פינוי בינוי: מאות יחידות דיור חדשות בקרית יובל – עיריית ירושלים

פינוי בינוי: מאות יחידות דיור חדשות בקרית יובל

228 יחידות דיור יהפכו ל- 815 דירות שייתנו פתרונות דיור ראויים לצעירים. ברקת: "בירושלים קיים פוטנציאל להקמת למעלה מ-30 אלף יחידות דיור באמצעות התחדשות עירונית - בדרך זו נוכל להשאיר את הזוגות הצעירים בירושלים"

תצוגת תאריך

21/03/2017

31/12/1969 18:00

תמונה1

​הועדה המקומית לתכנון ובניה אישרה בישיבתה האחרונה מתן תוקף לשלוש תכניות ל"פינוי בינוי" בשכונת קריית יובל בירושלים:

 

 

  1. ברחוב טהון 6-18: תכנית ביוזמת עיריית ירושלים ובניהול חברת מוריה. התכנית קודמה במסלול הרשויות המקומיות של משרד הבינוי והשיכון. במסגרת תכנית זו ייהרסו 59 דירות קיימות וייבנו 255 יחידות דיור חדשות. זאת לצד פיתוח שדרה מרכזית, הוספת מסחר והרחבת הרחוב למעבר עתידי של הקו הסגול של הרכבת הקלה. סה"כ מדובר בתוספת של 196 יח"ד. אדריכלית התכנית היא ענבל פלד.
  2. ברחוב שטרן 29-33: תכנית ביוזמה פרטית של חברת "קדמת היובל". התכנית מציעה הריסה של שלושה בנייני שיכון ובהם 102 יחידות דיור, והקמה של 320 יחידות דיור חדשות בשלושה מגדלים. סה"כ מדובר בתוספת של 218 יח"ד.
  3. ברחוב שטרן 34-42: תכנית ביוזמה פרטית של חברת "קדמת היובל" . התכנית מציעה הריסה של חמישה בניינים ובהם 67 יחידות דיור חדשות, והקמה של 240 יחידות דיור במבנים בגובה של 11-19 קומות, לצד שיפור המרחב הציבורי. סה"כ מדובר בתוספת של 173 יח"ד.


בשלוש התכניות מדובר על פינוי של 228 יחידות דיור ובנייה של 815 יחידות דיור חדשות תחתיהן: תוספת של קרוב ל- 587 יחידות דיור. כעת התכניות יועברו לאישור הוועדה המחוזית.

תכניות אלו קודמו ואושרו בהתאם למדיניות תכנית האב להתחדשות עירונית של שכונות  יובלים וגנים אשר אושרה לפני כשנתיים. לפני מספר חודשים הסתיים "קול קורא" של משרד השיכון אשר הציע מענק מיוחד לפרויקטים של "פינוי בינוי" בעלי מאפיינים מיוחדים, במסגרתו זכו חמישה פרויקטים במענק, כאשר ארבעה מהם בקריית יובל. בזכות המענק יוכלו פרויקטים אלו להתקדם לתכנון וביצוע בצפיפות ראויה.

ניר ברקת, ראש העיר ירושלים, הדגיש כי "המפתח להצלחה של פרויקטים ב'פינוי-בינוי' הוא התארגנות התושבים. כאשר היוזמה באה מהשטח זו חובה שלנו כמערכת העירונית לתת לתושבים את כל התמיכה שהם זקוקים לה על מנת שהפרויקט ייצא לפועל. משרד השיכון משתף איתנו פעולה בעניין הזה. בירושלים קיים הפוטנציאל להקים באופן מיידי למעלה מ-30 אלף יחידות דיור, באמצעות התחדשות עירונית. בדרך זו נוכל להשאיר את הזוגות הצעירים בירושלים".

 

מאיר תורג'מן, סגן ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה, אמר כי "התחדשות עירונית היא המענה האורבני והחברתי הנכון לירושלים. כיו"ר הועדה אני מחויב לסייע למתחמים הקשים ביותר ולדיירים המוחלשים ביותר. דרך התחדשות עירונית נוכל להגדיל את היצע יחידות הדיור בעיר ולתת מענה לזוגות הצעירים. יש מסלול ירוק לפרויקטים כאלו בועדה, והדגש שלנו הוא על ההיבטים החברתיים בתהליך כדי לוודא שאף אחד לא נפגע ונשאר מאחור".

עפר גרידינגר, מנהל האגף לתכנון עיר, הסביר כי "מדיניות התכנון שנקבעה בירושלים להתחדשות עירונית והכלים המשמשים אותנו לבירור תכנוני, כלכלי וחברתי מאפשרים כללי משחק ברורים. זאת במטרה ליצור ודאות בתהליך הנדרש, יחד עם היזמים והתושבים בתהליך אשר מוכיח את עצמו".

דורון נויוירט, מנכ"ל חברת מוריה, אמר כי "אנו מברכים על אישור התכניות על ידי הועדה המקומית ורואים בכך צעד חשוב נוסף בקידומם של הפרויקטים הללו. התוכניות להתחדשות עירונית בשכונת קריית יובל מהוות נדבך נוסף בתנופה שאנו חווים בהתחדשות העירונית בירושלים, בהתאם לחזונו של ראש העיר ניר ברקת ובעידודו. מנהלת ההתחדשות העירונית שבחברת מוריה מסייעת לתושבים וליזמים ומלווה אותם מקרוב לאורך השלבים השונים. זאת מתוך מטרה ברורה לקדם ככל הניתן את הפרויקטים השונים של ההתחדשות העירונית ברחבי העיר".


חזור