתי ומעשיר, תוך שהדבר נעשה ע"י שני מורים בכל כיתה- מורה מקומי ומורה המגיע בהתנדבות מחו"ל. 

חזור