בניה ודיור בשטח ירושלים - עיריית ירושלים

לראשונה זה 50 שנה: שטח ירושלים גדל

​משרד הפנים העביר שטח שכונת מגורים חדשה לירושלים, ובה כ-2,000 יחידות דיור חדשות.

ללא תאריך

27/02/2017

31/12/1969 18:00

תמונה1

 דונם חדשים נוספו לאחרונה לשטחה של העיר ירושלים בסיומו של תהליך רב שנתי, שיאפשר לעירייה להקים שכונת מגורים חדשה בירושלים בת כ- 2,000 יחידות דיור חדשות. בשנת 2009 התכנסה לראשונה ועדת הגבולות של משרד הפנים לדון באפשרות להעברת שטח בן 250 דונם, הסמוך לשכונת ארנונה, מהמועצה אזורית מטה יהודה וקיבוץ רמת רחל לתחום השיפוט של עיריית ירושלים. השטח שימש בעבר כשטח חקלאי של קיבוץ רמת רחל.

 

לאחרונה קיבלה העירייה מכתב רשמי משר הפנים המבשר על העברת השטח לתחומה.  בעקבות כך, יחד עם משרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל, אנו מתכננים לבנות בשטח זה את שכונת "מורדות ארנונה" שתכלול למעלה מ- 2,000 יחידות דיור.

 

אישור התכנית לשכונה המגורים והעברת תחומה לתחום שיפוט ירושלים, אפשר לנו ולרשויות הממשלתיות לגשת לפיתוח ושיווק השכונה. התכנית כבר אושרה וקיבלה תוקף בוועדה המחוזית, ונמצאת כעת בשלב שיווק הקרקעות שצפוי להימשך כשנה – לקראת הוצאת היתרי בניה.

 קרדיט לתמונה: פרחי צפריר אדריכלים

 

ראש העיר, ניר ברקת, ציין כי "אנחנו מחזקים את ירושלים ומגדילים אותה. בשנת ה- 50 לאיחודה היא ממשיכה לגדול ולהתפתח. הקמת השכונה החדשה תאפשר לנו למשוך משפחות צעירות לעיר, להגדיל את המענה לביקוש למגורים בעיר וכמובן לחזק את בירת ישראל".


חזור