פתיחת שנת לימודים - עיריית ירושלים

ראש העיר ברקת פתח את שנת הלימודים תשע"ח

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, חנך את גן הילדים "אקליפטוס" החדש בעיר בשכונת ארנונה מהחינוך הממלכתי דתי, ואגף חדש ובו 8 כיתות בביה"ס ממ"ד גבעת מרדכי. בנוסף, ביקר בביה"ס הממלכתי המשלב "יפה נוף"

ללא תאריך

03/09/2017

31/12/1969 18:00

נגישות :

 

לפרטים נוספים :

תמונה1

ראש העיר ירושלים ומחזיק תיק החינוך, ניר ברקת, פתח היום את שנת הלימודים תשע"ח וסייר במוסדות החינוך בעיר- גן "אקליפטוס" ברחוב וולטר אבלס בשכונת ארנונה, בית ספר ממ"ד גבעת מרדכי ובית ספר ממלכתי יפה נוף.

במהלך הביקור במוסדות החינוך ברך ראש העיר את התלמידים, המורים והמנהלים בברכת שנת לימודים פורייה, ובברכת שנה של חדשנות, למידה וצמיחה.  ראש העיר ברקת הדגיש כי "זה היום הכי מרגש בשנה עבורי. השנה פתחנו 316 כיתות חדשות לכל הגילאים בכל המגזרים בירושלים. מאוד מרגש להיכנס לביה"ס היום ולראות את תלמידי כיתה א׳. יש לנו זכות גדולה לחיות וללמוד בעיר ירושלים ואני מאחל שנת שלום, בשורות טובות והצלחה בלימודים".

עוד הוסיף ברקת כי "30% מתושבי ירושלים הם התלמידים, אבל הם 100% מהעתיד של העיר. לכן, עיריית ירושלים פועלת כל העת לצמצם את הפערים בכיתות הלימוד ולהוסיף תכניות לימודיות ותכנים ערכיים".

תמונה ראש העיר ניר ברקת
במסגרת הביקור חנך ראש העיר את המבנים החדשים של גני הילדים ברחוב וולטר אבלס ובירך את הילדים העולים לכיתות החובה וטרום החובה והצטרף לטקס קבלת תלמידי כיתות א' בבית הספר ממ"ד גבעת מרדכי בהשתתפות הרב אריה שטרן, רב העיר ירושלים, ומר זבולון אורלב.
בסיום הגיע ראש העיר ברקת לבית הספר הממלכתי יפה נוף, יחד עם השר אופיר אקוניס. גם שם נערך טקס חניכת המבנה המשופץ וקביעת מזוזה.

585 תלמידים יותר בחינוך הציוני, 27 בתי ספר מצטיינים ושלושה בתי ספר חדשים

בהמשך למגמה בתשע השנים האחרונות, מאז כניסתו של ראש העיר ברקת לתפקיד, נמשכת העלייה במספר התלמידים במגזר הציוני בירושלים גם בשנת הלימודים תשע"ח, זאת לאחר למעלה מעשור של ירידה. זאת ועוד, בשנת הלימודים הקרובה נרשמה עלייה של למעלה מ- 580 תלמידים בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים במערכת החינוך הציונית (מ"מ וממ"ד) בבירה, לצד צמיחה המתקיימת גם במגזר החרדי ובמגזר הערבי.

תמונה ראש העיר 

לצד הקמת עשרה גנים חדשים ועשרה בתי ספר בכל המגזרים בעיר, השקענו השנה כ-84 מיליון ₪ בשיפוץ ובשדרוג מוסדות החינוך במערכת החינוך בעיר לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"ח. חידשנו כיתות גן וחצרות גנים, ערכנו טיפולים שוטפים וביצענו שיפוצי עומק בבתי הספר ברחבי העיר על מנת לחדש ולהתאים אותם לקראת שנת הלימודים הבאה.
כמו כן, תכנית הדגל החדשה של החינוך היסודי היא תוכנית" מחדש", המאפשרת לבתי הספר להגשים את חלומותיהם החינוכיים תוך למידה חדשנית ואלטרנטיבית. כ-9,000 תלמידים בכ-30 בתי ספר לוקחים השנה חלק בתכנית זו, ועלות התוכנית עומדת על 4.8 מיליון ₪.

צילום: ג'קי לוי


 
 
חזור