הורים? חצר הגן של הילד בידיים שלכם!- עיריית ירושלים

הורים? חצר הגן של הילד בידיים שלכם!

האקתון ראשון מסוגו בארץ לעיצוב חצר החלומות לגן הילדים יתקיים היום במרכז החדשנות החינוכית של עיריית ירושלים​

תצוגת תאריך

15/04/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

ילדים

תמונה1

​הקרן לירושלים ועיריית ירושלים מוסרות את הכדור למגרש ההורים. בקונספט חדשני וראשון מסוגו בארץ, יתקיים היום מרתון יזמות תחרותי (האקתון) לפיתוח פתרונות יצירתיים ורעיונות חדשניים לשדרוג חצרות גני ילדים בירושלים. הפרסים לרעיונות הזוכים יגיעו לסך 260 אלף ₪; שישמשו לפיתוח, לעיצוב ולהקמה של חצר הגן החלומית.  את התחרות מובילה מחלקת גני הילדים במנח"י בשיתוף "ביתא – המחנכים", מרכז למו"פ וחדשנות של מנהל החינוך. זאת לצד אנשי המקצוע של הקרן לירושלים.

ההאקתון ייכנס גננות וגננים, הורים לילדי גן, אנשי מקצוע כגון אדריכלים ומעצבי מוצר, מומחים לגיל הרך וריפוי בעיסוק וכן מייקרים; אשר יתחלקו לקבוצות ויתכננו את חצר הגן האידיאלית שלהם. כל קבוצה תהיה מורכבת מחמישה משתתפים לפחות, מתחומים שונים, שייפתחו ביחד מודל דיגיטלי של חצר גן הילדים הטובה ביותר. זאת תוך התחשבות במספר קריטריונים שנקבעו מראש כגון מענה על צרכים פדגוגיים ומוטוריים, ישימות בטווח זמן סביר, חדשנות ואפשרות לשכפול המודל. 

 היוזמה החדשנית החלה בזכות ניקי ניופילד, אמא ל-3 ילדים בעיר, שעלתה מדרום אפריקה לפני כחמש שנים והופתעה לראות את מצב החצרות בגני הילדים בעיר. "ילדים נמצאים כל כך הרבה שעות במסגרות החינוכיות ומבלים זמן רב גם בחצר", סיפרה והוסיפה כי ראתה "גנים שזקוקים לשיפור ושדרוג ולא הבנתי למה זה ככה". ניופילד החליטה לתרום לעניין את כספה ופנתה לקרן לירושלים בבקשה להוביל את הפרויקט. "אם נביא מורים והורים למרתון של חשיבה עם העירייה, ונשלב מימון פרטי וציבורי – אז הפתרון יכול להצליח ולשכפל את עצמו. אני מקווה שהחצר שתיבחר תהיה המודל של חצרות גני הילדים מעתה ואילך. זה יהיה עיצוב שישוכפל", הדגישה.

ההאקתון ייארך תשע שעות ויתקיים במרכז איפכא - המרכז לחדשנות חינוכית של עיריית ירושלים בפסגת זאב. לרשות המשתתפים יעמדו שולחנות עם מחשבים ואינטרנט, מנטורים משלל תחומים שילוו אותם לאורך ההאקתון וגם אזור מנוחה מפנק למי שזקוק להירגע מהמרוץ.
"מינהל החינוך בירושלים מוביל מהפכה חינוכית בעיר, במסגרתה אנשי חינוך ויזמים מציגים את חלומותיהם בנוגע לחינוך" סיפר אביב קינן, ראש מנח"י. "ואנחנו מאפשרים להם פלטפורמות שונות להגשמת החלומות. האקתון גני הילדים הוא עוד צעד בדרך שלנו להפוך את מסגרות החינוך לרלוונטיות, מצמצמות פערים וכאלה שאנשי חינוך שמחים ללמד בהם וילדים וילדות מתרגשים ללמוד בהן", הדגיש.

"המטרה היא שהרעיונות שיעלו בהאקתון ישמשו בעתיד כלים לשדרג עוד ועוד חצרות ילדים בעיר", הסביר ד"ר אודי שפיגל, מנהל תחום החינוך בקרן לירושלים. "היום מבינים שהחצר היא חלק לא פחות חשוב מהמבנה הפנימי של גן הילדים, והיא יכולה לשפר ולסייע במיומנויות חברתיות ומוטוריות. הרבה דברים מתרחשים בחצר הגן, וחצר שתיתן מענים נכונים יכולה לקדם את הילדים. הקרן לירושלים מודה לתורמת שאפשרה לצאת לפרויקט חדשני כזה, ולשיתוף הפעולה הפורה עם אגף הגנים בעיריית ירושלים וביתא מחנכים המובילים את תחום החדשנות הפדגוגית", סיכם.


חזור