6 מיליון שקל לסטודנטים במלגות מעורבות חברתית, לימודים, חינוך השכלה גבוהה - עיריית ירושלים

6 מיליון ₪ לסטודנטים במלגות מעורבות חברתית

מלגות על סך 10,000 ₪ יחולקו ל-600 סטודנטים בעיר תמורת 140 שעות תרומה לקהילה שיצטברו ל-84,000 שעות של מעורבות חברתית בירושלים.

ללא תאריך

26/10/2017

31/12/1969 22:00

נגישות :

 

לפרטים נוספים :

תמונה1

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, השיק השבוע באוניברסיטה העברית קרן מלגות עירונית חדשה בשיתוף מפעל הפיס. במסגרת הקרן הiזמנו ארגונים ומוסדות להגיש בקשה לקבלת מלגה (מאצ'ינג) על סך 5,000 ₪ עבור סטודנטים הלומדים במוסדות מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה בירושלים.

הקרן תעניק לכ- 600 סטודנטים, מלגות בסך 10,000 ₪ תמורת 140 שעות תרומה לקהילה במהלך שנת הלימודים בכ-20 ארגונים שונים, ובמגוון תכניות ומסגרות התנדבות בירושלים. עבור הקרן גייסנו 3 מיליון ₪, ויתרת הסכום תשולם ע"י המוסדות המבקשים.

הקרן הושקה בטקס חגיגי בקמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית במעמד ראש העיר ברקת; רכזת מיזם מלגות ומענקים של מפעל הפיס, הגב' מירב סונסינו; נשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' אשר כהן; מנכ"ל עיריית ירושלים, מר אמנון מרחב; ראש מינהל תרבות חברה ופנאי, הגב' אריאלה רג'ואן ושלמה לוי, מנהל רשות הצעירים.

ניר ברקת, ראש העיר ירושלים, אמר כי כשנכנס לתפקידו " היו בירושלים 31,000 סטודנטים, וכיום לומדים בה קרוב ל- 42,000 סטודנטים. הצבתי יעד עירוני של 60,000 סטודנטים אליו אנחנו שואפים להגיע. הצעירים והסטודנטים הם העתיד והחמצן של ירושלים, ולכן כל כך חשוב לנו לסייע להם. קרן המלגות שהקמנו תעודד עשייה חברתית בעיר ותיצור חיבור נוסף של הסטודנטים אל הקהילתיות שירושלים כל כך ידועה בה. ירושלים מעניקה חוויה סטודנטיאלית שאין לה מתחרים. התקציבים שגייסנו עבור קרן המלגות החדשה הינה צעד נוסף ומתבקש בעשייה החשובה שלנו לטובת הצעירים".

 


אלוף (במיל') עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס, אמר כי "הסטודנטים מקבלי המלגות הם ההשקעה הכי מוצלחת של מפעל הפיס בחברה הישראלית: ההשכלה היא ההזדמנות השווה בחיים והסטודנטים תורמים לקהילה כבר בזמן לימודיהם ומהווים כוח משימה חברתי של הרשות המקומית". לדבריו,  "מפעל הפיס והרשויות המקומיות ימשיכו להקצות כל שנה  יותר מ- 100 מיליון ש"ח למלגות להשכלה גבוהה ולקבל את התרומה לקהילה של המלגאים - ובכך לחזק את החברה בישראל".

נשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' אשר כהן, הביע את תודתו “לעיריית ירושלים, למפעל הפיס ולארגונים המשתתפים בפרויקט על היוזמה המבורכת להקים קרן מלגות עירונית עבור הסטודנטים הירושלמים. תרומתם וחשיבותם של הסטודנטים לעיר ירושלים ניכרת בכל תחומי החיים, והם מהווים חלק בלתי נפרד מתבנית נופה של העיר. אני סמוך ובטוח שתמיכת הקרן, לצד התנדבות הסטודנטים בקהילה - יעמיקו ויחזקו אף יותר את הקשר הייחודי הקיים בין הסטודנטים לעיר ירושלים".


זינוק של 18% במספר הסטודנטים ב-8 השנים האחרונות

במהלך שמונה השנים האחרונות נרשם זינוק של 18% במספר הסטודנטים הלומדים בירושלים. ברשות הצעירים הסבירו כי זהו צעד נוסף אשר נועד לעודד את מסיימי התיכונים בירושלים להישאר בה ללימודיהם האקדמיים, וכן למשוך סטודנטים מחוצה לה. מטרת קרן המלגות העירונית היא לעודד השכלה גבוהה בקרב אוכלוסיית הצעירים והצעירות במוסדות האקדמיים אשר נמצאים בעיר, לתמוך בסטודנטים אשר סיימו את לימודיהם התיכוניים בירושלים ולהגביר את המעורבות החברתית בקרב סטודנטים בעיר.

 

בשבוע שעבר, חנך ראש העיר ברקת את המעונות החדשים שהקימה עיריית ירושלים לסטודנטים במרכז העיר

 

(קרדיט לתמונות ארנון בוסאני)


 
 
חזור