הונחה אבן הפינה לקמפוס ירושלים לאומנויות – עיריית ירושלים

הונחה אבן הפינה לקמפוס ירושלים לאומנויות

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, ונציגי משפחת קירש הניחו היום את אבן הפינה לקמפוס ירושלים לאומנויות שייקרא על שם המשפחה התורמת. הוא יאגד את בתי הספר המקצועיים לאומנויות הבמה והקולנוע הפועלים בירושלים​

תצוגת תאריך

07/05/2017

31/12/1969 18:00

תמונה1

השבוע נערך טקס הנחת אבן הפינה לקמפוס ירושלים לאומנויות ע"ש משפחת קירש במעמד ראש העיר ירושלים, ניר ברקת; המשפחה התורמת, אשר תרמה 50 מיליון דולר לטובת מימון הפרויקט; הפדרציה היהודית של ניו-יורק (UJA-Federation of New York leadership) ושותפים נוספים לפרויקט.


הקמפוס יאגד את בתי הספר המקצועיים לאמנויות הבמה והקולנוע הפועלים בעיר, ביניהם בית הספר למשחק "ניסן נתיב", ביה"ס לקולנוע ע"ש סם שפיגל, בית הספר לתיאטרון ויזואלי והמרכז למוזיקה מזרח תיכונית. הקמפוס ייבנה בשטח כולל של כ-10,000 מ"ר בסמוך למרכז ז'ראר בכר. מדובר ביוזמה ראשונה מסוגה בארץ, בה רשות מקומית מקימה מבנה אשר יפעלו בו תחת קורת גג אחת כל בתי הספר המקצועיים הגבוהים ללימודי אומנות הבמה והקולנוע.
בתי הספר לא יידרשו לשלם שכר דירה, וישתתפו בתחזוקה השוטפת בלבד, דבר אשר יקל על התנהלותם ויגרום להעברת משאבים להתפתחותם המקצועית והעשרת מגוון התכנים הנלמדים.

הקמפוס יאפשר לבתי הספר המקצועיים לשתף פעולה, ואלה יאפשרו את התפתחותו כמרכז ארצי גבוה ללימודי אומנויות הבמה והקולנוע. הוא יהיה פתוח במשך כל שעות היום, ובערבים יתקיימו בו מגוון מופעים לקהל הרחב.

 

 

ראש העיר, ניר ברקת, הדגיש כי "הקמת קמפוס ירושלים לאמנויות ע"ש משפחת קירש, לצד בית מזי"א שהקמנו לקבוצות תיאטרון, קמפוס בצלאל המוקם במגרש הרוסים ומעונות אגרון שייפתחו בקרוב וישכנו מאות סטודנטים - יאפשרו ליוצרים ליהנות מהחיים במרכז העיר ולתרום לפיתוחה, ולתושבים והמבקרים בה ליהנות ממרכז תרבות פורה ותוסס כיאה לעיר בירה. מרכז העיר משנה את פניו!"


לינדה מיראלס, נציגת משפחת קירש, אמרה כי: "מאז ומתמיד משפחתנו מחויבת הן לישראל והן לפדרציה היהודית. זוהי זכות עבורנו להיות מעורבים בפרויקט כה משמעותי שעתיד לתרום רבות לתלמידי ירושלים לדורות הבאים".


מנכ"ל הפדרציה היהודית של ניו יורק, מר אריק גולדשטיין, הודה למשפחת קירש על מעורבותה הרבה והדגיש את המחויבות של הארגון להמשיך ולסייע בחיזוק העיר ירושלים, ישראל והעם היהודי: "אין גאים מאיתנו על היכולת והאפשרות לתמוך בהקמת קמפוס האומנויות בירושלים, בייחוד בשנה בה הפדרציה היהודית של ניו יורק חוגגת את יובל המאה להיווסדה. הקמפוס יתרום למיצוב העתיד התוסס של ירושלים ויחזק את מקומה כעיר מובילת תרבות ואומנות בעולם. מזה שנים אנחנו תומכים במדינת ישראל ובירושלים בפרט, ואנחנו מודים על ההזדמנות להמשיך את השותפות החזקה עם העיר ירושלים ועם ראש העיר, ניר ברקת".

 

מחיים את מרכז העיר עם השותפים שלנו

היוזמה הינה בהובלת ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, במסגרת מימוש חזונו להחייאת מרכז העיר והפיכתו לתוסס, לאטרקטיבי ולמהווה מרכז תרבות שוקק חיים.


המתחם החדש יכלול גם חניון גדול של 415 מקומות, אותו תקים עדן - החברה לפיתוח כלכלי של ירושלים - זאת מתוך מטרה לאפשר חנייה לסטודנטים ולבליינים באזור. הקמת החניון נועדה גם להקל על מצוקת החנייה והתנועה במרכז העיר, והינה חלק ממהלך רחב יותר שמובילה עדן ושנועד להכשיר חניונים נוספים באזור.

 


את הפרויקט מובילה עיריית ירושלים בשיתוף המשרד לירושלים ומורשת, הרשות לפיתוח ירושלים, חברת עדן, הקרן לירושלים, פדרציית ניו יורק ומשפחת קירש.


מבנה הקמפוס  יגדיר את מחדש את מרכז העיר ויפתח שיתופי פעולה בין המוסדות הקיימים ואלה שעתידים לקום באזור מרכז העיר: ז'ראר בכר, בית מזי"א והאקדמיה לאומנות ועיצוב "בצלאל" למרכז העיר - אשר יהוו יחד רצף של מוסדות תרבות ואקדמיה.


ריכוז המוסדות האקדמיים במרכז העיר יאפשר ליוצרים סביבה עירונית, קהילתית ומגוונת. כך יוכלו הסטודנטים ליהנות מהחיים במרכז העיר ולתרום לפיתוחה. בנוסף, יזכו התושבים ליהנות ממרכז תרבות פורה ותוסס, שימשוך קהל מבקרים ותיירים - כיאה לעיר בירה.

 

צילום: ג'קי לוי


חזור