מחדשים במחנה יהודה: גגות השוק ישודרגו – עיריית ירושלים

מחדשים במחנה יהודה: גגות השוק ישודרגו

עם בוא האביב שוק מחנה יהודה יעבור מתיחת פנים: חברת עדן, בתיאום עם סוחרי השוק, תשדרג את גגותיו בהשקעה של כ-15 מיליון ₪ עד לחודש דצמבר.​

ללא תאריך

07/03/2017

31/12/1969 18:00

תמונה1

באמצעות חברת עדן (החברה לפיתוח מרכז העיר ירושלים), עיריית ירושלים תחל בקרוב בפרויקט שדרוג גגות שוק מחנה יהודה. עלות הפרויקט היא כ- 15 מיליון שקלים, והוא צפוי להסתיים בחודש דצמבר 2017. מדובר בפרויקט משותף לעירייה, למשרד התיירות ולרשות לפיתוח ירושלים (הרל"י), אשר תואם גם עם סוחרי השוק.

שוק מחנה יהודה נמצא בפריחה כלכלית ותרבותית כפי שלא היה שנים רבות הודות לשילוב הידיים בין הסוחרים, בעלי העסקים המקומיים ועיריית ירושלים - באמצעות חברת עדן. השוק הפך לאבן שואבת למבקרים רבים מחוץ לירושלים, ולסיפור הצלחה אדיר המסמל את התעוררותו של מרכז העיר ירושלים. בשוק קיים תמהיל ירושלמי של עסקים, מסעדנות וחיי לילה ייחודיים. כל אלה משכו מבקרים ומבלים מכל הארץ, שהביאו לפריחה כלכלית ועסקית. הראייה לכך היא הביקוש האדיר לפתיחת עסקים בשוק.

לשוק מחנה יהודה פוטנציאל עסקי גבוה, לאור מיקומו האסטרטגי בין צירים מחוללי תנועה ואטרקטיביות שלו כמוקד מסחר. כיום קיימים בו שטחי מסחר בהיקף של כ- 30,000 מ"ר, כאשר תמהיל העסקים המגוון כולל לצד העסקים המסורתיים (ממכר מזון, שירותים למיניהם וביגוד והנעלה) עסקים חדשים כמו חנויות בוטיק שונות, מסעדות גורמה ועסקים נוספים.

העירייה מחויבת להמשך ההשקעה בשיפור תשתיות, בפיתוח המסחר ובקידום התרבות בשוק, שמהווה אחד ממוקדי המסחר והתיירות החזקים בארץ.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הדגיש כי "בשנים האחרונות השקיעה עיריית ירושלים, באמצעות הרשות לפיתוח ירושלים וחברת עדן, מיליוני שקלים בשיקום ושדרוג התשתיות הפיזיות באזור מרכז העיר. אנו צפויים להשקיע עוד עשרות מיליונים. שדרוג מתחם שוק מחנה יהודה מהווה דוגמה מוצלחת נוספת לפעילות הענפה אשר מחזירה את מרכז העיר להיות מרחב ציבורי תוסס ומלא בפעילות מסחר ותרבות".

חבר הנהלת העיר ומחזיק תיק המינהלים הקהילתיים, משה ליאון, ציין כי "לשמחתי הרבה משרד התיירות, בראשות השר יריב לוין, נענה לבקשתי לתקצוב בסך 12 מיליון ₪ מתוך 15 מיליון ₪ המיועדים לפרויקט. השדרוג של שוק מחנה יהודה, הלב הפועם של ירושלים, נמצא גבוה בסדר העדיפויות של העירייה - כראוי. ההשקעה הזו, שהינה  חסרת תקדים בכל קנה מידה, תביא לשגשוג של העסקים בכל האזור ותהווה מקור משיכה גדול אף יותר לתיירים ולרבבות הירושלמים הפוקדים את המקום מידי יום".

המשנה למנכ"ל חברת עדן, ליאור בר דור, הסביר כי "לאחר הגעה למתווה מוסכם ומשותף עם הסוחרים ואיגום המשאבים הנדרשים פורסם מכרז הכולל שדרוג של הגג ושל מערכת הניקוזים, תוספת תאורה ומערכת אוורור חדשנית. מתווה העבודה, קטעי הביצוע וזמני הביצוע תואמו עם סוחרי השוק, והם שותפים מלאים לפרויקט".


חזור