מערכת הרישוי המקוון זכתה בפרס IT AWARDS - עיריית ירושלים

מערכת הרישוי המקוון זכתה בפרס IT AWARDS

​עיריית ירושלים זכתה בפרס מצטייני המחשוב "IT AWARDS" לשנת 2017 בקטגוריית דיגיטל וחדשנות על פיתוח מערכת הרישוי המקוון

ללא תאריך

05/03/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

הזכייה מתמקדת בפיתוח מערכת "רישוי מקוון" למערכות התכנון והבנייה בעיר, המאפשרת הגשת בקשות להיתר בנייה באופן מקוון באמצעות אתר האינטרנט של עיריית ירושלים. בתחרות השתתפו ארגונים, חברות ורשויות מקומיות במגוון רב של תחומים, ומדובר באחד הפרסים היוקרתיים בנושאי המחשוב והחדשנות הקיימים בארץ.

ירושלים היא הרשות הראשונה בארץ להפעיל שירות של הגשת בקשה להיתר בתהליך מקוון וממוחשב, מה שהביא לקיצור זמן, לקיצור תורים, להוזלת עלויות ואף חסך הגעה פיזית לבניין העירייה. המערכת פותחה על ידי  אגף רישוי ופיקוח, מטה המחשוב בעירייה בראשות מנמ"ר העירייה וצוות חברת "נס".

 
בין הנימוקים של ועדת הפרס צוינו התרומה הגדולה של מערכת "רישוי מקוון" למערכת העירונית, היותה פורצת דרך וחדשנית והשינוי הארגוני והמשמעותי שהיא חוללה כלפי תושבי העיר, עורכי הבקשות והדרג המקצועי העירוני.

המערכת תוכננה בשיתוף אנשי מקצוע כמו אדריכלים, מהנדסים והנדסאים, על מנת לשפר את השירות לתושב ולהפוך את תהליך הרישוי לנוח, ליעיל ולמקוצר. היא נבחנה ע"י 15 משרדי אדריכלים מהמובילים בעיר, לצורך הפקת לקחים והתאמה לצרכי הלקוחות. כמו כן, זכתה המערכת למחמאות רבות ולשביעות רצון כללית בקרב אנשי המקצוע. היא עלתה לאוויר לפני כשנתיים וחצי, לאחר תהליך תכנון ופיתוח ממושכים ופועלת בהצלחה מלאה.

פרויקט "רישוי מקוון" הינו אחד הפרויקטים המרכזיים אותו מקדמת העירייה והוא מצטרף לשורה ארוכה של שינויים ושיפורים שבוצעו בתהליך הרישוי עד כה, ואשר מסייעים לעירייה להפוך את ירושלים לעיר אטרקטיבית ליזמים ולתורמים. בנוסף לכך, היא מקדמת את תנופת הפיתוח בעיר.


חזור