שיא ענק: 80,000 ירושלמים ביום המעשים הטובים - עיריית ירושלים

שיא ענק: 80,000 ירושלמים ביום המעשים הטובים

​80,000 תושבי ירושלים ישתתפו ביום המעשים הטובים בבירה לשנת 2018. ראש העיר ברקת: "השנה הדגש של יום המעשים הטובים בעיר הוא על התנדבויות קהילתיות גדולות היקף, המשלבות אלפי תושבים יחד, כיאה לאופיה החברתי של העיר. אנחנו בעירייה מחזיקים בתפיסה כי ירושלמיות היא שם נרדף לקהילתיות ונתינה"

ללא תאריך

08/03/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

עיריית ירושלים התגייסה, זו השנה השביעית ברציפות, לקחת חלק ב"יום המעשים הטובים" אשר ייערך השנה ביום שלישי ה-13/3/2018, בסימן פרויקטים קהילתיים - חברתיים. הפרויקטים משתפים כמות גדולה וחסרת תקדים של תושבים שיתנדבו יחד בשכונות העיר, למען מטרות שונות ומגוונות. במסגרת יום המעשים הטובים, עתידים להתקיים מאות פרויקטים התנדבותיים מגוונים לטובת הקהילה, כאשר מספר המשתתפים השנה גדל באלפי אנשים משנה שעברה וצפוי לעמוד על כ- 80,000 איש.

ראש העיר, ניר ברקת, הדגיש כי "השנה הדגש של יום המעשים הטובים בירושלים הוא על התנדבויות קהילתיות גדולות היקף המשלבות מאות ואלפי תושבים יחד, כיאה לאופייה החברתי של העיר. היות ואנו בעירייה מחזיקים בתפיסה כי ירושלמיות היא שם נרדף לקהילתיות ונתינה אני מזמין אתכם - ירושלמים ואוהבי ירושלים - להמשיך ברוח היום ולהרבות במעשים טובים כל השנה. עיריית ירושלים גאה להיות העיר המובילה הארצית במספר המתנדבים שלוקחים חלק ביום זה, כאשר מספר זה הולך וגדל משנה לשנה".

בקרב המגזר הערבי בעיר נרשמת התגייסות מבורכת ועלייה משמעותית מהשנה שעברה בכמות המתנדבים: 12,500 אנשים ישתתפו בפעילות התנדבותית במסגרת  250 פרויקטים. בדומה לכך, צפויה התגייסות הולכת וגוברת של כלל תושבי העיר מהמגזרים השונים, לרבות החרדי והאתיופי, תוך התגייסות מנהלי הרובעים והמינהלים הקהילתיים בכל שכונות העיר והובלת פרויקטים בידי מאות מבתי הספר במזרח ומערב העיר.

כמה מן האירועים המרכזיים בעיר:

  1.  קולולם – שירת ההמונים – אירוע סיכום יום המעשים הטובים יתקיים בכיכר ספרא במעמד ראש העיר, ובהשתתפות 1,500 תושבים אשר ייקחו חלק בשירת ההמונים. האירוע יהווה את יריית הפתיחה לשירת ההמונים שתתקיים בעוד חמש ערים ברחבי הארץ. בכיכר יוצבו דוכנים קהילתיים חברתיים.
  2. משחק כדורסל חגיגי של בנק קבוצת הפועל ירושלים מול ילדי צמי"ד מ"ליגת האלופים" שהוקמה ע"י עיריית ירושלים, בשיתוף עמותת עלי שיח - בהיכל הכדורסל מלחה.
  3. חגיגת יום הולדת קהילתי לבני 90+ בשכונת שמואל הנביא ובשכונת פסגת זאב.
  4. "מבצע" חלוקת דו"חות חיוביים לנהגים – דו"חות חיוביים לקידום נהיגה בטוחה ובסימן  "עם החיים לא משחקים - לוקחים אחריות אישית". הפרויקט יתקיים בשיתוף המטה העירוני לבטיחות בדרכים, משטרת ישראל, רלב"ד והמינהלים הקהילתיים.
  5. פתיחת תערוכת צילום העין הרואה - שומעת – תערוכה של בוגרי חוג הצילום בבית זוסמן בשיתוף מרכז ג'ינוגלי. 
  6. הפנינג לילדים בעלי צרכים מיוחדים ברחבת ביה"ס יהודה הלוי - תנועת הנוער כנפיים של קרמבו ותלמידי ביה"ס יהודה הלוי, הורים ומורים יקיימו הפנינג חגיגי והפעלות לילדים בעלי צרכים מיוחדים.
  7. פורשים כנפיים – תושבי ירושלים הוותיקים מוזמנים לכנס פרישה בסימן הפלוס בשישים בירושלים והתנדבות בגיל השישי.  בכנס הרצאות, הופעה של הזמר גבי ברלין ועוד. האירוע יתקיים ב-13.3.18 בשעה 15:00 באולם המועצה בכיכר ספרא.

"יום מעשים טובים" הינו פרויקט ארצי רחב המעודד נתינה ועשייה למען הקהילה והחברה, ומקדם את רוח ההתנדבות והערבות ההדדית. הפרויקט הינו פרי יוזמתה של שרי אריסון, הממומש מדי שנה באמצעות עמותת "רוח טובה" מקבוצת אריסון. בשנים האחרונות, הוא התרחב ל-50 מדינות נוספות.

הפעילות מתקיימת בכלל השכונות ומובלות על ידי המינהלים הקהילתיים ומנהלות הרובעים, התושבים והמתנדבים.

ניתן להתנדב ביום המעשים הטובים: יש ליצור קשר עם המינהל הקהילתי הקרוב לבית.


חזור