אושר השלב הראשון בקמפוס מובילאיי החדש בירושלים - עיריית ירושלים

אושר השלב הראשון בקמפוס מובילאיי החדש בירושלים

​תוכנית קמפוס מובילאיי תכלול מגדל בן 30 קומות ומבנה נוסף של שמונה קומות – מעל לשש קומות תת קרקעיות. ראש העיר ברקת: "מובילאיי היא גאווה ירושלמית שהציבה את ירושלים כמובילה בתחום פיתוח הרכב האוטונומי. אנו ממשיכים לפתח את תעשיית ההייטק בעיר, ולמשוך עוד חברות בינלאומיות שיחזקו את כלכלת העיר, ייצרו מקומות עבודה חדשים וייהנו מהמוחות הטובים ביותר בעולם"

ללא תאריך

05/02/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

רשות הרישוי אישרה ביום שני 5.2.18 את השלב הראשון של קמפוס מובילאיי בעיר, הכולל הקמת שש קומות תת קרקעיות שישמשו כחניון, כחדרי תפעול וכחדרי אוכל לקמפוס מובליאיי המתוכנן בהר חוצבים. זאת כחלק מהתוכנית שאושרה לפני כחצי שנה, שכוללת מגדל בן 30 קומות ומבנה נוסף בן שמונה קומות (נוסף לקומות התת-קרקעיות). התוכנית נמצאת כיום בדיונים בוועדה המחוזית לקראת אישורה.

סגן ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית, מאיר תורג'מן, אמר כי "אני שמח שחברה כמו מובילאיי מוצאת את ירושלים כעוגן עבורה בישראל, ואנו מקדמים אותה בברכה. אנחנו נמשיך לסייע בכדי לחזק את כלכלת העיר וליצור מקומות עבודה לצעירים בבירת ישראל".

תמונה מובילאיי 

קרדיט: משה צור אדריכלים בוני ערים בע"מ.

כזכור, לפני כשנה רכשה חברת אינטל את מובילאיי הירושלמית בעסקה הגדולה ביותר בתולדות ישראל. בעקבות הרכישה, אינטל העולמית הודיעה שתעביר את מרכז הפיתוח הבינלאומי שלה לרכבים האוטונומיים לירושלים, דבר שיקרין על התעשייה כולה ויהפוך את ירושלים למרכז הרכבים האוטונומיים הגדול בעולם.

בנוסף,  בעקבות העברת מרכז הפיתוח הבינלאומי לרכבים האוטונומיים, בשנים הקרובות יגויסו למובילאיי עוד 4,000 מהנדסים ירושלמים, דבר שיאיץ את צמיחת ענף ההיי-טק בירושלים ויביא להשקעות נוספות בה. בשנים האחרונות, בגיבוי ממשלת ישראל, אנו משקיעים מאמצים רבים בחשיבה מחוץ לקופסה ובתמריצים כדי לפתח את ההייטק הירושלמי וכדי להפוך את בירת ישראל לסביבה מועדפת לכך מכל הבחינות האפשריות.

יש לציין כי בשנתיים האחרונות חלה עלייה של 28% במועסקים בהיי-טק בירושלים (לעומת ממוצע ארצי של 8%). בשנת 2013 היו 14,400 מועסקים בהי-טק בירושלים, לעומת 18,500 בשנת 2015.  בשלוש השנים האחרונות מספר הסטרטאפים בירושלים הכפיל את עצמו מ- 250 ל- 500 חברות (יותר מ- 100 בכל שנה) , והשקעה בחברות ירושלמיות גדלה מ-58 מיליון דולר ל- 250- מיליון דולר - זאת לאחר שנים בהם בכל שנה היו נפתחים בעיר 25 חברות חדשות בלבד.


חזור