אות מגן ירושלים לשר לביטחון פנים ארדן מראש העיר ברקת – עיריית ירושלים

אות מגן ירושלים לשר לביטחון פנים ארדן מראש העיר ברקת

השר לביטחון פנים, לנושאים אסטרסטגיים ולהסברה, גלעד ארדן, קיבל אתמול (ראשון) את אות מגן ירושלים על פעילותו לחיזוק ביטחון ירושלים מראש העיר ניר ברקת

תצוגת תאריך

18/12/2017

31/12/1969 18:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

אות מגן ירושלים לשר לביטחון פנים ארדן מראש העיר ברקת

תמונה1

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, העניק אתמול (ראשון) לשר השר לביטחון הפנים, השר לנושאים אסטרטגיים ושר ההסברה גלעד ארדן את אות מגן ירושלים על פעילותו לחיזוק ביטחונה של ירושלים. זאת במהלך כינוס מיוחד של ועדת החירום והביטחון של העירייה בה השתתף השר. אות מגן ירושלים הוענק לח“כ גלעד ארדן, השר לביטחון הפנים, על עמידתו לימין העיר ותושביה.

ראש העיר הציג בפני השר כמה מן ההישגים הבולטים הנוגעים לביטחונה של הבירה: תוספת של 1,200 שוטרים לעיר ירושלים; הקמת שני מרכזי שיטור במזרח העיר ושניים נוספים המתוכננים ל-2018; שיתוף פעולה אזרחי-ביטחוני ליצירת מבצעי אכיפה משולבים, במסגרת תפיסת הביטחון – "טוב עם הטובים, רע עם הרעים"; הקמת יחידת אכיפה משולבת של השיטור העירוני; מערך אבטחה מדלג למוסדות חינוך; שיתוף פעולה בין המשרד לביטחון פנים, העירייה והמשטרה במסגרת מוכנות לחירום והקמת חמ"ל אחוד.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, ציין כי "ההתגייסות וההירתמות המיוחדת של השר לחיזוק הביטחון האישי של תושבי ירושלים בעתות חירום ושגרה, ופעילותו לפתיחת תחנות חדשות של משטרת ישראל בכל חלקי העיר, לתוספת משמעותית של כוח אדם למשטרת מחוז ירושלים ולשיתוף פעולה הדוק עם עיריית ירושלים - תרמו תרומה משמעותית לקיומה של שגרת חיים ברוכה ובטוחה בירושלים בירתנו". עוד הוסיף כי הוא מודה לשר בשם תושבי ירושלים ומוקיריה מהארץ ומהעולם, על פעולתו לחיזוק ירושלים בירת העם היהודי לדורותיו - בשנת היובל לאיחודהּ.

אות מגן ירושלים לשר לביטחון פנים ארדן מראש העיר ברקת
השר לביטחון פנים, ח"כ גלעד ארדן, אמר כי "הריבונות שלנו והזכות שלנו על ארץ ישראל נבחנת יום-יום, ומתחילה כאן בירושלים. לא במקרה גל הטרור הנוכחי התחיל בירושלים עם הירצחו של אלכסנדר לב ליבוביץ ז"ל. לב הסכסוך הוא על הזכות של העם היהודי להיות הריבון בירושלים, בבית המקדש, באזורים שמסביב לו ובשאר חלקי העיר". עוד הוסיף השר כי "אנחנו בעיצומה של תוכנית כוללת בעלות מיליארד ש"ח לחיזוק ביטחון ירושלים הכוללת תוספת שוטרים לבירה, כמו גם את תוכנית 'מבט ירושלים'- תוכנית טכנולוגית שתכלול אלפי מצלמות שיחוברו למקום אחד וינטרלו מראש מחבלים שעלולים לפגוע בביטחון האישי. עוד יוקמו מרכז שיטור משולב בשועפאט ואחד דומה בבית חנינא בצפון הבירה. זאת בהמשך להקמת יחידת השיטור עירוני בירושלים הכוללת 50 שוטרים ו- 50 פקחים, להקמת יחידות סיור רגלי, להקמת יחידה מיוחדת להר הבית ועוד".  השר הודה לראש העיר ניר ברקת על קבלת המגן והתעודה: "תודה על הקשב הרב ושיתוף הפעולה. אנו נמשיך ונחזק את הביטחון בירושלים ובכל מדינת ישראל."

מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים, טפסר בכיר משה סויסה אמר כי "בשמי ובשם כל לוחמי האש בירושלים, אנחנו מברכים את השר ארדן על זכייתו בפרס 'מגן העיר'. בשנים האחרונות, בהובלת השר לביטחון פנים חה"כ גלעד ארדן, אנחנו רואים במחוז ירושלים תנופה אדירה בבניית תחנות כבאות והצלה, רכש של ציוד מתקדם, רכש של רכבי כיבוי חדישים וגיוס לוחמי אש רבים. בנוסף, מוקמות תחנות חדשות במזרח העיר, תחנות אשר מייעלות את השירות לאזרחים ומחזקות את הריבונות בכל רחבי ירושלים. בזכות ההתגייסות של השר, אנשי המשרד, ונציבות כבאות והצלה לישראל למען שיפור מערך הכבאות בישראל ובירושלים בפרט - חייהם ורכושם של רבים מתושבי ירושלים ניצלו מפגיעה, ושגרת החיים הטובה בעיר ירושלים נשמרת ללא הפרעה. וכפי שנאמר בספר ישעיהו: 'עַל חוֹמֹתַיִךְ יְרוּשָׁלִַם הִפְקַדְתִּי שֹׁמְרִים, כָּל הַיּוֹם וְכָל הַלַּיְלָה תָּמִיד לֹא יֶחֱשׁוּ'".

צילום: ג'קי לוי


חזור