חדש: רשת האבים לסיסקו במרכז הצעירים- עיריית ירושלים

חדש: רשת האבים לסיסקו במרכז הצעירים

רשת ההאבים של חברת סיסקו הושקה במרכז הצעירים של עיריית ירושלים, במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין. ראש העיר ברקת: "לא במקרה חונכת סיסקו את רשת ההאבים שלה בירושלים – בירת החדשנות הטכנולוגית, ודווקא במרכז הצעירים של העיר. הניסיון שלנו מלמד כי מה שמצליח בירושלים – מצליח בכל העולם"​

תצוגת תאריך

07/03/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

​באירוע חגיגי במעמד נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ומנכ"ל ויו"ר סיסקו העולמית, צ'אק רובינס, הושק ההאב החדש של סיסקו במרכז הצעירים של עיריית ירושלים. ההאב הוא חלק מרשת האבים של סיסקו ושותפיה בכל רחבי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל, במטרה לייצר אקו-סיסטם של עסקים קטנים, סטרטאפים, פרילאנסרים ועובדים מהפריפריה אשר יוכלו ללמוד, לעבוד לשתף פעולה ולספק שירותים שונים לעסקים ברחבי הארץ.

רשת ההאבים הכלל ארצית החדשה של סיסקו צפויה לצמוח כבר במהלך השנה הקרובה ל-100 האבים בפריסה ארצית רחבה. היא כוללת בין היתר כ - 26 האבים בירושלים, שני האבים ברמת הגולן וכעשרה האבים בנגב. עשרות ההאבים החדשים יצוידו בטכנולוגיה מתקדמת של סיסקו; ויאפשרו למשתמשים בהם לעבוד מרחוק, לפתוח מיזמים, לקבל הכשרות תעסוקתיות ממומחים הנמצאים במרכז, לייצר חיבור עם בעלי עסקים הדומים לשלהם בכל רחבי ישראל ולנטרל את המרחק הגיאוגרפי כגורם המשפיע על אפשרויות התעסוקה או על ההזדמנויות העסקיות העומדות בפניהם.

 

ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים, הדגיש כי "לא במקרה חונכת סיסקו את רשת ההאבים שלה בירושלים בירת החדשנות הטכנולוגית, ודווקא במרכז הצעירים של העיר. עיריית ירושלים וסיסקו מקדמות את 'העיר החכמה', את העסקים והיזמים אל עולם הדיגיטל. ביחד אנחנו מסייעים להם להצליח באתגרים החדשים של עולם המסחר. ירושלים היא 3,000 שנה של חדשנות, והניסיון שלנו מלמד כי מה שמצליח בירושלים - מצליח בכל העולם."
איתן ברזלי, ראש מינהל פיתוח עסקי וטכנולוגי, ציין כי "ההאבים החדשים של עיריית ירושלים עתידים להעניק שירות חשוב לבעלי העסקים בעיר: מרחב עבודה, יצירת קשרים, קבלת כלים דיגיטליים מתקדמים, שימוש בטכנולוגית שאינן בהישג יד, הדרכות והכשרות ממיטב המומחים בתחום, שיתופי פעולה לא שגרתיים. זה כל מה שצריך כדי להצעיד את הכלכלה של ירושלים אל המחר."

בדרך לעיר חכמה: אפליקציות לעסקים ושירותים דיגיטליים להקלת פקקים
מעבר להאבים החדשים, עיריית ירושלים פועלת בשיתוף פעולה עם חברת סיסקו להפיכת ירושלים לעיר חכמה, באמצעות טכנולוגיות מתקדמות וחדשניות. זאת לצורך שיפור איכות החיים בעיר, שיפור השירות לתושבים ולעסקים בכלל המגזרים, הגברת הביטחון והבטיחות בעיר ושיפור היעילות התפעולית. 

 הטכנולוגיה שתוטמע בעיר עתידה להעניק לתושבים שורה ארוכה של שירותים דיגיטליים מתקדמים, כגון רשת WIFI עירונית במרכז העיר, מערכת תקשורת ומצלמות שינוטרו ע"י מערכת שליטה ובקרה מרכזית לניהול עיר חכמה. המצלמות יבצעו אנליטיקה של צילומי הווידאו לצרכי "עיר בטוחה'" חנייה יעילה והסדרת תנועה, וזאת גם על מנת להקל על העומס התחבורתי. עוד יינתנו לתושבי העיר שירותים דיגיטליים בספריות העירוניות, אפליקציות לטובת העסקים, התושבים והתיירים; ובהמשך יתרחבו הפרויקטים גם למערכת החינוך בעיר, במטרה לאפשר תכניות לימוד ייעודיות ומתאימות למאה ה- 21.

בירושלים פועלים כיום מעל 600 חברות טכנולוגיה, 15 מאיצים וחממות ליזמים (האבים), 18 גופי השקעה ואלפי עובדי היי-טק. מתקיימים בה  כ-350 אירועים שנתיים בתחומים אלה. תוך ארבע שנים בלבד הכפיל את עצמו מספר הסטארט-אפים בבירה. כמו כן, נרשם זינוק מ- 70 מיליון דולר השקעות בשנת 2012, ל- 272 מיליון דולר ב- 2015. לפני שש שנים בלבד פעלו בירושלים בקושי 200 חברות הייטק. כיום המספר גדל פי שלושה. דו"ח ארגון Startup Genome לשנת 2017 הציב את ירושלים במקום ה-21 ברשימת הערים המובילות בדירוג החדשנות, וברשימת הערים התומכות בהקמת סטארט-אפים בעולם.

קרדיט לתמונות: הודיה טולידאנו


חזור