הקמנו מעונות חדשים לסטודנטים במרכז העיר! - עיריית ירושלים

הקמנו מעונות חדשים לסטודנטים במרכז העיר!

​ראש העיר ברקת חנך את המעונות החדישים שהוקמו במיקום המרכזי ובעלות נמוכה. 177 דירות ישמשו יותר מ-400 סטודנטים בעלות ממוצעת של כ-1,250 ₪ בין הרחובות אגרון והלל. קדימות לסטודנטים מבצלאל ומהמכללה האקדמית הדסה.

ללא תאריך

18/10/2017

18/10/2017 22:00

נגישות :

 

לפרטים נוספים :

הקמנו מעונות חדשים לסטודנטים במרכז העיר!

תמונה1

 

להגשת מועמדות ורישום לחצו כאן

 

 

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, חנך הבוקר (רביעי) את המעונות החדשים שהקמנו לסטודנטים במרכז העיר באמצעות חברת "עדן – החברה לפיתוח כלכלי של ירושלים" בניהול ובביצוע "חברת שפיר הנדסה". המעונות הוקמו בעלות של כ-50 מיליון ₪ והיא צעד נוסף להחזרת צעירים, בדגש על סטודנטים  - למרכז העיר. כמו כן, מדובר בעוגן תרבות נוסף שמשמש כמנוע לפיתוח כלכלי ולמשיכת צעירים מהמעמד היצירתי, מקרב מוסדות לימוד, גופי תרבות ומרכזי הופעות.

המעונות ממוקמים בין הרחובות אגרון והלל בלב מרכז העיר ירושלים, בסמוך לגן העצמאות. הם כוללים 177 דירות לסטודנטים שבהן 410 מיטות המוצעות להשכרה, בתמהיל של דירות 2-3 חדרים. שכר הדירה במעונות נמוך משמעותית מהממוצע ויעמוד על כ-1,250 שקלים לחודש. בנוסף, הוקמו חללים ציבוריים הכוללים מטבח ופינת אוכל, אינטרנט אלחוטי חופשי, מועדון לרווחת הסטודנטים, חדר מחשבים וחדר כביסה. ההרשמה כבר החלה ופתוחה לכל סטודנט הלומד במוסד אקדמי מוכר בירושלים, כאשר ניתנת עדיפות לסטודנטים הלומדים באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל ובמכללה האקדמית הדסה. האכלוס במעונות החדשים יחל לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמית.

ניר ברקת, ראש העיר ירושלים, הדגיש כי "אנחנו פועלים רבות על מנת לחזק את הצעירים בירושלים, מתוך אמונה כי הם 100% מעתידה של העיר ומתוך הבנת חשיבותה של איכות חיים ראויה לסטודנטים בעיר למען הצלחתם. בשנים האחרונות חלה צמיחה במרכז העיר. מעונות הסטודנטים הם רק חלק ממהלכים רבים לפיתוח המרכז כמו חידוש רחוב יפו, המעבר העתידי של האקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל למגרש הרוסים, בית מזי"א שהוקם לקבוצת התיאטרון הירושלמית וקמפוס ירושלים לאומנויות שיהווה בית לחמשת בתי ספר לאומנויות בעיר. כל זאת ועוד ימשיכו לחזק את מרכז העיר ולהפוך אותו למקום הנגיש, היפה והתוסס בארץ."

 תמונה: חדר מעונות. צילום: אבי בן ארי


השר לירושלים ולמורשת, זאב אלקין, ציין כי " אנחנו בעיצומו של תהליך שישפר דרמטית את מעמדה של ירושלים. כחלק מזה, הפיכתה של ירושלים לעיר אקדמיה היא אבן דרך חשובה. הפרויקט כאן היא עדות לכך, ואף יספק מענה לבעיית הדיור של הסטודנטים בעיר. עוד בזמן שכיהנתי כחבר כנסת קידמתי הצעת חוק פרטית התומכת באקדמיה בירושלים ומעניקה שנת לימודים חינם לחיילים משוחררים שיבחרו ללמוד במכללות בירושלים. אנחנו נמשיך לקדם את עיר הבירה במגוון תחומים."

אלון שפייזר, מנכ"ל  "עדן", אמר כי ״מדובר בפרויקט ראשון מסוגו בישראל, שהינו חלק מאסטרטגיה כוללת אשר נועדה לחזק את מעמדה של ירושלים בקרב צעירים. הסטודנטים שיבחרו לגור במעונות ייהנו ממיקום מרכזי, מאזורי בילוי ומדמי שכירות נמוכים. זוהי פעם ראשונה בישראל שעיר מציעה פרויקט שכזה במחירים שכאלו, מתוך ראייה ארוכת טווח והחשיבות שרואים באוכלוסיית הסטודנטים. זהו חלק ממהלך רחב שכולל גם העברת מוסדות תרבות מרכזיים למתחם ממותג אחד בעיר, שדרוג מתחמי בילוי ועוד״.

יוסי צלניק, מנהל הנכסים בחברת "שפיר הנדסה", הסביר כי  "פרויקט מעונות הסטודנטים מאפשר הזדמנות חד פעמית לגור בדירה בלב העיר וליהנות מנגישות מלאה לשאר השירותים בעיר. הצעירים שיגורו במעונות ייהנו ממבנים ברמה הגבוהה ביותר, שיעניקו להם איכות חיים גבוהה זאת במחירים נגישים ונוחים. יש פה הזדמנות לקרש קפיצה כלכלי: סטודנט ייהנה מדירה מרוהטת, ממוסד לימודים קרוב ומחיסכון כספי משמעותי."

הפרויקט חסר התקדים של הקמת מעונות סטודנטים במרכז העיר ירושלים החל בהכנת תב"ע ייעודית למעונות סטודנטים, על גבי מגרש בבעלות עירונית עם בינוי קיים. במקביל יצאה חברת "עדן" במכרז לבחירת מוסד אקדמי שיהיה שותף עימה לבחירת זכיין שיקים את המעונות. לאחר התחייבות לתעריף מקסימלי למיטה וכן למספר מינימלי של סטודנטים שיתקבלו - נבחרה האקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל כשותף האקדמי. השלב הבא היה מכרז DBOT (Design Build Operate Transfer) לבניית המעונות ותפעולם ל-25 שנה במחיר של 1,250 ₪ לסטודנט לחודש. הפרוגראמה והמפרט במכרז נעשו בהתאם לדרישות בצלאל. התחרות במכרז הייתה על גובה מענק ההקמה שהזכיין יבקש, כאשר מענק זה ניתן בשנת 2013 ע"י המשרד לענייני ירושלים באמצעות הרשות לפיתוח ירושלים. במכרז זכתה חברת "שפיר הנדסה". בהמשך הורחבו זכויות הבנייה, וחברת "שפיר הנדסה" התקשרה עם "המכללה האקדמית הדסה" לשכירת החדרים הנוספים בבניין.


 
 
חזור