מסלקים את אונר"א מירושלים: השלב הראשון

מסלקים את אונר"א מירושלים: השלב הראשון

​​ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הורה לעובדי הניקיון בעירייה להיכנס בפעם הראשונה בהיסטוריה למחנה הפליטים שועפאט ולנקותו באופן קבוע. בהמשך יוחלפו גם שירותי החינוך, הרווחה והבריאות - עד למימוש ריבונות מלאה במקום

ללא תאריך

24/10/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

במסגרת תוכניתו של ברקת לסילוק אונר"א מירושלים ולסיום שקר הפליטים, נכנסו אתמול (שלישי) בהנחייתו 15 עובדי ניקיון של עיריית ירושלים אל מחנה הפליטים שועפאט בפעם הראשונה בהיסטוריה. הם החלו בניקיונו מתוך כוונה להמשיך ולנקותו באופן קבוע. עובדי הניקיון מצאו במקום מאות טונות של אשפה ופסלות בנייה, אשר יפונו בהדרגה. במסגרת התוכנית, תפנה העירייה את האשפה ממחנה הפליטים שבעה ימים בשבוע, תכניס אל המחנה רכבי טיאוט, טרקטורים, רכבי דחס ומנופים. כל אלה יתווספו  לטיאוט הידני. 

בתיאום הממשלה, העירייה תחליף בהדרגה את כל השירותים הכושלים הניתנים כיום באמצעות אונר"א בתחומי הניקיון, החינוך, הרווחה והבריאות - בשירותים של עיריית ירושלים. כניסת עובדי הניקיון הוא השלב הראשון ביישום התכנית, שנמצא בסמכותה המלאה של העירייה ואינו תלוי במשרדי הממשלה.


 
 

 

ראש העיר ברקת הגיע באופן אישי בשעות הצהריים לפקח על עובדי העירייה במקום ולהתרשם מהעבודות. הוא הדגיש כי "תם עידן אונר"א בירושלים. הגיע הזמן להפסיק את שקר הפליטים בירושלים - אין פליטים, אלא תושבים. הם צריכים לקבל את השירותים מהעירייה כמו כל תושב אחר. אנחנו מוציאים היום לפועל את השלב הראשון בתוכנית סילוק אונר"א מירושלים, באמצעות לקיחת אחריות על ניקיון מחנה הפליטים.

עוד הוסיף ראש העיר כי "בהמשך, יחד עם הממשלה, נספק גם את שירותי החינוך, הרווחה והבריאות עד למימוש ריבונות מלאה במקום. ארה"ב לא רוצה את אונר"א, ישראל לא רוצה את אונר"א והתושבים לא רוצים את אונר"א".


​תגובות אוהדות בקרב התושבים

כניסתם של עובדי העירייה אל מחנה הפליטים בפעם הראשונה התקבלה בתגובות אוהדות רבות של התושבים ברשתות החברתיות, שמוחים זמן רב על האיכות הירודה של שירותי אונר"א, בין התגובות שנרשמו:"קולולו, סוף סוף... שאללה יהיה בעזרם";  "ריח הנבלות והפגרים הגיע עד עמאן"; "בהצלחה, יישר כוח"; "גם הציבור צריך לעזור"; "טוב, שימשיכו לנקות דרך קבע"; "אינשאללה תמיד יהיה כך, כל הכבוד"; "צריך לתת להם משכורת כפולה כדי לנקות את המחנה"; "כל הכבוד, אבל האנשים חייבים לשמור על הניקיון".


חזור