השקת האתר העירוני בצרפתית - עיריית ירולשים

חדש: אתר העירייה בצרפתית

​Après avoir ouvert les portes de Jérusalem aux Français, la municipalité ouvre le portail du site de la Mairie en français

תצוגת תאריך

15/08/2017

31/12/1969 18:00

נגישות :

 

לפרטים נוספים :

ניר ברקת מול מחשב. השקת האתר בצרפתית. קרדיט: ג'קי לוי

תמונה1

השבוע השקנו אתר אינטרנט חדש בצרפתית הכולל את כל שירותי העירייה, מידע על קליטה בירושלים, מידע בנושא פעילויות עולים ושירותים נוספים לדוברי הצרפתית.
נוסף לשירותים הרגילים, כאמור, דוברי הצרפתית יוכלו לקבל שירותים רלוונטיים לאוכלוסייה כגון עולים בבתי הספר, מידע לסטודנטים, מידע על לימוד עברית, אפשרויות דיור וסיוע בשכונות ועוד. השקת האתר היא חלק מהמגמה לשלב את אוכלוסיית העולים ודוברי הצרפתית בתוך קהילת השכונות, כך שיהוו חלק הומוגני מהאוכלוסייה הירושלמית.

ראש העיר, ניר ברקת, ציין כי "אנו פועלים רבות למען קליטת האוכלוסייה הצרפתית ושילובה בחיי היום יום בשכונות העיר, תוך סיוע וליווי אל מול השירותים אותם מעניקה העירייה, ואל מול משרדים רלוונטיים נוספים המעניקים שירות ומידע. השקת האתר היא נדבך נוסף בעשייה העירונית הענפה לקליטת אוכלוסייה זו ושילובה בחיי הקהילה."

את כלל הפעילויות לטובת דוברי הצרפתית מלווה בהתנדבות יועצת ראש העיר לענייני צרפתים, הגברת תמר אבוחצירא, אשר פועלת מזה ארבע שנים במסירות ומעניקה סיוע בכל תחום - הן באמצעות הרשות המקומית והן מול השגרירויות והקונסוליות בארץ ובצרפת. היא הדגישה כי "כיועצת ראש העיר, רואה אני בסדר עדיפות עליון את שיפור התקשורת בין העולה  החדש והוותיק לבין הגורמים העירוניים. שיפור זה בא  לידי ביטוי ברפורמות רבות, וביניהן השקת האתר בשפה הצרפתית."

אילה תורג'מן, מנהלת אתר האינטרנט העירוני, הוסיפה כי "אנו פועלים כל העת למתן שירות טוב יותר באמצעות אתר האינטרנט לאוכלוסיות השונות בעיר. השימוש בטכנולוגיות מתקדמות מאפשר לנו להנגיש שירותים דיגיטליים לתושב ולתת מידע זמין ומדויק אודות כל השירותים והפעילות העירונית. באמצעות האתר ניתן לבצע תשלומים שונים, לרשום את הילדים למוסדות החינוך בעיר, לבצע פנייה ישירה למנהלי העירייה, לקבל מידע אודות כל אירועי התרבות המתקיימים בעיר ועוד. נשמח לקבל משוב על האתר בצרפתית ולעבוד עם האוכלוסייה דוברת הצרפתית בעיר למען שיפור ושדרוג האתר כל הזמן".

יש לציין כי בנוסף למחלקה לקליטת עלייה ואתר האינטרנט,  מזה שלוש שנים פועלת מדי יום עמדת שירות בכניסה לבניין העירייה באמצעות גמלאים מתנדבים דוברי צרפתית, המעניקים שירותי הכוונה ותרגום, עזרה במילוי טפסים וליווי אישי למחלקות השונות.

למעבר לאתר בצרפתית לחצו כאן

קרדיט עבור התמונה: ג'קי לוי


 
 
חזור