ראש העיר ברקת בועידת י-ם לנשים ועסקים: "הן כוח מוביל בעיר"

ראש העיר ברקת בועידת י-ם לנשים ועסקים: "הן כוח מוביל בעיר"

כ-1,000 נשים מכל דרגי הניהול השתתפו השבוע בועידת ירושלים לנשים ועסקים. ראש העיר ברקת הדגיש כי "הנשים לוקחות חלק פעיל בפיתוח ירושלים. אנו מובילים תהליכים עירוניים מתקדמים בנושא קידום מעמד האישה בתחומים כלכליים ותעסוקתיים ובתחום מנהיגות נשים"​.

תצוגת תאריך

16/03/2017

31/12/1969 18:00

תמונה1

​ועידת ירושלים לנשים ועסקים נערכה השבוע בהשתתפות קשת רחבה של כ- 1,000 נשים מכל דרגי הניהול, בעלות עסקים, עצמאיות, פרילנסריות, סטארטאפיסטיות, יזמיות ממגוון תחומים, חברות כנסת ונשות חינוך.

הכנס נפתח בדבריה של ראשת הסגל בעיריית ירושלים, מיכל שלם, שסיפרה על חוויותיה כאם לחיילת בצה"ל. "המתקפה של גורמים שונים על בנות שמשרתות בצבא מכוונת גם אליי ואל בתי שבחרה לעשות שירות משמעותי בצה"ל. אני לא חוששת שחלילה לא תתחתן או שמא נשיותה תיפגע. אני אמא גאה לחיילת שלוקחת אחריות ומשרתת את העם והמדינה. אנחנו מחנכים את בנותינו לשאוף, לא לוותר, להילחם על האמונות והערכים ולתת".

 

שלם הוסיפה כי "ירושלים התברכה בנשים מובילות בתחומים רבים, תרומתן עצומה ומבורכת ויש להן חלק חשוב בפיתוח העיר. אני מאמינה גדולה בעשייה של הנשים הירושלמיות ונשים בכלל. אנחנו לוקחות אחריות, עושות ומתקדמות. נשים יכולות לפרוץ את הדרך, לעודד שיתוף פעולה ויצירתיות ולהכניס דרך חשיבה אחרת. אנחנו בעיריית ירושלים מאמינים בכוח הנשי, מחויבים להמשיך ולקדם נשים, ופועלים להפוך את המערכות למאפשרות ומפרגנות על מנת לאפשר ליותר ויותר נשים לממש את עצמן ולהשפיע. את טביעות האצבע של נשים תוכלנה לראות היום בכל רחבי העיר – והיד עוד נטויה".

במסגרת הוועידה התקיימה שיחה אישית ומרגשת בין ראש העיר לאשת החינוך מרים פרץ, אשר שכלה את שנים מבניה במלחמות. ראש העיר ציין כי "מרים היא מודל לחיקוי לכל הנשים בעולם וסמל לכוח נשי. הנשים בירושלים הן כוח מוביל בעיר ולוקחות חלק פעיל בכוח המניע אותה. אנו מובילים תהליכים עירוניים מתקדמים בנושא קידום מעמד האישה בתחומים כלכליים ותעסוקתיים ובתחום מנהיגות נשים".

 

בהמשך הוענק  פרס OnLife לנשים משפיעות – לקומיקאית עדי אשכנזי; לנגידת פרס ישראל, ד"ר קרנית פלוג ולזמרת ריטה - שלוש הזוכות בפרס "עושות שינוי". השנה, לראשונה חולק הפרס לנשים שעשו שינוי משמעותי בתחום עיסוקן ופרצו את הדרך לנשים אחרות. הזוכות התארחו לשיחה אישית עם לינוי בר גפן, מנחת הועידה ושיתפו  את הקהל בתובנות להצליח ולעשות את השינוי. שלושה דורות של נשים מוכשרות ושנונות נפגשו על הבמה לשיחה על ההבדל והשונה ועל כמה שהן דומות: רבקה מיכאלי, רביטל ויטלזון יעקבס ולוסי איוב.

ועידת העסקים מתקיימת זו השנה הרביעית בשיתוף פעולה של עיריית ירושלים, אתר OnLife והרשות לפיתוח ירושלים.

 

צילום: ג'קי לוי


חזור