תקציב העיר ירושלים - עיריית ירושלים

תקציב ירושלים סוכם: 700 מיליון ₪ יוקצו לעיר

​לאחר מו"מ ארוך הגיע הצוות שמינה ראש הממשלה בנימין נתניהו, בראשות מנכ"ל משרדו, אלי גרונר - להסכם על תקציב עיריית ירושלים לשנת 2017. לפי ההסכם, תקצה הממשלה 700 מיליון ₪ לעיריית ירושלים. ההסכמות התאפשרו לאור התגייסות משרדי הממשלה להגדלת התמיכה בעיר.

ללא תאריך

28/02/2017

31/12/1969 18:00

נגישות :

 

לפרטים נוספים :

תמונה1

לאחרונה התנהלו בהובלת מנכ"ל משרד ראש הממשלה דיונים מרתוניים עם משרדי הפנים, החינוך, הבריאות, ירושלים, הרווחה, התרבות והספורט והתיירות - אשר החליטו להקדיש משאבים מיוחדים לעיר. במסגרת ההסכמות, גרונר הנחה להקים צוות מקצועי בראשות מנכ"ל משרד הפנים ובהשתתפות נציגי משרדי רה"מ, האוצר וירושלים - אשר ישלים את עבודת המטה לגיבוש מתווה רב שנתי קבוע למענק הבירה. הצוות יציג את המלצותיו לשרים עד ליום ירושלים, כ"ח באייר התשע"ז, ב-24.5.17.

 

גרונר ברך על ההסכם והדגיש כי "ירושלים היא עיר בעלת מעמד סמלי מיוחד שאין עליו עוררין. התקציב נועד כדי לחזק את ירושלים, לא רק כבירת העם היהודי - אלא כמוקד ציוני שתושביו מעוניינים להשאר בו ולהתפתח בו. כל הממשלה מחוייבת למשימה הזו. אני מודה לשר האוצר, לשר ירושלים ומורשת, לראש עיריית ירושלים, לממונה על התקציבים, ולעמיתיי - מנכ"לי משרדי הממשלה ומנכ"ל עיריית ירושלים, שנרתמו לטובת המטרה החשובה הזו".

 

שר ירושלים ומורשת, זאב אלקין, ציין כי "ירושלים זקוקה לחיזוקים רבים במגוון תחומים על מנת להביא לידי ביטוי את מעמדה כעיר הבירה של מדינת ישראל. מדובר בתקציב אסטרטגי שיצעיד את ירושלים צעד אחד קדימה, ואני כולי תקווה שזהו רק הצעד הראשון ברשימת צעדים שנוביל יחד על מנת לחזק את חוסנה הכלכלי, ובתוך כך את חוסנה הלאומי של ירושלים. אני רוצה להודות למנכ"ל משרד רה"מ, לשר האוצר, לראש עיריית ירושלים, לממונה על התקציבים באוצר, למנכ"לי משרדי הממשלה ולמנכ"ל עיריית ירושלים - על הנכונות שלהם לסייע לעיר."

 

ראש העיר, ניר ברקת, חידד כי הוא "שמח שהצלחנו יחדיו להוביל מהלך שהביא את בעיית התקציב של ירושלים לשולחנה של הממשלה בהובלתו של ראש הממשלה. הסכם זה הוא ניצחון גדול עבור ירושלים, בירת ישראל. הממשלה הכירה בעמדתי שיש  לסגור את הפער התקציבי שלנו. הודות להסכם זה, חסכנו את הכאב של פיטורי אלפי עובדים. נוכל להמשיך ולדאוג ליותר חינוך, ליותר ניקיון, ליותר תרבות וליותר רווחה ומקומות תעסוקה. להצלחה הזו שותפים ארגון ההורים, ההסתדרות וארגוני העובדים, המינהלים הקהילתיים וכל אוהבי ירושלים".

 

עוד הוסיף ראש העיר ברקת כי הוא "מודה לראש הממשלה, בנימין נתניהו ומנכ"ל משרדו, אלי גרונר, על המאמצים הגדולים; לשר האוצר משה כחלון ולאנשי משרדו; לשר ירושלים ומורשת , זאב אלקין; לשר הפנים, אריה דרעי ולמשרדו; לכל שרי ומשרדי הממשלה שנרתמו לסייע; לשותפינו חברי הנהלת העיר; למנכ"ל העירייה ולדרג המקצועי וכמובן ברכות לתושבי ירושלים ואוהביה. לקראת יום חגה ה-50 לאיחודה של ירושלים אני מאחל לכולנו שנת ירושלים מוצלחת".


 
 
חזור