פקחי העירייה יוכשרו ע"י מד"א כ "נאמני חיים" - עיריית ירושלים

פקחי העירייה יוכשרו ע"י מד"א כ "נאמני חיים"

​כ-50 פקחי עיריית ירושלמים סיימו בהצלחה קורס עזרה ראשונה של מד"א ויוכלו לתת מענה בעת חירום ולסייע בהצלת חיים

ללא תאריך

30/04/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

כ-50  פקחי עיריית ירושלים סיימו בשבוע עבר בהצלחה קורס עזרה ראשונה של מד"א ירושלים, והוכשרו כ"נאמני חיים". ההכשרה היא חלק מתוכנית רחבה להכשרת כל 300 פקחי העירייה בקורסי עזרה ראשונה, על מנת שיוכלו לתת מענה בעת חירום ובשעת צורך ברחבי העיר ולסייע בהצלת חיים.

המיזם החדשני הארצי של מד"א  הקרוי "נאמני חיים" נולד במטרה להרחיב את מעגל האנשים המוכשרים בעזרה ראשונה בקרב הציבור, באופן שיביא להצלת חיים.

מערכת איתור מיוחדת של מד"א הפועלת באמצעות אפליקציה תאתר את כל נאמני החיים שנמצאים במרחק של דקות בודדות מהמקום בו דווח למוקד מד"א על חולה שנזקק להחייאה, ותזניק אותם למקום. במקביל,  צוותי מד"א, חובשים או פרמדיקים ינחו טלפונית את נותני הסיוע עד להגעת אנשי צוות של מד"א לאירוע.

מנהל מרחב ירושלים במד"א, שלמה פטרובר, ציין כי "היום זכינו להכשיר קבוצה חשובה שמצטרפת לעשרות אלפי נאמני החיים במד"א. קבוצת פקחי העירייה היא ייחודית וחשובה במיוחד: מדובר באנשים הפזורים בכל רחבי העיר, ביום ובלילה, שיוכלו להגיע למקרים של חוסר הכרה ודום לב ולהשפיע על הצלתם והחלמתם של אנשים רבים. בעתיד הקרוב יוכשרו מאות פקחים נוספים, ואין ספק שבמסגרת מיזם זה נקצר את זמני התגובה של מד"א בעיר. אני מודה לראש העיר, ניר ברקת, למנהל אגף אכיפה ושיטור עירוני, אילן ששון, ולשאר העוסקים במלאכה על שיתוף הפעולה למען הצלת חיים".

תמונה מד"א 

צילום: איציק אסרף – מד"א ירושלים.

ראש מנהל תפעול בעירייה, איציק נידם, הסביר כי: "במסגרת שיתוף הפעולה עם מד"א והחשיבות הרבה להצלת חיים, הוכשרו וצוידו פקחים עירוניים לתת מענה ראשוני של עזרה ראשונה במקרה הצורך. הפקחים נמצאים בכל העיר, ובכך נשפר את רמת השירות והטיפול באירועים חלילה ויתרחשו".

מנהל אגף אכיפה ושיטור עירוני, אילן ששון, אמר כי: " המשימה של אגף האכיפה בעירייה הוא שמירה על מרחב ציבורי זמין בטוח ונקי, ואם אוסיף גם את הקורס  מציל החיים של הפקחים - אני חושב שהוא ייתן שירות טוב לתושבי העיר ולמבקרים בה. אני גאה שהאגף שלי הוא שעשה את הצעד הראשון בעירייה לטובת מטרה חשובה של הצלת חיים." 


פקחים שהשתתפו בקורס ציינו שהקורס עזר להם גם ברמת העבודה וגם ברמה האישית: הם יוכלו לתת מענה ראשוני בביתם וחלקם אף הביעו רצון להרחיב את ההכשרה ולשמש כחובשים וכנהגי אמבולנס במד"א.


חזור