לקראת המכביה ה20 - עיריית ירושלים

המכביה ה-20 בדרך ואנחנו משדרגים לכם!

לקראת אירועי המכביה שיתקיימו בחודש יולי, בסימן 50 שנים לאיחוד ירושלים נשקיע עשרות מיליוני שקלים בהקמה ובשדרוג של מתקני ספורט שיהפכו להיות למתקדמים בארץ​

תצוגת תאריך

09/05/2017

31/12/1969 18:00

טדי המשופץ - קרדיט: פלאש 90

תמונה1

לקראת אירועי המכביה בחודש יולי נשקיע עשרות מיליוני שקלים בהקמה ובשדרוג של מתקני ספורט בכל רחבי העיר. המתקנים יארחו את משחקי המכביה, ויעמדו לשימוש הציבור אחריהם. כמו כן, הקמת המבנים תאפשר לראשונה קיום תחרויות הוקי קרח ואתלטיקה קלה.

 

בין המתקנים המוקמים בימים אלו:

מתחם הספורט החדש על שם משפחת קראפט:

משפחת קראפט תרמה שישה מיליון דולרים לבניית המתחם בשיתוף עם "הקרן לירושלים" ובאמצעות חברת מוריה. המתחם ישמש את תחרויות הכדורגל ויוקמו בו שני מגרשים לצד מגרש פוטבול עם דשא סינתטי. הקמת המגרשים תכלול בין היתר הקמת טריבונות לאוהדים בקיבולת של כ-350 צופים בכל מגרש, גידור ותאורה. שבילים להולכי רגל, חנייה, משרדים ומתקנים נוספים יוקמו במתחם.

אולם הוקי קרח בהיכל הפיס ארנה:

האולם ישמש לתחרויות הוקי הקרח ויהיה משטח יחיד מסוגו בארץ, אשר יאפשר לראשונה את קיומן של התחרויות בענף זה. הקמת המתחם התאפשרה באמצעות רכישתו של משטח מיוחד המשמש לבניית אולמות מסוג זה.

מגרש כדורגל חדש בשכונת חומת שמואל:

מגרש הכדורגל החדש שיוקם יהווה חלק מפארק חומת שמואל. במסגרת הבנייה יוצבו גדרות, תאורה וטריבונות. בנוסף יוקמו חדרי הלבשה, מלתחות, שירותים, מחסנים ומשרד לשימוש הקבוצות והנהלת המגרש.

 ירושלים מתחדשת במתקני ספורט בינלאומיים לקראת המכביה ה-20 בעיר. קרדיט:אייקון מס מדיה

בנוסף לכך, ישודרגו מתקנים קיימים:

אצטדיון גבעת רם:

האצטדיון ישמש את תחרויות האתלטיקה הקלה לראושנה במסגרת המכביה, כמו גם את גמר תחרות הכדורגל. הוא ישודרג באופן יסודי בעלות של מיליוני ₪, שישמש בעתיד לתחרויות לאומיות ובינ"ל נוספות. בנוסף, לטובת אירועי המכביה יוצב באצטדיון יציע זמני שיאפשר לאלפי מבקרים לצפות בתחרויות. במקביל יוקם יציע קבוע, חדרי הלבשה, מלתחות וחדרי שירותים. כמו כן, יוקם מסלול אימון נפרד וכן מגדל "פוטו פיניש" – אשר יהווה מרכז בקרה ושליטה של תחרויות האתלטיקה.

מרכז הטניס:

מרכז הטניס ברחוב אברהם אלמליח ישמש לתחרויות הטניס במהלך ימי התחרות.

מגרש הכדורגל "מבט"

מגרש הכדורסל ברחוב בר יוחאי ושלושת מגרשי בית וגן ברחוב שחראי: ישמשו לאימוני קבוצות הכדורגל במהלך ימי התחרות, ובנוסף יארחו את חלק ממשחקי הכדורגל הצפויים להתקיים - זאת במקביל למגרשי הספורטק.

היכל הספורט במלחה:

ישודרג אף הוא ועתיד לשמש את תחרויות הכדורסל.

קרדיט: האדרכיל יוסי בן נעים 

הופכים את ירושלים לבירת הספורט של ישראל:

בשנים האחרונות הפכה ירושלים לבירת הספורט של ישראל כמארחת של אירועי הספורט הבינלאומיים הגדולים בארץ כגון מרתון ווינר ירושלים, אירועי הפורמולה, המכביה ואירועים רבים נוספים. במסגרת מהפכת הספורט שחוותה העיר בתקופת ברקת הוקמה קריית הספורט הבינלאומית במלחה; הכוללת את היכל הפיס ארנה, אצטדיון טדי המורחב, בריכה אולימפית ועוד. בנוסף הוקמו אולמות ספורט חדשים, נחנכו שבילי ריצה ואופניים ברחבי העיר, הוקמו גינות עם מתקני כושר וספורט בשכונות ועוד. שדרוג והקמתם של מבנים אלה יביאו להרחבת היריעה הספורטיבית בעיר על ענפיה השונים, ויאפשרו את קיומו של אירוע המכביה ברמה המקצועית הגבוהה ביותר.


ראש העיר, ניר ברקת, הדגיש כי "השנה, במקביל לאירועי המכביה ה- 20, תחגוג ירושלים את שנת ה-50 לאיחודה. מדהים להסתכל אחורה ולראות עד כמה התפתחה, צמחה והשתדרגה העיר - בייחוד בתחום הספורט על שלל ענפיו השונים. זהו ביטוי נוסף לאופייה הרבגוני של העיר ואחד מפירות העשייה המאומצת שהובילה את העיר להיות מעצמת ספורט, הניצבת בכפיפה אחת עם הערים המובילות בעולם בתחום זה".
אמיר פלד, יו"ר המכביה ה- 20, ציין כי במטה המכביה  "מצפים להגעתם של למעלה מ- 10,000 ספורטאים ועוד כ- 50,000 משפחות, חברים ונספחים. המכביה היא אירוע הספורט מהגדולים בעולם, שמחבר יהודים ומפגיש אותם פה בישראל - סביב אהבה משותפת לספורט ולעם".


המכביה ה-20 תתקיים בין התאריכים 18.7-4.7 בהשתתפות של כ-10,000 ספורטאים ועוד כ-20,000 משפחות, חברים ואורחים. טקס הפתיחה יתקיים באיצטדיון טדי ב-6.7.17. בימים האחרונים נודע כי השחיינים האולימפיים אנתוני ארווין לני קרייזלבורג וג'ייסון ליזאק יגיעו גם הם למכביה

 

תמונה ראשוניה: טדי המשופץ. קרדיט: פלאש 90
תמונה שנייה: מתקני הספורט בעיר. קרדיט:אייקון מס מדיה
הופכים את ירושלים לבירת הספורט של ישראל. קרדיט: האדריכל יוסי בן נעים


חזור