גם בגוננים: אושרו כ-1,000 יחידות דיור בתוכניות פינוי בינוי - עיריית ירושלים

גם בגוננים: אושרו כ-1,000 יחידות דיור בתוכניות פינוי בינוי

​תנופת ההתחדשות העירונית נמשכת, על רקע אישור התוכנית ברחוב אנטיגונוס 14 על-ידי הועדה המחוזית לתכנון ובנייה – שתוסיף 123 יחידות דיור לרווחת התושבים

ללא תאריך

27/12/2017

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

אישרנו את קידומן של כ- 1,000 יחידות דיור בתוכניות "פינוי-בינוי" בארבעה פרויקטים מרכזיים בשכונות גוננים, קריית יובל ותלפיות. התוכניות לוו על-ידי המינהלת להתחדשות עירונית בחברת מוריה. הועדה המקומית לתכנון ובנייה שהתכנסה ביום שני 25/12/17, המליצה על הפקדה של שלוש תוכניות "פינוי-בינוי" בהתחדשות עירונית בשכונות גוננים – ברחוב סן מרטין 23-25, בקריית יובל – ברחוב זנגוויל 5-7 ובתלפיות – ברחוב דרך חברון בבלוק 8.

קידום התכניות מצטרף לאישור הוועדה המחוזית בשבוע האחרון להפקדת התוכנית ברחוב אנטיגונוס 14 בשכונת גוננים. הועדה המחוזית אישרה ב- 18.12.17 תוכנית זו, המקודמת על ידי חברת כהן שמואל ייזום והשקעות. התוכנית מציעה הריסת מבנה קיים בו 41 יח"ד, ובניית 164 יח"ד בארבעה מבנים חדשים. בכך היא מוסיפה 123 יח"ד חדשות.


התוכניות שאושרו עד כה ע"י הועדה המקומית לתכנון ובנייה:

  • רחוב סן מרטין 23-25 גוננים: תכנית "פינוי בינוי" בשכונת גוננים ח'-ט' המקודמות על ידנו וע"י חברת מוריה, בשיתוף הדיירים - בתהליך שהחל לפני כשנה. התכנית מציעה הריסה של 36 יח"ד ובניית 104 יח"ד בשני בניינים - תוספת של 68 יח"ד חדשות. במכרז היזמים שהתקיים ביולי 2016 זכתה חברת אפריקה ישראל.
  • רחוב זנגוויל 5-7 קרית יובל: תכנית "פינוי בינוי" המקודמת ע"י חברת קדמת היובל. התוכנית מציעה הריסה של 60 יח"ד בשני בניינים קיימים, ובניית 215 יח"ד חדשות ב- ארבעה בניינים בני תשע קומות ובמגדל בן 24 קומות. התכנית מוסיפה 155 יח"ד חדשות.
  • רחוב דרך חברון בלוק 8 תלפיות: תכנית "פינוי בינוי" ברחוב דרך חברון 142-144 בשכונת תלפיות, המקודמת על ידי חברת יסודות צור. התכנית מציעה הריסה של 73 יח"ד קיימות ובניית 320 יח"ד בשני בניינים בני 12 קומות  ובשני מגדלים בני 30 קומות. התכנית מוסיפה 247 יח"ד חדשות.

 

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הבהיר כי "בירושלים קיים הפוטנציאל להקים באופן מיידי למעלה מ- 30,000 יחידות דיור באמצעות התחדשות עירונית. תחום התחדשות עירונית מהווה את אחד הכלים המרכזיים שלנו להגדלת היצע הדיור בבירה ולחידוש יחידות דיור ישנות, תוך ניצול יעיל יותר של הקרקע. התחדשות עירונית באמצעות 'פינוי-בינוי' היא הזדמנות פיזית וחברתית ליצירת סביבת מגורים איכותית, נעימה, חווייתית וקהילתית - עם שירותים חברתיים משודרגים בה. כמו כן, התוכניות יביאו לחידוש תשתיות עירוניות וסטנדרט מגורים גבוה שתואם צרכים עכשוויים, ליצירת מרחב ציבורי איכותי יותר ולפתרון בעיות תנועה וחנייה. הן ישפרו משמעותית את איכות החיים בעיר, לרבות במתחמים המצויים בשכונות במצב סוציו אקונומי נמוך ובשכונות בעלות תשתיות ישנות. בדרך זו יישארו הזוגות הצעירים בירושלים".

 

מאיר תורג'מן, סגן ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה, הסביר כי "התחדשות עירונית היא המענה האורבני והחברתי הנכון לירושלים. כיו"ר הוועדה אני מחויב לסייע למתחמים הקשים ביותר ולדיירים המוחלשים ביותר. דרך התחדשות עירונית נוכל להגדיל את היצע יחידות הדיור בעיר, ולתת מענה לזוגות הצעירים. יש מסלול ירוק לפרויקטים כאלה בוועדה, והדגש שלנו הוא על ההיבטים החברתיים בתהליך כדי לוודא שאף אחד לא נפגע ונשאר מאחור".

 

דורון נויוירט, מנכ"ל חברת מוריה, בירך על אישור התוכניות ע"י הועדה המקומית. "אנחנו רואים בכך צעד חשוב נוסף בקידומם של הפרויקטים הללו. התוכניות להתחדשות עירונית בשכונות גוננים, תלפיות וקריית יובל מהוות נדבך נוסף בתנופה שאנו חווים בהתחדשות העירונית בירושלים, בהתאם לחזונו של ראש העיר ניר ברקת ובעידודו. מנהלת ההתחדשות העירונית שבחברת מוריה מסייעת לתושבים וליזמים ומלווה אותם מקרוב לאורך השלבים השונים. זאת מתוך מטרה ברורה לקדם ככל הניתן את הפרויקטים השונים של התחדשות העירונית ברחבי העיר", אמר.

 

עפר גרידינגר, מנהל האגף לתכנון עיר, הוסיף כי "מדיניות התכנון בירושלים מאפשרת כללי משחק ברורים להתחדשות עירונית במטרה ליצור ודאות ליזמים ולתושבים בתהליך זה, המוכיח את עצמו".

 

תמונת הדמיה לפרויקט סן מרטין, קרדיט: יגאל לוי אדריכלים – אפריקה התחדשות עירונית


חזור