לראשונה: פרויקט דיור מוזל לצעירים ל-20 שנים- עיריית ירושלים

לראשונה: פרויקט דיור מוזל לצעירים ל-20 שנים

עיריית ירושלים מובילה פרויקט דיור ראשון מסוגו לצעירים, למטרת השכרה ארוכת טווח לתקופה של 20 שנים ברציפות ובדמי שכירות מוזלים. ראש העיר ברקת: "הצעירים הם החמצן לעתיד ירושלים. התוכנית שיזמנו היא הישג משמעותי שיסייע לצעירים לשכור דירות במחירים נמוכים ממחיר השוק".​

תצוגת תאריך

15/03/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

עיריית ירושלים מזמינה יזמים להתמודד במכרז לחכירת מגרש המיועד לבניית 72 יחידות דיור למגורים בהשכרה, שטחי מסחר, משרדים, חניונים ושטחי ציבור. מדובר בפרויקט הכולל תכנון והקמה של בניין בגובה שמונה קומות במתחם שבין הרחובות עליאש ומסילת ישרים, בצמוד לתיאטרון בית מזי"א.

על פי התוכנית, ניתן יהיה להקים כ-72 יחידות דיור בבניין, שיושכרו למגורים באופן ארוך טווח למשך תקופה של 20 שנים ברציפות. 40 יחידות דיור, המהוות 55% מכלל הדירות בבניין, ישתרעו על שטח שלא יעלה על 45% וייועדו לדיור בשכ"ד מפוקח ומופחת שאף יעמוד על מחיר הנמוך ב-20% ממחיר השוק (כ-85 ₪ למ"ר). כמו כן, דמי הניהול לא יעלו על 4 ₪ למ"ר. בסך הכל, מחיר שכירות ממוצע לדירה כזו יהיה 2,975 ₪, לצד דמי ניהול של עד 140 ₪ לחודש. שאר יחידות הדיור ייעודו להשכרה בשוק החופשי. יתר על כן, כחלק מהפרויקט ייבנה גם חניון ציבורי בן 180 חניות.

חוץ מיחידות הדיור, מתוכננים להיבנות גם משרדים בהיקף של 2,820 מ"ר, שטחי מסחר בהיקף של 1,160 מ"ר, שטחי ציבור וחניון תת קרקעי עם 267 מקומות חנייה.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הסביר כי "הצעירים הם החמצן לעתידה של ירושלים. התוכנית שיזמנו היא הישג משמעותי שיסייע לצעירים לשכור דירות במחירים הנמוכים ממחיר השוק ב- 20%, ע"י יצירת ודאות בגובה תשלום שכר הדירה. המיזם הוא חלק ממכלול פעולות שלם שאנחנו מובילים כדי להפוך את ירושלים בכלל ואת מרכז העיר בפרט לאטרקטיביים לצעירים, יחד עם ריכוז מוסדות אקדמיים בתחום האומנויות; שמחזירים את מרכז העיר להיות הלב הפועם של ירושלים".


חזור