הצעירים בוחרים ירושלים: 75% ימשיכו לגור בה בעתיד – עיריית ירושלים

הצעירים בוחרים ירושלים: 75% ימשיכו לגור בה בעתיד

סקר חדש קובע כי שלושה רבעים מן הירושלמים מרוצים מאוד מהחיים בירושלים, מתכוונים להמשיך לגור בה וממליצים לחבריהם לעבור אליה.​

תצוגת תאריך

14/03/2017

31/12/1969 18:00

תמונה1

​סקר צעירים חדש שביצעה לאחרונה הרשות לצעירים בעיריית ירושלים בהשתתפות למעלה מ- 9,000 צעירים בגילאים 21-40 קבע כי הצעירים מעדיפים את ירושלים. ממצאיו יוצגו לראשונה בכנס צעירים גדול שיתקיים ביום שלישי, ב-21.3.2017, בבית אליאנס. הכנס מהווה שלב נוסף בשורת מהלכים הנמצאים בבסיס תפיסה אסטרטגית לפיה הצעירים הם הדם והחמצן הזורם בעורקי העיר – עכשיו ובעתיד.

ראש העיר, ניר ברקת, הדגיש כי ״אם בעבר הבעיה הייתה שהצעירים ברחו מהעיר, היום אנחנו רואים שהם העתיד של העיר ומשקיעים בכך מאמצים רבים ומשאבים. החזרנו את ירושלים להיות אטרקטיבית לצעירים ועיר מובילה בהייטק, תרבות ובכל תחומי החיים. לאחר שמונה שנים  של השקעה מאסיבית בצעירים, מרגש אותי לראות את התוצאות הדרמטיות האלו ואת ההצלחה שלנו שמחזקת אותנו רק להמשיך ולהגדיל את ההשקעה בצעירים בעיר".

מתוצאות הסקר עלה כי 75% מכלל הנסקרים הביעו שביעות רצון גבוהה עד גבוהה מאוד מהחיים בעיר ירושלים, וכי 74% מהם היו ממליצים לחבריהם לעבור לגור בירושלים. בנוסף לכך, מעל 80% מהנסקרים שהינם סטודנטים מעריכים שיימצאו עבודה בעיר בסיום הלימודים,ו- 75% מהם מעריכים בסבירות גבוהה עד גבוהה מאוד שעם סיום לימודיהם יוכלו למצוא עבודה בירושלים בתחום אותו למדו (במקצועות הביו-טק, ההנדסה, מדעי המחשב, החינוך, מדעי החברה והרפואה). 85% מכלל העונים מעריכים שיישארו לחיות בירושלים בשנים הקרובות.

תוצאות הסקר מנפצות את התפיסה הקיימת לפיה האוכלוסייה הצעירה עוזבת את ירושלים, ומהוות תמונת מצב עדכנית לפעילות הרבה שאנו משקיעים בפיתוח האוכלוסייה הצעירה בעיר, התעסוקה וחיי הפנאי והתרבות בעיר.

כנס צעירי ירושלים בו יוצגו תוצאות הסקר יתמקד בשורה של נושאים אסטרטגיים ויגבש בסיס לתוכניות העבודה העתידיות של רשות הצעירים בתחומים הבאים: עסקים יצירתיים ומגניבים, אקטיביזם ירושלמי, חוויה סטודנטיאלית, פיתוח קריירה, סובלנות ושונות ומשפחות צעירות.

חנן רובין, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הצעירים, המשפחות והסטודנטים ציין כי "בסוף 2015 קיימנו הליך שיתוף ציבור ראשון מסוגו כדי לגבש את המדיניות שלנו בנושא המשפחות הצעירות. התהליך הוכיח את עצמו, ובזכותו השקענו הרבה מאוד מאמצים בנושא המרחב הציבורי והפארקים, בפיתוח מסגרות חינוך ייחודיות, באירועים ייעודיים למשפחות ועוד.
כעת החלטנו לקחת את הנושא לשלב הבא ואנחנו פותחים את כל מדיניות הצעירים, המשפחות והסטודנטים בירושלים לחוות דעתו של הציבור.  זהו סיום של תהליך אחד ופתיחתו של תהליך אחר - גדול יותר ומשפיע יותר - שבסופו נוכל להציג בפני התושבים את החזון שלנו לירושלים, חזון המבוסס על נושאי הליבה : משפחות, סטודנטים, יזמות חברתית ועסקית, פיתוח קריירה, סובלנות ומגוון ירושלמי וירושלים כמוקד רוח. אני מזמין את כולם להיכנס, להשתתף ולקחת אחריות על עיצוב העתיד שלנו!"

ראש מינהל תרבות חברה ופנאי, אריאלה רג'ואן, חידדה כי "השקעה בצעירים היא השקעה לטווח ארוך בעתידה של ירושלים. אנו פועלים יחד עם הצעירים בכל תחומי החיים בעיר כדי לשפר ולחזק את איכות החיים בעיר, ולמשוך עוד ועוד צעירים לירושלים".

מנהל רשות הצעירים, שלמה לוי, אמר כי "ירושלים הייתה העיר הראשונה בארץ לאמץ מדיניות צעירים כוללת בשנת 2010. כעת אנחנו בונים את הצעד הבא במדיניות הזו ואת קפיצת המדרגה הבאה שהעיר צריכה לעשות. אנחנו עושים את זה יחד עם הצעירים עצמם, מתוך תפיסה שהם השותפים שלנו בבניית ירושלים והפיכתה לאטרקטיבית יותר. תכני הכנס וההצעות המעשיות שיועלו בו יגובשו לתכניות פעולה במטרה לעצב את מדיניות העירייה לפיתוח הצעירים בעיר בשנים הקרובות".


חזור