לראשונה בירושלים: פיילוט לקייטנות אוגוסט בגנים העירוניים – עיריית ירושלים

לראשונה בירושלים: פיילוט לקייטנות אוגוסט בגנים העירוניים

100 גני ילדים ברחבי העיר ממגוון אזורים נבחרו לתוכנית פיילוט של קייטנות במהלך השבועיים הראשונים של חודש אוגוסט

תצוגת תאריך

05/07/2017

31/12/1969 18:00

נגישות :

 

לפרטים נוספים :

תמונה1

השנה נקיים לראשונה לקייטנות אשר ייפעלו במהלך השבועיים הראשונים של חודש אוגוסט. לתוכנית נבחרו 100 גני ילדים ברחבי העיר, מספר גנים מכל אזור. התוכנית מיועדת לתלמידי הגנים העירוניים בלבד והיא תפעל בין התאריכים 2-15.8.17 (י' באב – כ"ג באב), לא כולל ימי שישי, בין השעות 7:30 ל-16:00.


ניר ברקת, ראש העיר ירושלים, הכריז כי "בעקבות פניות ההורים, הובלתי מהלך חדשני לפתרון מערכתי בחודש אוגוסט לילדי הגן. אני שמח שהצלחנו לתת מענה לצורכי המשפחות הצעירות בחודשי הקיץ. זוהי בשורה של ממש עבור ציבור ההורים. ילדי ירושלים ייהנו מקייטנות עשירות ומגוונות וההורים מביטחון בכך שהם נמצאים בידיים טובות ומקצועיות. אני מברך את ארגון ההורים למערכת החינוך בירושלים שהיה שותף למהלך ותרם להצלחתו."

אריאלה רג'ואן, ראש מנהל תרבות חברה ופנאי, הסבירה כי היא "גאה שהשלמנו גם בחודשי הקיץ רצף חינוכי מבוקר ועד ערב: קייטנות לילדים בבוקר ושלל אירועי תרבות ופנאי לכל המשפחה ולצעירי העיר עד הערב. אנחנו עושים קיץ שמח בירושלים".

ישראל אליסף, מנהל (שותף) תחום הגנים בארגון ההורים למערכת החינוך בירושלים, ציין כי "השנה בחודש אוגוסט הורי הגנים יוכלו ללכת עוד שבועיים לעבודה בידיעה שיש לילדים פתרון ראוי. היוזמה לקייטנות בגנים העירוניים בחודש אוגוסט התאפשרה הודות למאמצים רבים של הדרג המקצועי במינהל החינוך בעירייה, ביחד אתנו נציגי ארגון ההורים. היו כמה מגבלות לא פשוטות ואנו מקווים שהצלחנו להתגבר על כולם, ושתהיה לילדי הגנים קייטנה איכותית וראש שקט להורים."


מטה הקייטנות העירוני באגף חברה בעיריית ירושלים יפעיל את התוכנית באמצעות "ארגון הקייטנות של ישראל" אשר נבחר במכרז למטרה זו. ההורים מוזמנים לבחור גן מרשימת הגנים באזור מגוריהם, כשההרשמה הינה על בסיס מקום פנוי. הקריטריון לגיבוש רשימת הגנים המשתתפים בפיילוט קובע כי ייבחרו הגנים בהם לא ייערכו שיפוצי קיץ.

הקייטנה תיפתח במסגרת של מינימום 24 ילדים ומקסימום 35 ילדים - בהתאם לתקן משרד החינוך. ארגון הקייטנות של ישראל שומר על הזכות לאחד בין גנים אשר לא ימלאו את מכסת ההרשמה המינימלית.

 

פרטים נוספים אודות ההרשמה

ההרשמה תתבצע עד לתאריך 13.7.17 בחצות. עלות הקייטנה הינה 850 ₪ למשתתף (800 ₪ עבור הקייטנה ו-50 ₪ עבור הביטוח). יש לציין כי הקייטנה תופעל בידי צוות שיגויס ויוכשר למטרת הקייטנה, ולא ע"י הצוות הקבוע של הגן.

 

להרשמה לקייטנות הגנים העירוניים בחודש אוגוסט - לחצו כאן


 
 
חזור